• Sice tieto hodinky uz nemam, ale pomyslel som si ze by som sem pre potechu oka postol par fotiek. Mal som tieto Airmany naozaj rad, no z dovodu potreby penazi isli z domu.. V buducnosti sa k nim ale urcite vratim. Ak by k nim mal niekto nejake otazky, kludne sa pytajte :)






  • Nemáš náhodou fotky zblízka? Tieto sú aký ročník?

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • Počul som, že je veľa napodobnenín tohto modelu : right or wrong? Že ich možno rozoznať podľa koruny na ciferníku: napodobneniny ju vraj majú úplne bielu.

    Teším sa na fotky :)

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • "Dejinytrávy" wrote:

    Počul som, že je veľa napodobnenín tohto modelu : right or wrong? Že ich možno rozoznať podľa koruny na ciferníku: napodobneniny ju vraj majú úplne bielu.

    Teším sa na fotky :)


    tu najdes dost info aj o fake airmanoch http://www.glycineairman.info/

    urcite by som nekupil vintazne airmany bez porady s fachmanom :)

  • Díky. Je toho veľa. Ja by som tiež nekúpil vintage bez názoru dákeho znalca.

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

    • Official Post

    tak to ziram ze su take stare, uplne vyzeraju (pre mna laika) ako airmany zo sucastnej produkcie. velmi cenim typicky dizajn a ze sa ho glycinaci drzia az doteraz :super:

  • A vodotesnosť? 20ATM ako súčasné modely? Ťažko zohnať tieto Airmanky...

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • "Dejinytrávy" wrote:

    A vodotesnosť? 20ATM ako súčasné modely? Ťažko zohnať tieto Airmanky...


    su to vintazne hodinky, takze do vody by som ich radsej netahal. piloti a vojaci ich mali v oblube prave preto ze vydrzali aj vysoku vlhkost a mokre podmienky v obdobiach americkej zaangazovanosti v azii.. boli to v tej dobe asi jedine hodinky s 24 hod. formatom, dalsim casovym pasmom a vodeodolnostou. zohnat sa daju pomerne lahko na ebay. ale ako sme uz spominali, treba si davat pozor.

  • Vintage hodinky nehľadám na Ebay-i. Je tam príliš veľa od*bov a ja sa vo vintage ešte dosť nevyznám.

    Čo sa týka vodotesnosti u vintage, som taký ten naivný typ. Dám ich vždy pretesniť a otestovať. Potom si s tým nelámem hlavu. Zatiaľ som nemal problémy :frime:

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.