Hodinky Seiko presage Coctail - sekundová ručička problém

  • Ahojte, včera mi prišli koktaily Seiko "blue moon" a som si všimol že občas sa sekundová ručička zastaví na minútovej ručičke, musím po vytiahnuť korunku, zatlačiť naspäť a potom idú, stáva sa to nepravidelne, niekde som čítal že je to spôsobené slabím usadením ručičiek, neviem. Potreboval by som poradiť, či hodinky vrátiť (do 14 dní) a kúpiť odinakiaľ, alebo s tým zbehnúť k hodinárovi, ale keď sú v záruke neviem či by mal do toho zasahovať, a vrátiť ich ako reklamáciu sa mi tiež nechce čakať kým to dajú do poriadku :(

  • Ahojte, včera mi prišli koktaily Seiko "blue moon" a som si všimol že občas sa sekundová ručička zastaví na minútovej ručičke, musím po vytiahnuť korunku, zatlačiť naspäť a potom idú, stáva sa to nepravidelne, niekde som čítal že je to spôsobené slabím usadením ručičiek, neviem. Potreboval by som poradiť, či hodinky vrátiť (do 14 dní) a kúpiť odinakiaľ, alebo s tým zbehnúť k hodinárovi, ale keď sú v záruke neviem či by mal do toho zasahovať, a vrátiť ich ako reklamáciu sa mi tiež nechce čakať kým to dajú do poriadku :(

    Napíš okamžite predajcovi. Popíš mu problém. Buď reklamácia, alebo nech preplatí servis.

  • Ahojte, včera mi prišli koktaily Seiko "blue moon" a som si všimol že občas sa sekundová ručička zastaví na minútovej ručičke, musím po vytiahnuť korunku, zatlačiť naspäť a potom idú, stáva sa to nepravidelne, niekde som čítal že je to spôsobené slabím usadením ručičiek, neviem. Potreboval by som poradiť, či hodinky vrátiť (do 14 dní) a kúpiť odinakiaľ, alebo s tým zbehnúť k hodinárovi, ale keď sú v záruke neviem či by mal do toho zasahovať, a vrátiť ich ako reklamáciu sa mi tiež nechce čakať kým to dajú do poriadku

    Presne ako pise Pete daj ich rovno reklamovat u predajcu. Je to sice ostara a trochu to potrva ale nebudes mat radost z nich. Hodinar by ti to spravil podla mna aj tu za nejaky malu sumu ale naco vrtat do hodin v zaruke.
    Ja som tak kupil cez net Tissotky a hned mali problem so strojcekom a reklamoval som.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Tu nejde o to, či sa ti o toho ísť chce alebo nechce. či sa ti chce alebo nechce čakať. Jednoducho to MUSÍŠ urobiť u predajcu tak, ako ti to radia chalani a basta. :mrgreen:

  • Tu nejde o to, či sa ti o toho ísť chce alebo nechce. či sa ti chce alebo nechce čakať. Jednoducho to MUSÍŠ urobiť u predajcu tak, ako ti to radia chalani a basta. :mrgreen:

    Clovek MUSI len umriet, bohuzial...:nono::nono::nono:

  • Clovek MUSI len umriet, bohuzial...:nono::nono::nono:

    To je síce nespochybniteľný fakt, no vyskytnú sa situácie, ktoré mávajú zvyčajne iba dve riešenia. Obe sú radikálne.:]

  • Urcite vymenit, ked sa zadrhavaju rucicky, tak je mozne, ze sa uz poskriabali. Bezny hodinar ich sice nasadi sprave, ale rucicky ostanu.. Kedze servis potrva do 30 dni, vyuzil by som moznost vratenia do 14 dni bez dovodu (mozes byt fer a potom im poslat vysvetlenie, aby sa nenapalil niekto dalsi) a kupil inde alebo ziadal novy kus.

  • Urcite vymenit, ked sa zadrhavaju rucicky, tak je mozne, ze sa uz poskriabali. Bezny hodinar ich sice nasadi sprave, ale rucicky ostanu.. Kedze servis potrva do 30 dni, vyuzil by som moznost vratenia do 14 dni bez dovodu (mozes byt fer a potom im poslat vysvetlenie, aby sa nenapalil niekto dalsi) a kupil inde alebo ziadal novy kus.

    Áno, nad touto variantou premýšľam...sekundovka sa občas zastaví na minútovke lebo jej bráni, rovnako pri nastavovaní času neviem ručičku pretočiť cez sekundovku....

  • Ďakujem za vaše postrehy chalani. Akože neviem kde v BA by som si mohol osobne pozrieť a vyskúšať hodinky Seiko

    tak možno budeš prekvapený tak ako ja, ale konkrétne v Eurovea, predajňa ktorá sa kedysi volala "Cielo Venezia", súčasný názov si nepamätám... bol som seriózne prekvapený a hoci je to relatívne malá predajňa (ktorej polovicu navyše zaberajú klenoty), tak na môj vkus relatívne slušným sortimentom značky... dokonca mali limitky Dawn Grey - Samurai aj Korytnačky... je to po ľavej strane od hlavného vchodu, nedaj sa pomýliť vzhľadom predajne ktorý sa značne zmenil a na prvý pohľad je to klenotníctvo... prirodzene poskytujú autorizovaný servis... tak veľa šťastia!

    p.s. aby som nezabudol, ničo je aj v Avione, ale tam mali Seiko skôr ako doplnkový tovar...

  • urcite vratit v lehote 14 dni, bude to rychlejsie a objednat hlavne inde aby ti neposlali tie iste opravene, nedajboze tie iste neopravene ^^

    asi mi uslo, ale kde si ich kupoval?

  • tak možno budeš prekvapený tak ako ja, ale konkrétne v Eurovea, predajňa ktorá sa kedysi volala "Cielo Venezia", súčasný názov si nepamätám... bol som seriózne prekvapený a hoci je to relatívne malá predajňa (ktorej polovicu navyše zaberajú klenoty), tak na môj vkus relatívne slušným sortimentom značky... dokonca mali limitky Dawn Grey - Samurai aj Korytnačky... je to po ľavej strane od hlavného vchodu, nedaj sa pomýliť vzhľadom predajne ktorý sa značne zmenil a na prvý pohľad je to klenotníctvo... prirodzene poskytujú autorizovaný servis... tak veľa šťastia!

    p.s. aby som nezabudol, ničo je aj v Avione, ale tam mali Seiko skôr ako doplnkový tovar...

    Aj som si myslel že či náhodou eurovea....možno tam zbehnem, pri najhoršom keď nekúpim tieto tak pokukám že čo majú... ale aj ceny budú asi "kamenné" :langue:

  • urcite vratit v lehote 14 dni, bude to rychlejsie a objednat hlavne inde aby ti neposlali tie iste opravene, nedajboze tie iste neopravene ^^

    asi mi uslo, ale kde si ich kupoval?

    už som vrátil :] inhodinky eshop....objednám znova ale už z Helveti.cz ale aj v chronoshope ich majú...alebo neviem možno skočím do tej eurovei kuknuť :langue:

  • už som vrátil :] inhodinky eshop....objednám znova ale už z Helveti.cz ale aj v chronoshope ich majú...alebo neviem možno skočím do tej eurovei kuknuť :langue:

    inhodinky ZI su seriozny, osobna skusenost:amen:

  • už som vrátil :] inhodinky eshop....objednám znova ale už z Helveti.cz ale aj v chronoshope ich majú...alebo neviem možno skočím do tej eurovei kuknuť :langue:

    Ja akurat zvazujem ze v Eurovei si kupim Seika ... a pozeram cenu na nete , tak mozem to mat v predajni este lacnejsie ;) / daju mi kusok zlavu kedze som od nich uz kupoval /

  • aké Seika ti padli do oka? :malin1:

    tieto som skusal.... na zivo resp ruke vyzeraju fajne ...len pozeram, ze nemaju ani hardlex len mineralne...tak nvm no ....

    https://www.inhodinky.sk/seiko-kategori…arcek-na-vyber/