• Tak som čosi objednal, keďže som laik, tak uvidím ako sa to tu skritizuje:mrgreen:, ale hádam to bude na huby a grilovačky dobré:D

  • @madmax s tými hubami opatrne. Videl som expertov, ktorí nôž nepoužívali iba na čistenie húb, ale pri zbere tie huby odsekávali tak pol centimetra nad koncom nôžky. Vôbec ich netankovalo, že ten zvyšok nôžky môže zhniť a úplne zničiť podhubie. A nabudúce tam nájde akurát veľké H. Už som sa zopár ráz dobre poštekal...:perv: Robia to hlavne Indiáni...

  • Odkedy blbo chodím, som bol na hubách dvakrát. Naposledy tak pred 5 rokmi. Ja som na tento účel mal nožík - rybičku, takú, ako poznáme z detstva. Na očistenie a oškrabkanie od hliny a lístia bola ideálna...:]

  • Takze rychlost famozna:)dnes prisli. Vlavo trochu obyc, ale pevny a vpravo trochu lepsi:)myslim ze na moje ucely spolu so zbierkou mini Victorinox a par viacucelovych reklamnych toho mam dost nafurt:D

  • ale jo, nákup dobrej, nějak se začít musí :) a tohle je dobrej start ;) ale taky to může stačit až až. Já se přistihl, že díky owg už koukám vlastně jen na nože. Mám asi deset zavíráků, dva vystřelováky, multi Leathermana...ale když vezmu do ruky Hinderera ZT, jsou všechny jak hračky pro děti, dokonce i Megalodon, kterej je super. Takže se chystám ještě aspoň na jeden a nebo něco od Microtechu. Jenže mi vadí eloxovanej hliník a ten maj i na kouskách za 1.000€. A stále moc vystřelovákům nevěřím. On takovej nůž se špatným úchopem může být místo dobrého sluhy zlým pánem. Takže zatím jedu lajnu s fliperem a na ložisku. Zajištění ocelovým listem, který je součástí rukojeti a td a td.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • @madmax keď vidím ten tvoj a watchov arzenál, škrabe ma za uchom. Ešte ma na staré kolená do dačoho navlečiete...:super: :]

  • @madmax keď vidím ten tvoj a watchov arzenál, škrabe ma za uchom. Ešte ma na staré kolená do dačoho navlečiete...:super: :]

    kasli na to Janik, su to hovadiny:), staci ti jeden, max 2 dobre, ako vravi pepescom , len davova psychoza:mrgreen:

  • Tak někdo sbírá modely, jinej hodinky a nebo nože. Nevidim na tom nic zvláštního. Je to o tom, udělat si radost. Ať je to cokoliv.

    nebolo to myslene zle Honziku, ale cloveku, pre ktoreho je to iba vec na krajanie a obcasnu prechadzku v lese, a nie zberatelska vasen, vazne staci jeden ci dva;)

  • Člověk se stále učí a každej jsme jinej. A z toho důvodu jsem přehodnotil nákup nože, který se mi líbil. Jde o Sog Seal XR. V rukojeti má vybrání na prsty a to může pěkně znepříjemnit úchop, tak na to zatím kašlu.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Zhora:Whisky;)

    1,Helle Utvaer, Sandvik ocel C12/27, full tang rukoväť Fínska breza , nôž super,púzdro z kože absolutne nepodarené...

    2, ,,Škrobak" Velbloud, ocel A2, full tang, rukoväť Kaukazský orech, puzdro koža, super spracovanie, fantastický nôž...:amen:

    3,Morakniv Bushcraft Survival, oceľ C100, rukoväť pogumovaný plast, púzdro plast s kresadlom a brúsnou plochou, nôž do každých podmienok, výborný pomer cena/kvalita... :super:

    pekný večer všetkým...