• Ještě mám Leathermana, ale nonstop v autě. Tohle jsou levný cetky, který se člověk nebojí bodnout do pařezu. Spyderco mám už 30 let.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • procházka po Praze a ...zas nůž. Zejtra hodim fotku. Nic extra, ale nejdřív musím vyzkoušet různý systémy a pak co sedne třeba zainvestovat. Ale ty obyč jsou nej, člověk se nebojí je používat. Tohle je otvírák, ale díky vyfikundacím rychlej jak prase.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Jsem mile překvapen. Díky flipperu se nůž otevře stejně rychle jako vystřelovák. Je ale celkově daleko líp udělanej. Za cca 50€ na používání bez obav dost parády. A navíc se parádně hodí k Géčkům :)

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Tento nosím skoro všade. Čepeľ cca 9cm.

    Mám ho už roky, ten už toho zažil. A stále je ako nový.

    Púzdro je z Aliexpresu :mrgreen::]

  • Ja používam už dlho Ontario rat 2, téš rozmýšlam na nejakým pevným nožem, zatát Schrade Full Tang sch 059...

  • Všetko sú to krásne a účelné modely, je si z čoho vybrať, netreba ani do obchodu. Ja som klasik. Mám Victorinox, s ktorým sa dá (MacGover) opraviť aj lietadlo...:)


  • Presne takýto som mal, ako dieťa som ho našiel v lese keď sme boli so starými rodičmi na hubách. Vydržal mi cca 20 rokov, kým som ho dal synovi na tábor.

    Stratil ho v lese keď boli na hubách :mrgreen:

  • Tak aby ste vedeli ako to dopadlo. Objednal som jeden folder od značky Boker a dnes som kúpil Zero Tolerance. Super spracovaný. Je tenký a teda vhodný na edc. Oceľ super. Tak hádam bude dlho a dobre slúžiť.

  • mam v merku D2, Böker ji snad jedinej umí za slušný peníze. Ale model jsem zatím nevybral. Zkoušel jsem kojota, ale je mi malej, musim neco chlapáčtějšího. A gratuluju k nožíkům. Ja jak jsem owg watch, tak mam krutek knifebundus ;)

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Čojaviem, ja som vždy mal nože tak do 35€. Teraz nejaký s veľkou rúčkou, Magnum (lacný akože Boker brand) s 440.

    Mne by totiž žiadny dlho nevydržal a viac peňazí dávať by mi bolo ľúto.

    Hlavné je aby sa mi dobre držal, a mal dobrú poistku mám veľké laby.

    Takéto dačo mám teraz vo vačku, len v shopping centre to vyťahovať a fotiť asi nebudem.

  • Za mňa je momentálne najlepší pomer cena/výkon je ZT. Už som ich mal niekoľko a kľudne by som išiel do nich znova. A spracovanie ocele majú na výbornú.

  • Hej súhlasím. Tento môj má CPM 20CV. Úplne mega. Dobre mi poradil pán v obchode a som rád, že som naňho dal. Aj keď ukazoval mi aj nejaké LionSteely ale teda vizuálne vyhral ZT. Teraz pokukujem po niečom inom a na narodeniny (o 2 týždne) si to zrejme kúpim. Potom ukážem. Každopádne ZT je super voľba ak je človek ochotný ísť do tej ceny. Pozeral som aj na ZT 0452CF ale ten je na EDC celkom veľký. Možno časom.. uvidíme. Teraz som spokojný.

  • Tak mám zas novej, Knifebundus je sviňa. Ale když jsou všechny tak krásný. Bližší info sepíšu do svýho vlákna. Matroš Sandvik 14C28N na ložisku s Flipperem. Lehounkej, macatej do ruky tak akorát a lítá rychle jak prase. S fixem otevřené čepele. baví mě.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1