• Zdravím Páni.

    Pokukujem už nejaký ten piatok po novom hodinkovom prírastku a zaujala ma značka Hamilton konkrétne s modelom khaki field https://www.hamiltonwatch.com/en-int/h705555…field-auto.html

    Priťahuje ma hlavne tá 80 hod. rezerva strojku :) Ak som sa správne dočítal tak mal by ten kaliber vychádzať z ETA 2824. Som stále učeň a tak sa chcem spýtať či spomínany upravený stroj v hamiltonoch ide dobre a spolahlivo. Prípadne niekto kto má tieto hodinky alebo ine s rovnakým strojčekom dajte nejaké postrehy :)

    No a aby toho nebolo málo tak som ešte narazil na značku GLYCINE a konkretne model COMBAT SUB 42 https://www.gnomonwatches.com/products/comba…-eye-ref-gl0093 . Ohromila ma ich farebná kombinácia a ako sa hovori na prvy pohlad si ma získali. Mali by mať vo vnutri stroj GL 224 ktorý by mal tiež vychýdzať z ETA 2824- Moc však nemám skusenosti s touto značkou pravdu povediac pred pár dňami som ani nevedel že existuje. z toho mála čo som sa dočítal tu aj na webe, že su na trhu vyše sto rokov atď... Aktualne tu niekto písal že ich väčšiu časť už po novom vlastní Invicta? otazne je čo s nimi do buducna....? su aj v ponuke na ich web stránke.

    No a chcel by som teda poprosiť o pomoc výberu medzi týmito dvoma kúskami. Uvítam akékoľvek rady, postrehy a hlavne skúsenosti. ......... Ďakujem

  • Napíšu Ti sem to samé...Hamilton. Ale srovnáváš dvoje různý typy hodinek. Zamysli se, jestli vyuzijes lunetu. Jinak jak jsem psal o strojku na Chronomagu.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Mám ten istý názor ako @watchesfan , teda v tom, že porovnávaš dva úplne rozdielne typy hodiniek. Vlastním vizuálne totožný model Hamilton Field, akurát tam mám strojček ETA 2824. Som s nimi maximálne spokojný. Tieto hodinky majú fantastickú výdrž, sú to hodinky do nepohody, vydržia všetko, aj tvrdšie zaobchádzanie. Najviac sa mi na nich páči, že na puzdre či lunete nevidno prakticky žiadne šrámy a aj bežné vlásočnice je treba hľadať lupou. Na denné nosenie sú ideálne. Čo sa týka Glycine Sub, s touto značkou skúsenosti nemám. No pokiaľ by som hľadal spoľahlivé potápky , zvažoval by som aj túto možnosť. Aj keď by som v tejto triede asi uprednostnil značky Davosa či Ch. Ward. Je to iba môj názor, s ktorým môžeš alebo nemusíš súhlasiť. Takže si daj dokopy priority, zváž, či a ako využiješ potápačskú lunetu a potom sa rozhodni. Tvoje dilema je rovnaké ako sa pri aute rozhodnúť, či chcem kúpiť súvéčko alebo sedan.... :]

  • Hej viem že porovnávam rozdielne modely hodiniek. Potápky nepotrebujem a lunetu by som využil sporadicky. Do vody mám iné kúsky. Vec sa má tak že chcem niečo echt SWISS MADE ku košeli aj tričku s budgetom okolo 500€. Glycine sa proste “vyskytli” pri brazdeni fór. Hamiltony mi vyšli ako najlepšia voľba :) oslovila ma táto značka. Ak som sa správne dočítal tak Hamilton sa vyrába vo Švajčiarsku s tým že majú akože pôvod z USA? Preto sú aj zaradené akože medzi USA watches?

  • Hamilton. Pôvodne americká značka dnes vyrába hodinky vo Švajčiarsku v mestečku Biel. Firma vznikla v roku 1932 a začala vyrábať najprv hodinky armádneho vzhadu. Tejto téme je verná dodnes, aj keď jej portfólio už tvorí kompletná škála hodinek na všetky príležitosti. Vyrábali aj pre americkú armádu a hodinky sa veľmi osvedčili v poľných podmienkach. Firma patrí do skupiny Swatch, sídliacej v Miami. Tebou vybraté hodinky sú typicky "poľného" vzhľadu a ich kúpou a využitím sa, myslím, nezmýliš.:]

  • Ďakujem za rady, Utvrdili ste ma v mojom pôvodnom výbere a myslím že je rozhodnuté a beriem Hamilton-y ;)

    Pokukávam o po nich už dlhšiu dobu, ta rezerva naťahu vyzerá byť parádna a myslím že aj s remeňmi sa bude dať na nich celkom pekne vyhrať ak ma omrzí pôvodný.

    ------------------------------------------------

    PS: aby som nemusel zakladať nové vlákno, spýtam sa tu: Ako by mali správne "odpočívať" automaty? Aktuálne mám 4 kúsky a odkladám ich do hodinkovnice a stáva sa že niektoré nedám na ruku aj 2 mesiace. Je lepšie sa porozhiadnuť po nejakom winderi? Čo je pre hodinky prospešnejšie? Keď idem na to laicky tak pri dlhšej dobe nenosenia sa nemôžu mazivá v hodinkách znehodnocovať? Na druhej strane ak su vo winderi tak môže byť problem zas skoršieho opotrebenia súčiastok? :/ Čo na to hovoríte Páni, ako by to podľa správnosti malo byť?

  • Hodinky sú na to, aby išli a ukazovali aktuálny čas. Je dobré mať winder, pretože automat je stavaný na naťahovanie pri nosení, čo winder simuluje. Materiály v strojčekoch slušných značiek bývajú spravidla veľmi kvalitné a tak je nejaké opotrebenie možné hádam iba vadou materiálu. Nakoniec, nejeden z nás vlastní hodinky staré 30 a viac rokov a chodia presne. Mechanické a teda aj automatické hodinky je odporúčané servisovať minimálne jeden raz za 5 rokov. Zvyčajne to postačuje na ich udržanie v dobrej kondícii. Mazivá v hodinkách sú, pravdaže, špeciálne na tento účel. Takže je, podľa môjho názoru, lepšie udržiavať hodinky v chode. My máme doma dvoje hodinky na ručný náťah a štvoro automatov. Môj a aj manželkin "kostolný" automat je stabilne vo winderi, ostatné pravidelne naťahujem vždy ráno o 7,30 hod. Všetky "ťahajú" skvele. Mimochodom, jedny z nich sú malé dámske Bulovy z roku 1956. Pred troma rokmi boli servisované u miestneho majstra. Stále idú dobre. Takže winder je dobrá vec a netreba sa ničoho obávať. Keď je v rezerve slušný servis, nie je o čom...:]

  • Ja by som riešil winder, len keby sa mi hodinky po tých dvoch mesiacoch nechcelo nastavovať.

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • Ešte k mazivu. Pokiaľ hodinky dlhšie stoja v chladnejšom prostredí, môže mazivo trocha "zatuhnúť" a robieva to problém pri chode hodiniek. Takže aj pre toto je lepšie,keď sú stabilne v chode...:]

  • Ešte k mazivu. Pokiaľ hodinky dlhšie stoja v chladnejšom prostredí, môže mazivo trocha "zatuhnúť" a robieva to problém pri chode hodiniek. Takže aj pre toto je lepšie,keď sú stabilne v chode...:]

    alebo aspoň nad sviečkou :mrgreen:

    A stitch in time :D

  • Ešte k mazivu. Pokiaľ hodinky dlhšie stoja v chladnejšom prostredí, môže mazivo trocha "zatuhnúť" a robieva to problém pri chode hodiniek. Takže aj pre toto je lepšie,keď sú stabilne v chode...:]

    Čo si mám predstaviť pod pojmom "chladnejšie prostredie"?

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • Čo si mám predstaviť pod pojmom "chladnejšie prostredie"?

    zima, vietor, mráz :mrgreen: proste chcel povedať, že keď ich máš odložené v zime na balkóne, tak sa horšie rozbiehajú - obyčajná fyzika :super:

    A stitch in time :D

  • Čo si mám predstaviť pod pojmom "chladnejšie prostredie"?

    Napr. keď mám hodinky v nevykurovanej miestnosti po celú zimu. Mne sa to stalo pred siedmimi rokmi. Dal som hodinky do service, tam mi ich premazali a boli ólrajt.. a aj ten chalanisko, čo mi ich omrkol povedal toto isté....:]

  • mam tři windery po dvouch, nenechavam zastavit hodinky, které nosím. Pro každý stroj je nejhorší start, tak to tak beru i u hodinek. Kolega je zase naopak nechává zastavit, motor co neběhá se šetří. Ale minimálně jednou za měsíc je rozběhne.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • hmmm. a podla čoho by som mal windery vyberať? - nejake "spešl" funkcie atď..

    Sú nejaké značky ktorým sa vyslovene vyhnúť?

    Hodil by sa nejaký na štvoro alebo aspoň na dvojo hodiniek. prípadne nejaké konkrétne tipy?

  • winder by měl mít nekolik rychlostí i nekolik způsobů nátahu. Při nákupu dej pozor, aby součástí byl i napájecí kabel. Blbý je to, že levnejch je hromada a nevíš, který jsou ok a ty lepší jsou fakt drahý.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • já mám vyzkoušenej Klarstein z tech levnejch, jeden mi běhá už rok a půl bez problémů, je na malé i velké hodinky, ale není to žádnej zazrak, jako treba swisskubik a td.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1