• … tochto Švajčiara nosím v aute … je šikovnejší než ja ( jemu nič nieje a ja som občas s dierou v ruke ) … a odporúčam ho každému … ten zúbkovany noz je famózny

  • olivovym určitě nie.... ten hnije ..... Kameliovy .. ten používám na veškeré naradie... aj rucky ak su dřevěné.... olivak určitě nie ani na krajacie desky a špalky....

    Vďaka za skúsenosť. Mám v pláne kúpiť niečo z damasku do kuchyne, tak tvoju radu využijem.

  • Vďaka za skúsenosť. Mám v pláne kúpiť niečo z damasku do kuchyne, tak tvoju radu využijem.

    … niet začo …. Je to malo čo môžem na tomto fóre ponuknut … o hodinkach toho viem pramálo … ten olej treba mierne ohriať cca 35 a natrieť …. brúsenie a lapovanie to je na dlhšiu debatu a cvik …. To sa treba naučiť na lacnejších nozoch…. Nakúpiť kamene ( ja používam na hobliky dlata sekery aj nože japonské kamene prírodne aj synt… každá oceľ sa ostrí trosku inak (myslím techniku) následne je dôležité lapovanie ak chceš aby to aj holilo na to stačí pasta a starý kožený remeň ( drsná strana) … ako britva u holiča … ( mne to trvá tak dva dni než je všetko ako psie gule )

  • Ja vás žerem 👍😂 krásne nože, fajky, sekerky ✌️ no paráda. Ja mám len dva- jeden vyskakovák - ten som tu už niekedy prezentoval a tento skladací skalpel 🍴

    … potrebuješ či chceš viac….? Ak to stačí tak radšej hodiny…. Rad čítam keď niečo dávaš dokopy … nerád by som čítal že sis kúpil mačetu a už ta do kopy dať nevedia… ja nože nazbieram … všetko používam a každý ma svoj účel … každý je iný aj sekery aj dlata aj hoble

  • Skús pozrieť aj značku Marttiini

    Ja mám od nich a som veľmi spokojný. Nie som teda znalec, ale ľahký nôž a dobre padne do ruky.

    Ja mam tiež jeden Finsky Martini už 40 rokou z Budaesti polovnicky obchod...., na fotka prvy z hora , ma vybrusenu čepel do kosoštvorca ....

  • Dva spodne su nove prrastky Španielske Muela SARRIO-19G a Muela -16R ocel 440C - X50CrMoV15

  • Všetko sú to skokani ?

    Sbíral jsem Zero Tolerance s fliperem, všechno jsem to střelil a začal sbírat OTFka. Jen od Microtechu. Zkušenosti ukázaly, že nej bojovej není Trodon Combat, ale Dirac Delta. Naopak do města Dirac, malej brácha od Delty. Rozdíl je v umístění posuvníku, zatímco u Trodonu potřebuješ přehmat na víc, u Diracu máš palec na posuvníku už když ho táhneš z kapsy. I úchop je díky tomu pevnější v každé fázi. To je nesmírně důležité, nervozita, stres, upocené ruce...a soupeř čekající na každou chybu.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Microtech Dirac D/E Black Tactical STD 225-1T je za 345.- e a to iž je šupa ....

    Peter Th.