Výmena remienkov.

  • Často sa tu stretávam s tým, že pri predaji hodiniek sa spomenú poškriabané nožičky či spodné veko od nástroja na výmenu remienkov. Pri nasadzovaní kovového náramku, ak nemá prispôsobenie na použitie ľahko zacvakávacích bariet, sa bez toho nástroja, žiaľ, neobídeme. No pri výmene remienka ho nepoužívam. Vyhodenie barety z dierok urobím pomocou švajčiarskeho nožíka. Neviem ním síce opraviť lietadlo, alena toto sa výborne hodí. Použijem nástavec na otváranie konzerv (n1). Použijem ho tak, že brus nástavca zasrčím rovnako, ako pri práci s nástrojom na výmenu. Jemným tlakom a za súčasného pohybu smerom k remienku vyhodím baretu z nožičiek. (n2) . Vymením remienky a baretu na nožičky nasadím nechtom na palci ruky. Takto sa mi podarilo celkom slušne eliminovať možné zbytočné poškriabanie nožičiek či spodného viečka. Skúste, nič za to nedáte a vyhnete sa škrabancom. Chce to trocha cviku, asi tak 10-15min., potom to už ide...:]


    n1


    n2

  • Dobrej nápad. Jedna z věcí, kterou dělám velmi nerad, proto se vždy snažím koupit hodinky na tom, na čem je budu i nosit. Teď už dokonce i předem plánuju, který hodinky půjdou do moře a ty musí mít buď gumu nebo mesh, aby měly co nejmíň osiček nebo šroubků, které tam dostanou zahulit :) no jsem na hodinky velká citlivka. A když už jsem k nějaké výměně donucen, použiju cokoliv je po ruce. Chce to trochu zubařskou ruku, pevnou, silnou a přesnou, jinak to člověk dojebe i s vystěžejkovačem.

    Jinak šroubky pravidelně kontroluju, tahám i za náramek, jestli se nějaká stěžejka neodporoučí. A kdo má vodotěsnou Čínu na náramku, vůbec s tim do moře nechoďte a rovnou přehoďte na gumu.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Ešte dodám takú drobnosť. Ten vyhadzovač bariet používam výlučne pri práci s kovovým náramkom pri vyhodení barety. Keď nasadzujem kov či kožu alebo gumu, je to jedno. Vždy to nasadzujem nechtom na palci ruky...:]