• Ahojte.

    Je tu niekto kto ma skusenosti so znackou casio g shock MTG ?

    Chcel by som si kupit nieco od g shock a tieto sa mi pacia.

    Ci su odolne tak ako pisu, ci je sklicko odolne tak ako na napr certina, s nimi mam skusenosti a velmi dobre.

    Chcem nieco sportove a zaroven elegantne.

    Ak by vedel niekto nieco poradit, prosim poslite info na

    Balazik.peter82@gmail.com

  • Vitaj, ja som este elegantne Gecka nevidel... takze v tomto asi neposluzia... kazdopadne akekolvek Gcka budu jedny z najodolnejsich hodiniek, takze v tomto posluzia isto dokonale. Neviem ake sklicko mala tvoja Certina, ale Gcka maju vacsinou plastove koli elasticite aby sa nerozbili. Tieto MTG maju zafir, tak skrabance nebudu, ale zasa sa rozbije skor ako plastove, aj ked ja som este nikdy nezazil ze by sa mi zafir rozbil... Takze ak sa ti pacia, smelo do nich, odolne budu az az ;)

  • v rade MTG existuje viacero modelov, ja mám konkrétne MTG-W110D a myslím, že sú celkom v pohode, aj keď je pravda, že som ich nosil iba pár mesiacov, ale zato nepretržite

    čo sa elegancie týka, to je, myslím, veľmi subjektívne, mne sa G-shocky páčia a MTG mi celkom pripadajú elegantné, možno ešte trochu bližšie k "športovej elegancii" má rad Casio Edifice (tu tiež existuje množstvo rôznych modelov), ale také odolné ako G-shocky zrejme nebudú

    konkrétne o MTG-W110D: sú riadené rádiovým signálom (čo je u mňa podmienka, nakoľko som fanatik na presný čas :D a pozor, túto funkciu nemajú všetky MTG, takže si to fakt treba overiť pre konkrétny model), sú solárne napájané, majú hodinovú a minútovú (ale nie sekundovú) ručičku, a tri malé okrúhle digitálne displeje: prvý (v pozícii 9) môže ukazovať dátum (mesiac a deň) alebo digitálny čas (ten istý ako ručičky), druhý (v pozícii 3) deň v týždni a tretí (v pozícii 6) sekundy

    hodinky majú tiež stopky, odpočtové stopky, 5 budíkov plus nastaviteľné "pípnutie na celú", a svetový čas: všetky tieto funkcie používajú už spomínané digitálne displeje

    môže sa stať, že ručičky tieto displeje zakrývajú, v tom prípade môžeme stlačiť a podržať ľavé dolné tlačidlo (po dobu asi 2 sekúnd) a ručičky sa "upracú" tak, aby sme na displeje videli

    v tme svetielkujú ručičky, ale nie body jednotlivých hodín na ciferníku; v praxi sa mi však napriek tomu väčšinou podarilo v tme čas bezchybne prečítať; k tomu však hodinky majú aj podsvietenie, ktoré je celkom (niekedy mi pripadalo, že až príliš :D ) silné, a taktiež funkciu automatického podsvietenia pri naklonení ruky (túto funkciu treba mať vypnutú pri šoférovaní, lezení apod) .. dĺžka podsvietenia je tiež nastaviteľná (dá sa prepínať medzi 1 s a 3 s)

    z drahších, väčších a krajších :) :) :) modelov môžem spomenúť MTG-S1000 a potom MTG-G1000 : ony sa celkom aj vzhľadovo podobajú, ale pozor, len ten druhý z nich má synchronizáciu cez GPS, ten prvý "len" rádiovým signálom

    k MTG-G1000 ešte stojí za to spomenúť, že popri "obyčajnom" modeli k nemu existujú všelijaké "luxusné" verzie so špeciálnymi materiálmi, povrchovými úpravami apod. ale tam už cena potom samozrejme lezie ešte vyššie

    celkovo musím povedať, že dojem z MTG mám pozitívny a prestal som ich nosiť iba preto, lebo som si potom kúpil ďalšie hodinky s viac funkciami :D

    dúfam, že som pomohol; ak by si ešte niečo chcel, neváhaj sa spýtať :)