PILOTKY tip A, B 230€

  • ahojte, chcel by som poprosiť o radu. Kupujem hodinky do daru na okrúúhlicu pre znameho.

    Na uvod len tolko že sa v hodinkach moc nevyzna, a popravde doteraz ani ziadne nenosil.

    Či quartz alebo automaty je to jedno. Nie je hodinkomaniak zatial :) Mali by to byť pilotky tip A alebo B.

    Najlepšie značka ktoru by mal poznať aj nehodinkovo zdatný človek..Budget je 230€. velkosť 44mm. dial čierny.

    Vopred ďakujem za rady ;)

  • Pokiaľ nenosil žiadne hodinky bola by lepšia voľba asi Quartz. S nimi nemusí robiť nič akurát raz za pár rokov vymeniť baterku.

    Ak by ho totiž automaty nenadchli je tam dosť vysoké riziko, že by ich nenosil a skončili by niekde v šuflíku.

    Čo sa značky týka, každý pozná niečo iné. Značku môžeme poznať my všetci a dotyčný nemusí, rovnako to môže byť aj opačne.

    V tvojom rozpočte sa dá vybrať možno niečo od Laco, Junkers, možno Geckota poprípade módny Zeppelin, no treba hľadať ceny. To sú len také návrhy zo široka. Hodinkomaniaci čo majú väčší prehľad ma určite doplnia :)

    Osobne mám asi tretí rok Tisell, absolútne bez problémov stále robia radosť :) avšak ak to je darček odporúčam kúpiť niekde z SK/Cz aby si to dotyčný vedel vymeniť pokiaľ by mu nesedeli.

    "Čas je tá najdrahšia komodita."

  • Asi ten quartz bude lepšia voľba pre prve "poriadne hodinky" Pokial nema k hodinkam vybudovany vzťah, tak tiž sa obavam toho že ked ich nebude nosiť každý deň tak sa mu ich nebude chcieť nastavovať a naozaj by skončili v šuflíku. Snažil som sa dotyčnému vysvetliť že automaty su hodinky so "srdcom" :) ale zatial nevzniklo nejake nadšenie, a je mu to jedno... :( Presne po Junkers aj Zeppelin som pokukoval. Mal by som dve otázky:

    1) Iron Annie od Junkers - čo je to zač? je to nejaka ich modelova rada alebo samostatna firma ktora patri nejako pod nich? netreba sa obavať tychto hod?

    2) Seiko Solar - dotyčnemu sa pácilo aj pár hodín z tejto rady, nemam s tymto pohonom skúsenosti_ je ok?

    Ďakujem

    PS: tissel na B som mal par dni zapožičane a velka spokojnosť, v tej cene super hodinky :)

  • Vieš o čom je reč, takže asi quartz.

    1.) Pokiaľ viem tak je to len názov série hodiniek pomenovaný po nemeckom lietadle, čiže vyrába to stále Junkers

    2.) Osobne skúsenosť nemám ale pár členov to tu používa. Myslím, že som nečítal o žiadnych výhradách alebo problémoch. Myslím, by to malo byť bez obáv :)

    "Čas je tá najdrahšia komodita."

  • Nebude. Ci to bude dost, alebo malo pre daneho cloveka zavisi vsak na nom a na jeho preferenciach.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Finálny výber padol na Iron Annie - konkrétne https://watchhouse.de/En/Iron-Annie/5162-2

    Riskol som to s automatmi, pevne verím v začiatok hodinkomaniactva u oslávenca :)

    Boli v jeho užšom výbere, tak hádam bude spokojný. ďakujem za rady.

    PS: Inak hodinky už aj prišli. Vyzerajú celkom solídne.

    Priehladné dýnko by mohlo nováčika zaujať... Čo im môžem vytknúť akurát je remeň, bol strašný a ešte aj zle spracovaný a natrhnutý :(

    Neviem či chyba výrobcu, ale k tomu sa už nedopátram a asi je to aj jedno. Vzhladom na časovú tieseň nebola možnosť posielať naspäť, remeň vymenený za druhý nový a je to v klídku.... takže tolko asi...