Potápky Seiko prospex spb051 - Squale Black 1521

  • Zdravím Vás Hodinkomaniaci nezadržateľne sa blížia moje "okrúhle" narodky a chcem si urobiť radosť a kúpiť pekné hodinky. Strop 1000€.

    Chcem "potápky" a rozhodujem sa medzi Squale 1521 (čierne-leštené puzdro) a Seiko Prospex tiež čierne na oceľovom ťahu. Nejak sa viac prikláňam k Seiku

    myslím že 6r15 je minimálne rovnako dobrý strojček ako ETA 2824,lebo tie Squale ho majú "len" v základnej úprave standart. Čítal som na nete že

    tá ETA v Squale ide dosť do plusu, niekomu až minútu, doma mám Steinharty ETA elabore a tie mi robia teraz max +5sec. Tiež mám Seiko presage 4r15 a

    a tie mi robia snád tiež 3-5sec max. A tie seika čo chcem majú 6r15 ktorý je ešte lepší než mám v mojich "koktejloch", kdežto standart verza

    Ety v Squale je na nižššom leveli než moje Steiny.Obe hodinky majú krásne leštené puzdra, ibaže Squale stoja cca 900 a Seiko 1100. Hodinky chcem nosiť hlavne na NATO remienku,

    a tých mam veľkosť 22 mm požehnane, dokonca jeden silikonovy čiže Seiko je bez problemov, ale squale má rozmer 20mm a také doma nič nemám a ked si predstavím znova

    kupovať Nato remienky na tento rozmer 20mm (Squale predávajú na silikonovom ťahu) tak sa tak či tak dostanem k sume 1000e možno aj viac, čiže čo sa týka ceny medzi týmito dvoma

    hodinkami je mi to jedno. Určite nechcem kupovať rovnaké nato remienky len v inej veľkosti aby mi sedely na Squale, u mňa mínus. Zaujímalo by ma vypočuť si názor niekoho na tieto hodinky (Seiko,Squale) čo by bolo možno lepšie, k čomu sa prikloniť ked cena nie je až tak rozhodujúca

    skôr vzhľad a výkon, oboje sú to kvalitné hodinky s krásnymi puzdrami :love: Aktuálne som rozhodnutý za Seiko. Ďakujem za každý postreh ;)

  • Za mne Seiko. Squale jsou pěkný, ale strojky vyklepali někde ze skříně a Seika, tyhle, jsou relativně novej model, žádný ležáky.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • ..na to ze osobne Seiku neholdujem, tieto su vazne fajn, takze jednoznacne Seiko

  • Tiez sa mi viac pacia Seiko, ale silne odporucam kupovat konkretny kus - ci uz cez net alebo osobne. Co dokaze Seiko spravit s minutovym kruzkom je niekedy na zaplakanie :) Z dakeho zahadneho dovodu sa na to specializuju pri potapkach.

  • tak ja tu budem za exota, ja by som bral squale

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • ja som tiež za Squale. Hodinky sú aj o emóciach, tradícií a histórii, nie len o strojčekoch a suchých dátach ktoré aj tak v reálnom používaní môžu byť iné.

    Squale sú squelé.:super:

  • Aktuálne rozmýšľam nad Sinn 104 a Squale. Sinn tiež 41mm a majú safír s predu aj zo zadu (pohľad na strojček) Sellita sw 200 top grade, jediné čo mi na nich malinko prekáža je okienko dňa, absolútne nepotrebné pre mňa, najradšej keby aj bez dátumovky ale dnes ju pchajú všade aj kde netreba resp. kde sa to nehodí napr vintage chronograph Tissot Heritage 1948 ?

  • na většině germánskejch hodinek týhle cenovky mi vadí absence 3D indexů, to už ty Seika jsou na tom líp. Z mého pohledu mi ty Sinny nenabízej nic navíc, co by mělo tu hodnotu.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • a co Mido, Captain V už jsou perfekt

    ospravedlňujem sa za OT, ale Honzo, prosím Ťa , nedopátral som sa, alebo som len "uspěchaný" bo začína finále - nevieš náhodou či tie Captainy v titáne majú keramickú lunetu? Asi trochu nelogická otázka... Predpokladám že skôr asi nie - vyzerá to na titán, rovnako ako puzdro...a pokiaľ som si správne všimol nemajú "héliák" - zbytočná to vec... Inak vážne vymazlené "časy" akurát tá veľkosť :( áno, viem pre Teba ideálna... chcelo by to vyskúšať, ale ak sa nemýlim autorizovaný dealer v SR ani v Českých zemích nie je. Ty si ich kupoval cez e-shop, že jo?

  • Žádný model z řady Captain V nemá keramickou lunetu.

    U nás AD je, nikdy bych nekupoval hodinky se kterejma to myslim vážně jinde než u AD.

    U vás asi není.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1