• ja mam plechovy na Seikach , sedí neškrábe, ale není to ono. To ošizení nás tahá za oči, navíc zevnitř to může reznout.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Ak plechovy koniec nesedi a skriabe puzdro, daco bude zle, normalne to urcite nie je. Mam 2 naramky s plechovym koncom a oba sedia rovnako ako s plnymi koncovkami. Rozdiel spoznat iba podla hmotnosti alebo pri pohlade zo spodu.

  • Za vacsiu zhovadilost povazujem plastove skla na hodinkach, a predsa sa najdu taki, co si ich dobrovolne kupia. Inymi slovami, zastarale a davno prekonane technologie maju stale svoje miesto, ci uz z dizajnoveho, historickeho, technologickeho alebo cenoveho dovodu a je len na kupujucom, co uprednostni.

  • ja sa hrdo hlasim k nakupu hodiniek s plastovymi sklami ;) niektore hodinky ako napr. Amfibie alebo Sea-gull pilotky musia mat plast. aj Omegy a Junghansy maju plastove skla. plast je lepsi ako mineral.

  • Za vacsiu zhovadilost povazujem plastove skla na hodinkach, a predsa sa najdu taki, co si ich dobrovolne kupia. Inymi slovami, zastarale a davno prekonane technologie maju stale svoje miesto, ci uz z dizajnoveho, historickeho, technologickeho alebo cenoveho dovodu a je len na kupujucom, co uprednostni.

    Mám plexi na longines ultronic ( vždy tam bolo ) a na ušatých getat - tu som si vybral sám :mrgreen: medzi flat zafír alebo klenuté plexi - vyhralo napodiv plexi a nehrala rolu cena + 20 € nie je peniaz :] Išlo skôr o " autentickejší " vzhľad, ak sa to u homage dá povedať :langue: inak na vintážkach mám poväčšinou mineral a zafír je len na wancheroch. Mne je to v podstate jedno, na hodinky si dávam pozor - klop klop :faché4: teda tak

    A stitch in time :D

  • Aj ja mam plexi a na Amphibie napriklad patri uz len kvoli technickemu rieseniu vodotesnosti. Vymenou za zafir by stratili odolnost voci vode. Ale to bol len priklad, ze niekde sa hrame na to, ze trvame na technickej "vyspelosti" a inde uz dobrovolne cielene vyberame"podradny" material :) Ja nezatracujem ani jedno, vzdy si zvazim pre a proti a vyberiem to co mi viac vyhovuje pre dany ucel. Ako niekedy plechove koncovky naramku, jednoduchu plechovu sponu alebo umelu hmotu namiesto skla. :)

    Ktory naramok to nakoniec vlastne vyhral?

  • no priznám sa, že s plecháčmi - potrebujem ho na novú akvizíciu: SEIKO 5 actus SS 6106-7740 priemer 37 mm a rozteč 19 mm - plecháč mi tam prišiel prirodzenejší a vôbec netuším, ako to tam bude vlastne pasovať :nono:

    A stitch in time :D

  • Hat, rékel bych - skús a uvidíš. A to druhé budeš mať v rezerve, kdyby něco...:] (Teda za predpokladu, že skúsiš plech aj plný...)

  • no priznám sa, že s plecháčmi - potrebujem ho na novú akvizíciu: SEIKO 5 actus SS 6106-7740 priemer 37 mm a rozteč 19 mm - plecháč mi tam prišiel prirodzenejší a vôbec netuším, ako to tam bude vlastne pasovať :nono:

    Tak tie su paradne, mal som velmi podobny kusok v perfektnom stave, ale vzhladom na velkost museli ist. Indexy na tom ciferniku priam levitovali, keby mali tych 40mm, tak ich nepustim.

    Plechac je dobra volba, ked bude treba prisposobit tvar koncovky na puzdro, tak to zvladnes pilnikom :)

  • Ahoj,

    súrne zháňam dva lístky na Šteca 16. november Prešov. Nemáte niekto na predaj, alebo neviete o niekom kto predáva?

    Ďakujem

    Seiko SBDX001 MM300

    Seiko Samurai Save The Ocean SRPC93
    Seiko SKX009J

    Seiko SBCA001 spirit military
    Casio G-SHOCK GW-M5610

    Casio ARW-310
    Casio W-54US
    Minulosť: Seiko 7002 mod, Longines Hydroconquest L3.642.4.96.6, Glycine Combat Sub 3863.3, Seiko SNM009 Samurai, Seiko SBDC003 Sumo, Seiko SKX007J