• Dobrý deň.

    Isto otváram staronové vlákno, no priama cesta je najkratšia. Tí viac „nad vecou“ nech mi prepáčia.

    Na rovinu, hľadám TU ochotného človeka, ktorý mi pomôže zorientovať sa v hodinkách ruskej výroby. Samozrejme, že je za tým aj neochota hodiny guglovať, no je tu hlavne predpoklad, že niekto z Vás mi to vysype v sekunde z rukáva.

    Aj keď mám tri roky staré hodinky Doxa(-10až15s/deň) potom Tissot a Seiko (mech. aut.), dcéra Doxa a manželka Tissot (Doxa je zavedená v rodine už od pradeda), z nostalgie si chcem na Vianoce kúpiť Poljot Šturmanskie, alebo Vostok Komandirskie (hodinky môjho otca bezchybne fungujú desaťročia).

    Vyrába sa ešte Poljot v Rusku? To isté – Vostok. Funguje ešte Prvá moskovská? Volmax vyrába Šturmanskie (resp. kto ich vlastne vyrába)? Hodinky Vostok sú z Viľnusu, či z Tatarstanu? Čo je vlastne originál?

    1. Šturmanskie – aj s kalibrom, komplet - Sdelano v Rossii. (?)

    2. Komandirskie – aj strojček, komplet - Sdelano v Rossii. (?)

    3. Ktorý kaliber sa najviac osvedčil – samozrejme, Sdelano v Rossii. (?)

    Poprosím o odpoveď na tieto tri body, za ktorú Vám budem neskutočne vďačný. Priateľ cestuje z Petrohradu o týždeň a čaká na relevantné informácie. Pripadne, keby som to dovtedy nestihol rozlúsknuť, kde kúpiť mnou požadované hodinky?

    Ďakujem, prajem príjemný deň.