rucny natah+srubovacia korunka

  • Ahojte hodinkomaniaci :D
    mohol by som vediet Vas nazor na takuto kombinaciu? Je tam eta 6498. Hodinky sa mi veeeelmi pacia, akurat tato kombinacia.. Mam sa tym "zaoberat" alebo kaslat na to, ze su aj servisy tak sa vyservisuju keby nieco. Dik moc za nazory.
    L.

  • Čo na to povedať, kombinácia to nie je najšťastnejšia, ale ak by sa mi páčili, išiel by som do toho. Otec má staré naťahovacie Vostoky so závitom, ktoré kedysi nosil denne a so závitom (ani s nimi celkovo) problém nikdy nebol. Na druhej strane, mne sa podarilo utrhnúť závit aj na automatoch. Čo sa má pokaziť sa pokazí :D . Záleží dosť od jemnosti závitu, materiálu a podobne, verím, že výrobca sa s tým nejako rozumne vysporiadal, ale ako hovorím, mňa samého by to určite neodradilo.

  • Zdravím,
    také bych rád napsal, že pokud se ti hodinky líbí, měl bys do toho jít, avšak to neudělám. Při kombinaci manuálního nátahu a šroubovací korunky by se muselo jednat o nějaké super diversky, abych do toho šel já. Povedlo se mi ne jednou urvat stěžejku při výměně pásku, protože některé hodinky mají šroubeček jako z papíru a já pak sháněl po Brně kde seženu náhradní. Z tohoto důvodu si nedovedu živě představit denně šroubovat korunku skrz nátah, ale je doba pokročilá a tak věřím, že tomu budou hodinky i přizpůsobeny. Každopádně je to možná jen moje pohodlnost, systém Panerai je super :).

    Četl jsem už kdysi nějaké recenze na tento typ provedení se šroubovací korunkou a tak vím, že se to běžně dělá třeba u hodinek Poljot Aviator a Invicta a mnoho lidí si je chválí. Nenechej si však mojí odpovědí poakzit den :).
    Petr

  • Dobry den vsetkym :)
    dakujem za vase nazory. V podstate su pozitivne :langue3: , dopomohli mi len utvrdit sa v tom, o com som uz aj tak (subjektivne) bol rozhodnuty.
    LP