Na potulkach s hodinkami.

 • Ach jaaa... o tých situáciach na hraniciach by som mohol celé stránky popísať.


  Napr. včera: chlapec v NIE V UNIFORME, ale v obyčajných kraťasoch, hore tričko s krátky rukávom (nie štátne, ale obyčajné oblečenie na doma) k tomu policajný opasok s pištoľou, a na ruke natiahnutý zelený pásik a nápisom POLÍCIA. Hovorím mu: "Toto už sme tak pod úrovňou, že takto má vyzerať niekto, kto akože má niečo kontrolovať???? Hovorím mu, takú pásku na ruku si môže dať hocikto! Na to mi so smutnými očami len odpovedal: "No tak si dajte aj vy takýto pás s nápisom". Moju odpoveď asi nečakal, lebo som mu odpovedal, že 15,5 rokov v uniforme mi stačilo, a ešte som dostal včas rozum a už som z toho takmer 19 rokov vyrástol."


  Inak oplatí si stiahnúť nariadenia RÚVZ (č. 226/2021). Ja som neveril vlastným očiam, keď som si prečítal pozorne to prvé. Nie kvôli obsahu, ale kvôli neskutočným prepisom, atď. Na to 6 dni vydal RÚVZ ďalšiu Vyhlášku č. 227/2021 (asi to začal aj niekto z nich čítač, čo vlastne vydali), kde opravujú prepisy z č. 226/2021.


  DES A HRÚZA!!! To už sa tam fakt nikto nenájde, ktorí by rozmýšlal, že aký dopad to má na spoločnosť, na dôverihodnosť, atď.


  Dnes na hraniciach napr. nikto nebol. Ale ako som to mal možnosť spoznať za posledný jeden rok tak mi to pripadá ako ticho pred búrkou.


  Keď si tak človek zamyslí: v Maďarsku je preočkovanosť ďaleko vyššia, ako v hociktorom susednom štáte, a na na ich hraničných vstupovh nikto nie je a nikoho nešikanujú, nebuzerujú.


  A nehoborím o tom, že keď boli aj maďarsí policajti na ich hraniciach, tak každé ich vyslovené slovo bolo na úrovni a slušné (keď vôbec niekoho aj zastavili), kdežto ešte v januári 2021 som mal obrovskú potyčku s mladým príslušníkom PZ SR na vstupe do SR, ktorý mi bez pozdravu len zaštekal do auta: "Negatívny test!" no na to som vybuchol ..... no škoda reči... moc som sa rozpísal a ani to sem nepatrí.


  TAK ASPOŇ NIEČO K NAŠIM TÉMAM:

  Teraz v júli som mal v pláne akciu s cestou do Budapešti k borcom z firmičky EVOLVENS. Naznačoval som vám to vo vlákne EVOLVENS. Mals som to aj telefonicky dohodnuté, zatiaľ však bez presného termínu. Troch, alebo aj štyroch záujemcov by som bral so sebou (zmestíme sa do auta), ale zatiaľ sa to odkladá, no nezabúdam, a ak bude mať niekto záujem tak tú akciu zorganizujeme niekedy v budúcnosti.

Letisko Sliač