Potápky Seiko prospex spb051 - Squale Black 1521

  • Člen fóra obchodník písal nedávno vo vlákne "Čo ho potešilo", že predajňa WDL, predpokladám teda Watch de Luxe, zaradila do portfólia aj značku MIDO. Ja ju sice na ich webe ešte nevidím, ale asi to bude horúca novinka.

    Edit: aha, píšu o nej na maďarskej verzii.

  • Ano, WDL uz bude mat aj znacku Mido. Isiel som okolo v Auparku aj v Eurovea a znacka Mido uz ma svoju sekciu vo vyklade aj v predajni....teda keby to este niekoho zaujimalo :]

  • To je super. Ak by sa nieco dialo s Midami, ktore pristali u nas doma, nebudeme musiet lietat a ani posielat mimo slovensko.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Čaute, tak nakoniec som si kúpil hodinky Squale, všetko ok ale po nejakom nosení som si všimol, že úplne hore nad 12 hodinou v luminescenčnom krúžku je

    čierny kúsik nejaké vlákno a chcel by som vedieť či by sa to dalo nejako vybrať, resp ako ? Ako vyberiem len hliníkovu lunetu(prečistim) a dám naspäť? Tie 4 malé šroubiky čo sú po bokoch neviem či neslúžia len na odňatie celej otočnej lunety. K hodinárovi s tým moc nechcem ísť skôr by som si to skúsil

    spraviť sám, preto by som bol rád keby mi niekto poradil. Ďakujem

  • Vlozka lunety byva vlepena obojstranou paskou, ak ju chces vybrat, musis dat dole celu lunetu, odrezat, lumi bod "nejak" vypacit a "nejak" dat naspat (niekdy sa neda vymenit bez rozvrtania a znovuvyhotovenia), pouzit novu pasku a vlepit vlozku. Keramicke lunety sa daju opatrne odlepit pacenim, hlinikova sa ohne a znici. Osobne by som sa do toho nepustal, je vysoka sanca, ze skoncis s este viac dodr..pokazenou lunetou. Ak ta to velmi stve, reklamuj alebo zozen novu vlozku.

  • Vlozka lunety byva vlepena obojstranou paskou, ak ju chces vybrat, musis dat dole celu lunetu, odrezat, lumi bod "nejak" vypacit a "nejak" dat naspat (niekdy sa neda vymenit bez rozvrtania a znovuvyhotovenia), pouzit novu pasku a vlepit vlozku. Keramicke lunety sa daju opatrne odlepit pacenim, hlinikova sa ohne a znici. Osobne by som sa do toho nepustal, je vysoka sanca, ze skoncis s este viac dodr..pokazenou lunetou. Ak ta to velmi stve, reklamuj alebo zozen novu vlozku.

    Tu sa neda len suhlasit s Mysiakom… sanca ze viac pokazis ako opravis je pomerne velka. Tazko sudit podla tej fotky ale vyzera to ako vlakna textilu z oblecenia co sa ti tam zachytil . Mozno skus lupu a pinzetu a snad sa ti podari to povytahovat. Mne sa to sem tam tiez stane ale nikdy to neriesim a tak ako si to naslo cestu tam sa to aj samo strati... ci smerom von alebo dnu veru neviem :D

  • Tu sa neda len suhlasit s Mysiakom… sanca ze viac pokazis ako opravis je pomerne velka. Tazko sudit podla tej fotky ale vyzera to ako vlakna textilu z oblecenia co sa ti tam zachytil . Mozno skus lupu a pinzetu a snad sa ti podari to povytahovat. Mne sa to sem tam tiez stane ale nikdy to neriesim a tak ako si to naslo cestu tam sa to aj samo strati... ci smerom von alebo dnu veru neviem :D

    Zrejme je to tam od výroby pod tým sklíčkom, hodinky mám druhý deň...len som prekvapený že sa to vyskytlo v takýchto hodinkách "Swiss made", ale tak oni sú tiež len ľudia. Je to malinké, detail, som perfekcionista ale nejak to prežijem :rolleyes::D

  • Toto by skrelo aj mna.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • To sklicko (loom pip) je nepriehladne… nebolo by to asi vidiet ak je to pod nim. Asi je to skor v medzere medzi "bodkou" a ramom. Jasne mohlo sa to tam dostat ked to u vyrobcu lepili. Pozri na to cez lupu a hned ti to bude jasne. Ale ked ich mas len dva dni tak to reklamuj… naspat by som ich kvoli tomu asi neposielal ale mozno vyhadas nejaku zlavu.

    Zevraj Swiss Made... :mdr1:

    Skwaale je asi tak Swiss made ako je Porsche z BA made in Germany. Zle jazyky tvrdia ze jedine co Squale robi v CH je montaz strojka. Este horsie jazyky tvrdia ze ani to nie… ze len exportuju hotove ETA do ciny a tam sa to cele dava dokopy. Ak spravne chapem co musia hodinky splnat na to aby mohli mat oznacenie Swiss Made tak sa to urcite neda vylucit. A Squale zarucene nie su jediny co to asi tak robia. Zil som skoro 20 rokov v CH a mozem zodpovedne povedat ze Swiss kvalita je minimalne z polovice mytus z casov davno minulych…

    Here's what is required for a watch to be called "Swiss-made" as of January 1, according to A Blog to Watch:

    1. "At least 60% of the production costs of a watch taken as a whole must be Swiss-based."
    2. "The movement must still contain at least 50% Swiss-made components in value (not in quantity) and at least 60% of the movement's production must be generated in Switzerland."
    3. "Last but not least, it also specifies that the technical development of a 'Swiss Made' watch and movement must be carried out in Switzerland. Smart watches are also included for the first time."
  • Tiež by som reklamoval. A súhlasím s tým čo píše SeikoSan, Swiss made nemusí byť hneď kvalita a on ti hore aj vysvetlil prečo.

    Mne sa stalo raz že som kúpil hodinky od jednej mikro značky (geckota) a mali na minútovej ručičke lumi v ktorej bolo niečo malé čierne. Poslal som im foto kde to bolo trochu vidieť. Oni mi odpísali že to nevidia ale nech im ich vrátim a pošlú mi peniaze. Tak som tak spravil. A som happy. A isto by som od nich kúpil niečo znovu.

    Napáda mi ešte jedna vec. A neviem či to súvisí so swiss made alebo s čím a to je že často aj nech máš akékoľvek hodinky nájdeš na nich nejakú nedokonalosť. Mňa kedysi hnevalo na mojich Tagoch, že pod sklíčkom na ciferníku mi putuje nejaký kúsok prachu. Vždy bol inde debil. Potom som bol v Taliansku na dovolenke a pozeral som po obchodoch že čo tam majú. A veľké a drahé značky ako Patek, Lange, Panerai, Rolex tiež toto zvyknú mať (stačí si pozrieť nejaké YouTube video kde robia makro zábery a uvidíš prach vždy ?). Istým veciam sa asi nedá vyhnúť pri výrobe. Pani mi v obchode s A Lange ukazovala jedny hodinky za asi 50 000 a dala mi lupu nech sa pozriem že aké sú super. A bol bordel pod sklíčkom (rozumej prach). Stane sa asi. Niekedy ma to vytáča lebo keď si s hodinkami na priamom slnečnom svetle tak je vidieť všetko čo je na nich zle ? špeciálne tieto zabudnuté prachové čiastočky. Ale asi sa to treba naučiť neriešiť pretože značky ktoré si na toto dávajú pozor ani neviem vlastne aké sú. Myslím že som čítal že Vacheron to robí v nejakých super uzavretých bezprachových miestnostiach. Ale aby som bol tiež aj pozitívny tak napr pri Hamiltone sa mi to nestalo a nikdy som to ani nevidel (mám dvoje a obidvoje aj na úplne priamom slnku majú krásne čisté vnútro).

    A aby som bol aj k veci tak ja by som reklamoval. Toto je vidieť celkom dosť a bude ťa to zrejme štvať.