• Zdravím všetkých,

    rozhodol som sa kúpiť si svoje prvé "poriadne" hodinky. Vybral som si Seiko SKX007j - čiže japonskú verziu. Našiel som ich za veľmi dobrú cenu na creationwatches.com (€198), no nechce sa mi platiť clo aj DPH v hodnote takmer €70. Tým pádom preferujem EU eshop. Viete mi poradiť niečo? Našiel som ich na nejakej slovenskej stránke za niečo málo cez 300. Je to podobná cena aj vo zvyšku EU? Oplatí sa mi ich teda objednať z USA?

    A viem si ich pozrieť naživo v nejakej predajni v BA?

    Dopredu ďakujem za odpovede.

  • výhoda kúpy na sk, alebo cz shope je 2-ročná záruka. Inde dostaneš len ročnú. Či sa ti to oplatí za tú vyššiu cenu, si musíš odpovedať sám.

  • Na Helveti.cz majú "K" verziu za 5 990 Kč skladom. Čo je overený e-shop a autorizovaný predajca SEIKO. Celkovo je "J" verzia menej rozšírená, nakoľko okrem nápisu "vyrobené v japonsku" na číselníku a vyššej ceny nie je žiadny kvalitatívny rozdiel medzi "K" a "J".

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • myslím že rozdiel medzi K a J verziou, som niekde čítal, je že pri J verzii by sa nemalo stať, že nelícujú indexi, alebo že je nakrivo nalepená vložka lunety.

  • myslím že rozdiel medzi K a J verziou, som niekde čítal, je že pri J verzii by sa nemalo stať, že nelícujú indexi, alebo že je nakrivo nalepená vložka lunety.

    To ani náhodou nie je pravda :)

  • Servus… vitaj u nas...

    Lacnejsie ako na creation watches pravdepodobne nekupis… clo a DPH budes platit aj ked objednas z USA. Tak ci onak to bude bez oficialnej Seiko zaruky. Ano cena v EU sa bezne pohybuje okolo 300 za J model. Svojim sposobom stale kupujes od creation watches alebo podobny azijsky shop akurat cez tretiu osobu v EU… to clo nakoniec aj tak zaplatis. Mozem sa mylit ale pokial viem tak v EU oficialne J model ani nekupis… takze aj to by bolo bez Seiko zaruky. To znamena ze pokial trvas na J je creationwatches asi naozaj ta najlacnejsia varianta. Ak si tam este nenakupoval a ide ti o to usetrit tak si ich nedaj poslat DHL ale postou… DHL si uctuje nejakych 20EUR za preclenie, zatial co posta tusim 5. Samozrejme postou to pojde dlhsie…

    Ak prezijes K model tak mozno pozri sem... myslim ze co sa ceny tyka nie je o com... https://www.chronoshop.cz/seiko-prospex-sea/seiko-skx007k2

  • Študoval som fotky z wus, chm, ... apod, vyzerá to tak, že je úplne jedno, či je to z Malajzie, Japonska a ktovie kde ich ešte robia. Lacné (a nie len tie) modely majú chapter ring náhodne.

    Na chm majú o tom celé vlákno v sekcii Seiko.

  • Když si člověk chce pořádně udělaný Seika pořídit, musí mít kliku aby aspoň z pěti byly jedny ve všem ok. Proto jsem nikdy žádný naslepo neobjednával.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Ďakujem všetkým za odpovede. Čiže z USA cca €260-270 a z CR €230.

    Znáš doufám nevýhody strojku v Skx, když si je chceš pořídit.

    Když si člověk chce pořádně udělaný Seika pořídit, musí mít kliku aby aspoň z pěti byly jedny ve všem ok. Proto jsem nikdy žádný naslepo neobjednával.

    Konkrétne neviem aké sú jeho nevýhody (môžeš ma počiť), no čítal som na nete, o tom, že to nie je už velmi aktuálny a presný mechanizmus.

    SKX si kupujem, lebo ich mám v pláne modifikovať, ale nakoľko som ešte nenašiel žiadny dial, ktorý by sa mi páčil viac ako originálny, tak chcem japonskú verziu aby som tam mal na ňom napísané 21 jewels a made in japan. Pre niekoho možno trochu zbytočné ale poznám sa, viem že by ma to potom mrzelo keby som to tam nemal.

    Na druhej strane ako píšeš, že veľa ich je chybných, tak možno by som mal objednať z CR aby som ich mohol v prípade potreby vrátiť a vymeniť.

  • strojek nemá ruční nátah, jen automatický. Taky nema hacking, což je zastavení vteřinovky při vytažení korunky. To dost štve při seřizování, ale presnost je stejně tak otazka náhody. Šel bych do modelu se strojkem o třídu vejš.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Tuhle jsem někde četl, že posunutí osy indexů není důvod na totální reklamaci, je na to nejaká norma nebo co, na záruční opravu ano. Ale kdo si nechá rád hrabat v novejch hodinkach a ještě na ně čekat až prijdou ze servisu. Pro Seika jsem si jezdil do Německa, bral jsem to jako vejlet a zároveň tam už mam i nejakou citelnou slevu, takže v tom Ti nepomůžu, teď nemam diky praci na nic čas a tam co beru hodinky Skx už davno nevedou.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Čo je ktorý model? Sedia na neho modifikácie ako na SKX? Videl som aj video kde bol strojček vymenený za naťahovací a s hackingom.

    Budú to moje prvé hodinky (ak nepočítam módne hodinky). Chcel som automaty alebo manualne, bolo mi to vlastne jedno. Nehovorím, že SKX sú krásne hodinky ale pozeral som si mods a budem si ich vedieť upraviť tak, aby sa mi páčili.

  • Tak vyhrát si můžeš s hodně typama u Seika. Teď v předělávání jasně vedou želvy, celkově hodinky o třídu vejš než skx včetně ramovanych indexů. Už v základě je spousta barevnych verzí i limitovaných edici. U nich se nejvíc dává safír a keramicka luneta, ale existuje třeba i speciální limitka pro Chronomag, která je překopaná celá včetně ladění strojku. Ale na želvy to chce mít už alespoň trochu ruku, řekněme od 17,5 cm obvodu vejš. Já měl skx celkem dvakrát. Želvy jednou a byly rozhodně lepší.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1