• Ja to mám doma na cédečku, je tam všetko, aj to, že ho dobitého našli a vyliečili Číňania, ktorí v tom čase mali so sovietmi móc rozhasené vzťahy...Fotky, nahrávky...

  • o čo ide chalani? dajte mi krátku osvetu.

    Ide o to, že v skutočnosti nebol vo vesmíre prvý Gagarin, ale Iľjušin mladší, syn konštruktéra Iľjušina. Bol najlepším skúšobným pilotom , v tom čase asi na svete. Držal kopec svetových rekordov v rýchlostnom a výškovom lietaní bol v kozmo stredisku jasné číslo 1 . Vyletel 11.4.1961 do kozmu, no mal poruchu ktorá mu znemožnila riadnu pilotáž a vlastné pristátie. Zrútil sa na čínske územie, kde ho našli domorodci úplne rozbitého, ale živého. Liečili ho Číňania dlho a dostali ho z toho Vrátili ho do ZSSR, kde bol odstavený do konca života a prvý bol Gagarin. Rusi to vtedy riskli a pustili ho hore hneď na druhý deň, aj keď tušilli, že sa problémy nevyhnú ani jemu. Nemýlili sa. Gagarin mal pri oblete problémy s klímou, riadením a bohvie ešte s čím, no riadne pristál a tak si Rusi odfúkli od šťastia a dostali sa o bod pred USA.:]

  • Ide o to, že v skutočnosti nebol vo vesmíre prvý Gagarin, ale Iľjušin mladší, syn konštruktéra Iľjušina. Bol najlepším skúšobným pilotom , v tom čase asi na svete. Držal kopec svetových rekordov v rýchlostnom a výškovom lietaní bol v kozmo stredisku jasné číslo 1 . Vyletel 11.4.1961 do kozmu, no mal poruchu ktorá mu znemožnila riadnu pilotáž a vlastné pristátie. Zrútil sa na čínske územie, kde ho našli domorodci úplne rozbitého, ale živého. Liečili ho Číňania dlho a dostali ho z toho Vrátili ho do ZSSR, kde bol odstavený do konca života a prvý bol Gagarin. Rusi to vtedy riskli a pustili ho hore hneď na druhý deň, aj keď tušilli, že sa problémy nevyhnú ani jemu. Nemýlili sa. Gagarin mal pri oblete problémy s klímou, riadením a bohvie ešte s čím, no riadne pristál a tak si Rusi odfúkli od šťastia a dostali sa o bod pred USA.:]

    zuajimave citanie. ja sa ani necudujem, ze mal problemy, ved to bolo riadene procesorom, za ktory by sa hanbili aj dnesne kalkulacky.

  • Keby som ja, nevzdelanec, ešte tak vedel anglicky! Na kieho je mi nemčina, ruština?:]

  • Pocitovo plne koncovky. Ale v realnej prevadzke je asi lepsi plech - je lahsi, takze nemeni tazisko hodiniek. Tvarovo su tiez casto rozdielne, osobne preferujem ked koncovy clanok neobsahuje zabudovanu "spojku" na dalsie diel, ako je tomu pri mnohych aftermarket tahoch s plnymi koncovkami (Strapcode napr.). Nejde len o dizajnovu zalezitost, ale aj priamy vplyv na pohodlie - naramok ma vacsi rozsah pohybu. Pre niekoho je nevyhoda hrkanie plechoveho konca, ale Jubilee hrka sam o sebe, takze tam je to uplne jedno. :)

  • To by nebol @Roman-Zilina so svojím povestným sarkazmom. Mám akurát jeden, taký černo-serebro. Nie je nic moc. No a tiež jeden meš, ale ten je celkom schopný. Vot prozatím vsjo. :]