Glycine Airman Special I LE

  • Dostavame sa k mojim srdcovkam a doteraz asi najkrajsim Airmanom ake som kedy mal. Boli uplne perfektne az na fakt ze mali 46mm. Keby boli byvali mensie, tak do 42mm, urcite by som ich mal doteraz.
    Hodinky to boli naozaj masivne, ale nosili sa mi dobre aj na mojej mensej ruke. Puzdro bolo klasicke Airmanovske - sudkovite. Korunky boli tradicne 2, obe signovane logom Glycine. Povrchovka lunety ako aj puzdra bola striedavo satin a lestena a dno bolo priehladne. VELKE plus bolo vypukle zafirove sklicko, nechapem preco glycine v sucasnosti taketo nerobi (hadam len z dovodu setrenia :rougefaché: ). Kyklop je taktiez pekna spomienka na dobu minulu.
    Cifernik bola taktiez basen. Modry degrade cifernik je prednostou rady Airman a inac tomu nebolo ani na Special I LE. Potlac lumi sa nesie v style skorsich Airmanov z 50. a zaciatku 60. rokov. Svietivost bola taktiez lepsia ako mozeme vidiet na sucasnych modeloch.
    Rucicky su trochu netradicne, na hodinovej rucicke chyba "chvostik" ktory sa premiestnil na sekundovku. S WR200 to boli krasne univerzalne hodinky (az na tu velkost..).

    Ak som na nieco zabudol, otazky prijimam :)

    Link na galeriu: https://hodinkomania.sk/galeria/thumbnails.php?album=20

    J.

  • "obchodnik-o3" wrote:

    skoda,ze si sa ich zbavil,su moooc dobre,ale ten rozmer by nebol veru ani pre mna


    fakt, keby maju 40mm tak su to pre mne celozivotne hodinky. vsetko ostatne na nich bolo perfektne..

  • Krásne sú, ale mne sa viacej páčia tie vintage V. Možno preto, lebo som ich nikdy nevidel naživo :)

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • "Dejinytrávy" wrote:

    Krásne sú, ale mne sa viacej páčia tie vintage V. Možno preto, lebo som ich nikdy nevidel naživo :)


    tak nedochovali sa moc pekne fotky.. to je vecna skoda. vintage V boli tiez krasne, ale ja mam velku slabost na ten blue degrade cifernik :)