• Dobry den. Na narodeniny som dostala stare nastenne kyvadlove hodiny junghanson,po nastaveni mi kyvadlo po par minutach sa zachveje a zastavi tak som ich posuvala do prava do lava ale to kyvadlo sa stale po par minutach samocinne zastavi. Dakujem krasne za kazdu pomoc

  • Foto treba dat, bez toho to nepojde.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Hodiny su to pekne. Pravdepodobne bude nieco pokazene v strojovni. Treba oslovit nejakeho hodinara. Mozno by mohol pomost miestny clen Roby .

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • ... zachveje a zastaví... to znie, ako keby sa kotva zasekla o zub krokového kolesa.
    Základný troubleshooting:

    Sú natiahnuté (obe sekcie- hodiny aj bitie)?

    -Nie-natiahnuť-nedajú sa (v nejakom bode preskakujú)- prasknutá pružina- bude potrebná výmena- End

    -Áno-bitie funguje?- otáčaním ručičiek by sa malo bitie spustiť o pol a pri celej hodine, ak nefunguje rozbehať, bicia sekcia zotiž ovplyvňuje chod hodín a hlavne po transporte môže byť niektoré z váhadiel zaseknuté v nesprávnej polohe a blokovať chod. Viac neskôr.
    Je chod pravidelný? Krok tik-tak musím mať obe sekcie približne rovnako dlhé, inak hodiny “krívajú” jedným (tik) alebo druhým (tak) smerom. Z nulového bodu to zobrazuje aj vychýlenie kyvadla - na obe strany rovnakú vzdialenosť.
    Jednoducho to skoriguješ vychýlením hodín na jedno alebo druhú stranu - podľa potreby. Estetika sa dá doladiť neskôr.

    Tempus Fugit

  • Dakujem za tipy,vsetko funguje super ale ste uz druhy clovek ktory mi povedal ze to bude v tom krokovom kolese. Budeme vediet si to

    aj sami urobit alebo potrebujeme uz na to odbornika?

  • V prvom rade vybrat stroj s urobit fotky kotvy a krokového kolesa.
    stroj vyberiete nasledovne:

    Zvesíte kyvadlo (je tam iba zavesené)

    Povolíte skrutky (adi stačí iba poboliť) na spodnej časti stroja (vidím ich na fotke)

    Vytiahnuť smerom k sebe.

    Tempus Fugit

  • áno dobre pripomienky .... ,, kyvadlove hodinky su niektoré su moc presne napr. Erwin Sattler Classica Secunda 1995 - 30 Tage Gangreserve mit 1-2 sec/Monat Ganggenauigkeit ,, moja žena ale vravy že sú to staré haraburdy a nechce to mat v byte ....,, / páčia sa mi jednoduchšie Clasica 60M cena 5.500 e/

    Peter Th.