Hodinky PROVOKE BLACKOUT

  • Ahoj, dnes se pochlubím projektem na kterém jsem pracoval téměř rok.Jsou to hodinky s vyhazovacím nožem. Když jsem s projektem začínal ani mě nenapadlo kolik to dá práce.V té době jsem toho o hodinkách moc nevěděl. Například ani co je šroubovací korunka 1f642.png?_nc_eui2=AeGEfyoCpPJaPG_mTGFXd:-)Ale protože mám rád nové věci šel jsem do toho naplno. Hodinky jsem udělal tak jako ostatní věci:Musí být takové abych si je sám koupil. Já jsem běžný uživatel a nepotřebuji hodinky za desítky až stovky tisíc. Pro mě je důležité že si hodinky nemusím sundat při tom když jdu na dílnu, nepotřebuji vzadu vidět perfektní strojek, nechci řešit že se hodinky zpoždují o sekundu denně atd...Chci hodinky lehké, kterým nevadí když dostanou ránu o futro. A proč je tam nůž?Je to jednoduché, jsem člověk městského/dílenského typu a každý den potřebuji nůž na takové to domácí řezání. Nepotřebuji super taktickou kudlu na rozpárání deseti nepřátel a vykuchání ulovené zvěře. Stačí malé ostří na rozdělání balíku. A další důvod proč nůž protože jsem hračička a tyhle věci mě prostě baví.

    Hodinky jsou celé vyrobeny z karbonu a titanu aby byly co nejlehčí. Strojek Ronda 715 jsem zvolil protože je spolehlivý a používá se v podobných hodinkách (například inox), má rozměry které jsem potřeboval a je za příznivou cenu.U toho strojku si sám upravuji datumovku protože strojek má datum klasicky na třetí hodině ale já mám korunku na čtvrté a datum na třetí takže to nevychází. Datumovku tedy vyndám obrousím, přestříkám a opět udělám čísla. A další důvod proč si dávám tolik práce s datumovkou je to že nemám rád tu bílou co bije do očí. Na hodinkách si sám dělám téměř vše, pouzdro (na to jsem nechal udělat i speciální karbon), ciferník, šroubovací korunku,ručičky (kromě vteřinové) a samozřejmě nůž.

    Jak funguje nůž najdete tady:

    https://www.facebook.com/extremeEDC/videos/502766480420221/

    Pokud se vám moje práce líbí podívejte se na moji facebookovou stránku kde průběžně dávám fotky i z jiných projektů na kterých pracuji.

    http://www.facebook.com/extremeedc


    • Rozměry hodinek : průměr 46 mm bez korunky, 14 mm výška, lug to lug: 50 mm
    • Materiál pouzdra: karbon 3K 200gm2, vnitřní díly: titan GR2
    • Sklíčko: safír
    • Korunka: karbonová , šroubovací
    • Strojek: Ronda 715 swiss made
    • Ciferník: povrchová úprava Cerakote Elite series, zelená SuperLuminova
    • Hmotnost hodinek s dodávaným NATO řemínkem: 82 gramů
    • Vodotěsnost: 100 m
    • Délka vysunutého nože: 82 mm
    • Materiál rukojeti: titan gr 5
    • Povrchová úprava rukojeti: DLC
    • Materiál nože: N690
    • Pojistka : frame lock
    • Vyhazování nože: automaticky, po zmáčknutí tlačítka pod korunkou

    Díky za zhlédnutí a děkuji správcům tohoto fora za možnost prezentace. Jirka

  • Hmmm, veľmi zaujímavé hodinky :)