• Limitka pre FB skupinu, ktorej zakladatelom je Kev Green. Napriek svojej vaznej chorobe sa rozhodol zanechat po sebe nieco viac ako len majetok pre svoju rodinu a v spolupraci s Biatec zalozil svoju vlastnu znacku "K.Grün & Söhne", ktoru minimalne pri svojej prvotine silne zadotoval z vlastnych zdrojov. Dizajn bol dotiahnuty pomocou hlasovania vsetkych buducich majitelov, takze sa da povedat, ze ide o hodinky "z vole ludu". :) Na hodinky sa cakalo dlhe mesiace, prislo k niekolkym zdrzaniam a trosku zvlastnym rozosielanim (svajciarska pobocka kompletovala hodinky nahodne), ale vsetko dobre dopadlo. Krabica je na tuto cenovu kategoriu nevidana, skutocny luxus. Hodinky samotne su lestenkove potapky, odlesky sa na fotkach zachytit nedaju, "treba vidiet". Vyzdvihol by som velmi umne umiestnenie dierok na barety, nezvycajne vysoko, ale vdaka tomu na nich nevyzera nepatricne ani tensi remen. Nozicky maju tiez mierne nezvycajny tvar - ako keby boli navarene na puzdro z boku. Pri priamom pohlade je to uplne zakryte lunetou, na hodinky treba pozriet z uhlu. Mam iba dve vyhrady (no mozno tri) - chybajuca lumi na lunete, chybajuci tah (mesh je sice mozne dokupit, ale to nie je uplne moja salka kavy) a farba ciferniku, ktora na silnejsom svetle taha do fialova. Su to vsak v podstate drobnosti a urcite mi radost nepokazia.

    Zopar technickych detailov:

    CASE:

    • Reinforced 316L-NT ™ Stainless Steel (Patent Pending) case incorporating brushed and polished finish highly resistable against scratches.

    • Front Sapphire crystal with double AR internal coating.

    • Solid steel caseback with Dragon Motif

    • Screwed-down crown with K.Grün & Söhne logo.

    • Screwed polished ID plate applied between lugs.

    • Width: 41.00 mm without crown.

    • 50.00 mm lug to lug distance.

    • Lug width: 20 mm.

    DIAL:

    • Blue Sunray lacquered dial.

    • Central Seconds.

    • 3D rosegold numbers printed with deep layer Superluminova BGW9.

    • Rosegold hands filled with Superluminova BGW9

    STRAP:

    • Blue Calf leather with Croco Style and blue stitching.

    • Thickness: 3.00mm.

    • Length: 120.00 mm (long side), 80.00 mm (short side)

    • 316L stainless steel buckle with K.Grün & Sohne logo

    WATER RESISTANCE:

    • 200 meters, 20ATM

    MOVEMENT:

    • Swiss made ETA2824-2 base with date indication at 6 o'clock

    FEATURES:

    • Self winding automatic movement.

    • Vibrations per hour: 28.800

    • Frequency: 4Hz

    • Power reserve> ~38 hours

  • Pro mne hodinky bez náramku jako by nebyly. Dokonce i Damasko na to přišlo, sice s mizernou regulací za nesmyslnou cenu, ale tah mají. Jinak ok, ani ta nedotažená datumka mi nevadí. Ale zas to jméno. Nejdřív Submersible, jasný Panerai a teď tohle, u nás jasnej vietnamskej obchoďák. Jen dodám, že Mido mi taky nevoní, měřit ve španělštině nemám jedinej důvod a dělají fajn hodinky. Jestli je nekdy pustim, bude to kvůli jmenu, jinak jsou nej...

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Vietnamsky obchodak? Co to? :D

    Inac Legatum su prve, Submersible az tretie v poradi. Dvojka bude chrono, meno som si nevsimol, ale ty ho urcite uz s niecim spojis :)

    Chybajuci tah neberiem ako fatalnu chybu, ale keby bol sucastou, urcite by som sa potesil. Keby vsak bol bez mikroregulacie (ze Damasko) alebo trhac chlpov (ze Fortis), tak to radsej nech nie je.. Aspon su hodinky lacnejsie :) Biatec tusim s kovovymi naramkami moc skusenosti nema, tak som zvedavy ako sa s nim popasuju na modeli Submersible. Hlavne so sponou, terajsi jediny model s naramkom Leviathan ma motylovku, co je u mna "no go".

  • Pravdu máš :)

    K vietnamcum, za komančů se u nás otevřel obchoďák a po revoltě skončil v rukách vietnamců, kteří zachovali původní název Legato.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1