Casio G-Shock G-LIDE GBX-100

  • Casio v piatok predstavilo úplnú novinku medzi smart watch, model G-LIDE GBX-100 :) Za mňa musím konštatovať, že ma zaujali, a vyzerajú úžasne :) Aj keď hneď musím skonštatovať, že ja som nikdy nebol nejako na smart watch :)

  • Tak ono to nie su smart watche ako take.. :) Podla vsetkeho je Bluetooth pouzity iba na synchronizaciu nastaveni a mozno nejakych treningov. Ale chybaju notifikacie, krokomer, merac tepu, atd.

    Inac vyzeraju super, aj novy typ displayu MIP (Memory In Pixel), ktory ma okrem nizkej spotreby energie aj vysoke rozlisenie a pravdepodobne aj ovela lepsiu citatelnost.

    Cakam na podobny model, len so solarom a bez surfistickych funkcii. Snad to budu moje prve gshocky, ktore mi ukazu datum v normalnom formate. :D Druha novinka GBD-H1000 by to mozno splnala, ale su uz dost velke.

    gshock.jpg

  • Áno, to je pravda, Casio to myslelo dobre, ale tou funkčnou výbavou to zbabralo, vyzerajú dobre, a aj sa mi zapáčili, ale chýba mi tam ten solárny pohon :(

  • Ja tam nic zbabrane nevidim, G-lide rada bola vzdy zamerana na surfistov a ma modely so solarom aj bez. V nasich koncinach to je samozrejme uplna zbytocnost a display by sa dal vyuzit na nieco uzitocnejsie (napr. barometer). Ostava len dufat, ze to je zaciatok novej ery a bude uz len lepsie. :) Solar tiez chcem, ale je to skor pocitova zalezitost. Pri modeloch s 5-10 rocnou baterkou (ktoru si vie vymenit za par eur kazdy co ma srobovacik) solar trochu straca vyznam a niekedy iba "zbytocne" rozmer hodiniek nafukuje.

  • Ja tam nic zbabrane nevidim, G-lide rada bola vzdy zamerana na surfistov a ma modely so solarom aj bez. V nasich koncinach to je samozrejme uplna zbytocnost a display by sa dal vyuzit na nieco uzitocnejsie (napr. barometer). Ostava len dufat, ze to je zaciatok novej ery a bude uz len lepsie. :) Solar tiez chcem, ale je to skor pocitova zalezitost. Pri modeloch s 5-10 rocnou baterkou (ktoru si vie vymenit za par eur kazdy co ma srobovacik) solar trochu straca vyznam a niekedy iba "zbytocne" rozmer hodiniek nafukuje.

    Ale pri soláre nemusíš batériu meniť vôbec :)

  • Ale pri soláre nemusíš batériu meniť vôbec :)

    Bateriu nie, akumulator ano. Oficialna zivotnost cca 10-15 rokov, niekedy odidu po 5, niekedy vydrzia aj viac ako 15. Oficialna cena cca 30e. Nevravim, ze solar nema svoj vyznam, ale zase ani nejde o extra ekonomicku alebo ekologicku vec.

  • Tak ja s tvojimi vyjadreniami v podstate súhlasím, ale v mojom prípade je to o tom, že som na solár zvyknutý,a preto zo svojich požiadaviek na hodinky neustúpim, veď sú len dve, rádiom riadený čas, a solárny pohon, to je všetko :)

  • Však v pohode, reakcia bola iba na poznámku, že batériu meniť nemusíš... Už som ich niekoľko (akumulátorov) vymenil a môžem povedať, že tie konkrétne 10 rokov nevydržali (ale štatisticky je asi väčšina ok). Napokon tiež je viacero výrobcov s rôznou kvalitou. Cena je samozrejme vyššia ako pri batérii. Vyzerá napr. takto:

    Tempus Fugit

  • No ďakujem Ti, priateľu ,aspoň som o tom viac informovaný :)

  • keď už hovoríme o rádiom riadených hodinách, aké máte skúsenosti s autoaktualizáciou času?

    Vynikajuce, Casio sa mi synchronizuje takmer kdekolvek v byte a kazdu noc. Manualne na nich cas nenastavujem nikdy, ani netusim ako sa to robi. ?

  • Vynikajuce, Casio sa mi synchronizuje takmer kdekolvek v byte a kazdu noc. Manualne na nich cas nenastavujem nikdy, ani netusim ako sa to robi. ?

    Manualne ani ja neviem :mrgreen: a ako vieš, že sa ti synchronizujú každú noc?

    A stitch in time :D

  • keď už hovoríme o rádiom riadených hodinách, aké máte skúsenosti s autoaktualizáciou času?

    Takéto hodinky som mal dovedna štyri, a u žiadnych s tým nikdy nebol problém, akurát, u značky Casio je od výroby nastavené, že sa čas aktualizuje len po vyvolaní, nie automaticky, toto treba nastaviť :)

  • Jednoducho, podla ukazatela. Kazdu noc zmizne a objavi sa len po uspesnej synchronizacii. Vidim ho vzdy ked kuknem na hodinky.. ?

    prepáč, asi som debil :rouge: podľa akého ukazateľa?

    A stitch in time :D

  • mysiak OK ďakujem :mrgreen: medzitým som zistil, že ked stlačíš pravé spodne tak sa mení v okienku "GET" a dátum poslednej synchronizácie - mne ukazuje 3.22 - a pod tým hodinu synchronizácie - mne ukazuje 2:02 :super:

    A stitch in time :D

  • Taká technická.

    Nebude kaliber v tých RC menej presný ako normálny Quartz? Keďže sa spolieha na každodenné sychro času.