• Zdravím znova,

    dlho som váhal a zbytočne čakal tak dlho, že SKX007 sú na Helveti aj na Chronoshope vypredané.

    Konečne som sa rozhodol ich objednať a nemám kde. Našiel som ich len na znackovyshop.sk a i-time.cz ale na oba obchody som sa dočítal zlé recenzie. Máte niekto s nimi dobré skúsenosti? Prípadne v lepšom prípade viete mi odporúčiť ešte iný eshop? Nejaký v EU.

    Ďakujem

  • Zdravím znova,

    dlho som váhal

    Zkus se pozeptat tady, kupoval jsem tam asi ctvery hodinky, odpovedi ti, pak si sam nastav cenu a oni ti napisou tu nej za jakou je mozny je koupit, ale skladem taky nemaj

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • nebo si pockej na ty novy pětky, sstejny pouzdro...nastupkyne Skx, plus,: nebudou ležáky

    Minus: budou to pětky, nekdo se pokousel spekulovat se sroubovaci korunkou a 200 m Wr, ja ne, pětky jsou pětky. Ale jedny petky mam a moře do 5 metrů hloubky v poho, jestli se ale potapis hloubeji tak aspon 200 m Wr.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Zdravím znova,

    dlho som váhal a zbytočne čakal tak dlho, že SKX007 sú na Helveti aj na Chronoshope vypredané.

    Konečne som sa rozhodol ich objednať a nemám kde. Našiel som ich len na znackovyshop.sk a i-time.cz ale na oba obchody som sa dočítal zlé recenzie. Máte niekto s nimi dobré skúsenosti? Prípadne v lepšom prípade viete mi odporúčiť ešte iný eshop? Nejaký v EU.

    Ďakujem

    Ten značkový šop je podľa môjho názoru unfair. Majú v ponuke veľké % hodiniek, ktoré sa už ani nevyrábajú a nedajú sa ani vyskladniť. Neterka si chcela kúpiť Tissoty stovky dámske, v červenom prevedení. Bolo to pred troma rokmi a odpovedali jej až mesiac po objednávke a samozrejme jej zaplatení, že sa už nedajú zohnať a nech si vyberie dačo iné. Potom sa s nimi skoro pol roka handrkovala, kým jej platbu vrátili...:thumbdown: Skús tam najprv zavolať, či ich vôbec majú a či sú také, aké požaduješ. Ak áno, možno to vyjde...:mrgreen:

  • nebo si pockej na ty novy pětky, sstejny pouzdro...nastupkyne Skx, plus,: nebudou ležáky

    Minus: budou to pětky, nekdo se pokousel spekulovat se sroubovaci korunkou a 200 m Wr, ja ne, pětky jsou pětky. Ale jedny petky mam a moře do 5 metrů hloubky v poho, jestli se ale potapis hloubeji tak aspon 200 m Wr.

    Cauko, ktory model si myslel? ze bude nastupca skx? dik

  • Opajcnute z chronomagu. Az na to superman logo su celkom podarene. Ak nebude prehnana cena, tak ich asi skusim

    Mišo a že som tak smelý - horeuvedené fotky sú niečo ako predsériové uniknuté snímky, alebo len nejaký koncept od Seiko na spôsob "takto nejako by mal vyzerať sériový model" či dokonca oficálne "promo" ? máš prosím nejaké bližšie info? ja už na Ch-mag nejak nechodievam preto sa pýtam priamo Teba keď si postol také pekné a zaujímavé obrázky... celkom by ma potešilo ak by s týmto reálne šli do produkcie, konečne by bol solídnejší výber ako čierne, alebo pepsi... ak to ovšem Seiko nedomrví oversized puzdrom :(

  • Uplne podrobnosti neviem, ale myslim, ze ide o foto z dakeho nie uplne verejneho katalogu. Cast modelov bude v ponuke urcite, ale ci uplne vsetky zobrazene..netusim. :) Puzdro ma byt presne rovnake ako ma SKX007/009. Oproti SKX dostanu lepsi strojcek, zadny priehlad, oramovane indexy. Stratia potapkovu vodotesnost a ak si dobre pamatam, aj srobovaciu korunku.

  • Docela mi vadí že Skx degradovali o třídu níž. Taková legenda a velkolepý prodejní úspěch si zasloužil opak. 3D indexy, lepší strojek a zařadit do řady X cenově těsně pod želvama v základním provedení. Ale legendární potapky degradovat, s tim nesouhlasim. Timto uděluji Seiku žlutou kartu a to poprvé v životě. Ještě jedno faux pas a bude červená!!! :nonon:

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • dobré ráno Mišo. ďakujem za informácie... nuž podľa toho čo píšeš to nevyzerá zle :) tých 10 barov bežnému kancelárskemu potápačovi myslím postačuje, navyše pokiaľ ide o Seiko tak si dovolím tvrdiť že je to aj nad rámec, bez hackingu sa žiť v podstate dá :) zadné veko - či s priehľadom alebo bez, to je skôr estetická ako praktická záležitosť... (podstatné aspon pre mňa) je že rozmer puzdra by zostal 42mm... šróbovacej korunky je škoda, ale zdá sa že Seiko ide cestou menšieho odporu a pokúsi sa ponúknuť cenovo ešte dostupnejší model... istú logiku to má keďže SKX007 kôli vysokému dopytu asi nestíhajú vyrábať, takže týmito úpravami znížia výrobné náklady a v Juhovýchodnej Ázii ich môžu vyrábať na hmotnosť a nie na kusy... takže niektoré charakteristiky SKX007 obetujú ale ponúknu po dizajnove/optickej stránke väčší výber čo je pre bežného spotrebiteľa ilúzia väčšieho výberu... iste, skalní by mohli namietať že už to nebude Prospex, ale prachobyčajné "päťky" akurát v pôvodnom puzdre... tož, kus pravdy na tom bude, ale na druhej strane notoricky známe nedostatky ako napr. luneta nelícujúca s indexami určite ostanú zachované :) akurát taká drobnosť ako štylizovaná číslica 5 pôsobí trochu lacno, ale to snáď do finálneho návrhu neprejde :)

  • Inac indexy su aspon podla tych chabych foto 3D. Strojcek je taktiez s hackingom a rucnym natahom. Jedine coho je skoda je srobovacia korunka, ale v realnom zivote sa s tym da zit uplne bez problemov. Osobne ten posun z SKX do 5kovej rady ako tragediu nevidim, hlavne ked sa zachova puzdro.

  • tak puzdro je základ, 3D indexy vnímam ako veľmi pozitívny posun, určite to pozdvihne celkový dojem a look hodiniek, a hacking ako bonus je príjemným prekvapením... áno, korunku mohli ponechať ale tak ako píšeš, žiť sa s tým dá... dúfam že v Seiko nebudú s produkciou príliš otáľať, myslím že by to mohla byť dobrá akvizícia

  • Prostě mne neukecáte :) z echt potápek udělali něco jako sportovní hodinky s wr aby se neřeklo. Fakt je, že ta šroubovaci korunka se jim na Skxkách zrovna moc nepovedla, tak přesun do pětek je vlastně přínos :mdr3:

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • "Tak skx007 zatím ukončený nejsou."

    Citujem ho.

    Ale mne to je v podstate jedno. S tým čo je vo vnútri SKX a spol som nikdy spokojný nebol.

  • Ano, čeká se ASI ještě nějaká várka.

    To máš jedno, asi, zatím, nemám potvrzený.

    Každopádně pětky z nich budou. Jen je otázka, jestli Skx zmiznou dřív než dorazí nový pětky. Budou jich mít na skladech ještě haldy.

    Jinak s Tebou naprosto souhlasim, taky mě to nevyhovovalo a to jsem měl dvoje Skx a asi troje petky s timhle strojkem. No a dvoje Monstra.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Ano, čeká se ASI ještě nějaká várka.

    To máš jedno, asi, zatím, nemám potvrzený.

    Každopádně pětky z nich budou. Jen je otázka, jestli Skx zmiznou dřív než dorazí nový pětky. Budou jich mít na skladech ještě haldy.

    Jinak s Tebou naprosto souhlasim, taky mě to nevyhovovalo a to jsem měl dvoje Skx a asi troje petky s timhle strojkem. No a dvoje Monstra.

    Kriste, načo ti to všetko vlastne bolo???;)