• Snimok zhotovili namierenim vačšieho počtu teleskopov rozmiestnenych na zemi. Co sa tyka cervej diery tak sa hovori ze to by mohla byt brana na cestovanie casom. Cervia diera je nieco ako prepojenie dvoch ciernych dier.. Ale su to iba teorie.. Vplyvom silnej gravitacie sa ti stane to, ze zatial co tebe napriklad v horizonte udalosti prejdu dve hodiny tak na zemi ubehne 50 rokov..

    Co sa tyka druhej otazky tak ano cierna diera ma svoju velkost a hlavne hustotu a hmotnost. (konkretne tato ma hustotu niekolkych miliard nasich slnk. ) A kedze vznikla kolapsom hviezdy dovnutra tak ma aj gulovity tvar. Inak co sa tyka presneho tvaru tak vsetci sa zhoduju ze najvernejsie bola cierna diera zobrazena vo filme interstellar.

  • V podstate teoria hovori, ze keby skolabovalo slnko a stala by sa z neho cierna diera tak by sa nic nestalo a ze by obiehala dalej po obeznej drahe okolo ciernej diery. To sa aj tvrdi ze cierne diery su ako keby strazcom vesmiru a drzia ho pokope. Ostatne v strede kazdej galaxie je cierna diera a cela galaxia sa toci okolo nej.. Plus je zname ze Zem sa pocas obiehania okolo slnka nepatrne a postupne k Slnku priblizuje.

  • Najlepsie na tom vsetkom je to ze to su vsetko iba teorie a dohady ako by to mohlo asi byt. Staci ze nieco vypustil z ust Hawking a hned boli ovacie okolo toho. A to vsetko iba preto lebo napisal pracu ktoru dodnes nik nevyvratil. Proste nieco matematicky vypocital a tym sa stal ako keby bohom co sa tyka fyziky. A okrem ineho slnko ma palivo na niekolko miliard rokov. Inak som precital vsetky jeho knihy o ktorych sa tak rozprava. A podla mna su ovela lepsie knihy od inych autorov aj ked jemu vsetka cest najma jeho zmyslu pre humor. Sorry ale toto bolo off topic..hihi

  • Uplne normalne. Urcia sa hodnoty, konstanty, nieco sa odpozoruje, nieco vyzaruje nejaku energiu z toho sa to odvodi, Klasika matika. Veta, sposob,dokaz.

    Napriklad teplotu na slnku urcili pomocou farebneho spektra. Zvuk si zober je iba zmena tlaku, farba je v podstate zlom svetla.. Aj nebo a obloha modra iba vdaka zlomu svetla a nie preto ze atmosfera.