• Moj posledny prirastok som kupoval na http://www.horando.de. Dobra komunikacia, splnene vsetko co je na stranke uvedene. Poslali skor ako mali uvedenu cakacku, dorucenie bolo expresne - jeden den avizo o tom, ze objednali kuriera, na druhy den som ich mal v ruke (UPS Saver).

    Jedna sa o sedy - sivy predajny kanal, medzinarodna zarucna karta bola orazena talianskym AD. Momentalne este je mozne ziskat zlavu 100,- € za registraciu do newsletra.

    Spolu s hodinkami som od nich dostal zlavovy kupon na dalsiu zlavu vo vyske 10% - co je podla mna zaujimave. Je to viazane na zopar znaciek - nepamatam si vsetky - napisem ked ho budem mat v ruke. Ak ma niekto zaujem, mozem mu ho poskytnut.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • No ja som nemal objednavku v takejto vyske a bola mi zlava odpocitana. Mozno potom zmenili pravidla.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

    • Official Post

    ...Jedna sa o sedy - sivy predajny kanal, medzinarodna zarucna karta bola orazena talianskym AD.

    Super, cize ako keby ani nebol sedy, ale ofiko, nie? Pripadnu reklamaciu si mozes teda uplatnit kdekolvek v EU, ze? :thumbup:

  • S tou reklamaciou to lati ako si napisal.

    Vsetci sedy funguju na podobnom principe - oni osobne nie su AD - ale nakupuju u AD s vyraznymi zlavami. Ty dostavas hodinky za dobru cenu od AD - obchod je sprostredkovany.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Najvacsi problem u sedych byva dodacia lehota… na stranke maju 4-5 dni ale v skutocnosti to funguje inak. Vacsina nema hodinky skladom… ty objednas a zaplatis a oni potom zacnu obvolavat svoje kontakty u AD ze kto ich ma akto im ich streli pod cenu ktoru slubili tebe. Ked mas smolu cakas namiesto 1 tyzdna 8 eventualne ti po nejakom case napisu nejaku vyhovorku a vratia peniaze.

  • Tak tito mali uvedenu cakacku 4-6 tyzdnov. Boli to dodane cca. medzi 3-4 tyzdnom. Nastastie to nie su hodinky, kde by bola dlha cakacka.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • RLX by som si asi netrufol kupovat cez sedivku… jedine ak dokazu ze ich maju naozaj v rukach… inak je risk velkeho sklamania.

    Ked som kupoval Black Bay mal som ho mat za tyzden a nakoniec to boli dva mesiace… hnevalo ma to ale neponahlal som sa a predajcovi som po predchadzajucich skusenostiach veril. Ked som kupoval PAM skusal som sedivku v UK... dva tyzdne si podrzali peniaze a potom mi napisali ze sa moje hodinky poskodili pri baleni, nevedia zohnat druhe a vracaju peniaze. Povedzme ze este relativne seriozny pristup a k financnej ujme som nepriesiel. Tak som ich kupil u inej sedivky v CH a ten dodal za 3 dni. Ono je to vzdy risk... ked nie penazi tak nervou… :D

  • Tak vies... hraci a sraci… no risk no fun :mrgreen:

    Prave ze nie som vobec dobrodruh... vsetky tieto nakupy som mal podlozene pomerne vycerpavajucim lustrovanim predajcov. Vzdy si danu firmu preverim na obchodnom registri krajiny, ako dlho funguju, maju nejake exekucie, pohladavky, kto su majitelia a statutari, atd. No a samozrejme standard na forach, chrono24 a podobne. A zlate pravidlo je ze nikdy neber najlacnejsiu ponuku… je dovod preco je najlacnejsia :D Inak mimo EU a CH si trufnem kupit tak Seiko do 500... aj to mi pekne lepi...

  • Co ja viem, risk to je vzdy, ale na druhu stranu, ak vsetko popreverujes, mal by sa dat minimalizovat. Dnes je to uz podla mna ovela viac vpohode. Cele toto online nakupovanie je uz bezpecnejsie. Predajca nebude riskovat odrb, kedze od hodnoteni klientov zavisia ich dalsie predaje.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Len upresnim, ze zlava 100€ ma mensi zadrhel :) "Valid on orders greater than 3000 €"

    No mas pravdu. Zmenili to, asi sa zbadali, ze to zle definovali. Tak som to teda vychytil pred zmenou. 100vka pri 3000 uz nie je tak zaujimava ako v pripade nizsich sum.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • zlavovy kupon na dalsiu zlavu vo vyske 10%

    plati na tieto znacky: Alfieri, Frederique Constant, Alpina, Bell&Ross, U-Boat

    Kto ma zaujem, ozvite sa.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133