majitelia Oris

  • Ahojte, tak som nejak brusil po ORIS strankach a maju teda viacero krasnych modelov. Chcel by som sa opytat ci su tu nejaki aktivni clenovia s Oriskami v zbierke. Kedysi sa tu mihli nejake Aquis titanove tusim aj na nejakej oranzovej gumke. Ale okrem toho som si nic nevsimol.
    Ma niekto osobnu skusenost? Ak ano preco si vybral prave ORIS a ak bol majitelom v minulosti preco sa ich vzdal.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Mam tieto Divers 65. Vybral som si ich lebo podla mna vyzeraju cool a su ine. Kupil som grey market za skoro polovicnu cenu a uprimne za AD cenu by som do nich asi nesiel. V kazdom pripade je to cool kus a velmi rad ich nosim. Najlepsie zbehnut v BA do Avionu a urobit si obraz sam.

  • Ja som jeden čas uvažoval, že kúpim hodinky Oris Audi Sport, ale akosi som sa k tomu nedopracoval :(

  • Mam tieto Divers 65. Vybral som si ich lebo podla mna vyzeraju cool a su ine. Kupil som grey market za skoro polovicnu cenu a uprimne za AD cenu by som do nich asi nesiel. V kazdom pripade je to cool kus a velmi rad ich nosim. Najlepsie zbehnut v BA do Avionu a urobit si obraz sam.

    Je pravda ze su ine uz na prvy pohlad. Celkovo mam pocit ze su vsetky rady niecim ine. Aj ked mam taky pocit ze minimalne tu a na ceskom fore ficia az na par vynimiek len 65 v roznych variaciach.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Velmi rad ich nosim. Obvzlast po tom ako som dokupil ocelovy tah ktory je velmi pohodlny. Z Orisov sa mi este pozdava Aquis. Donedavna bol len v 43 mm verzii ktoru som skusal a prisli mi moc velke. Teraz je uz aj 39,5 mm verzia ale este som sa nedostal k tomu aby som ju siel skusit na ruku. Okrem toho ma z ich ponuky oslavuje uz len Big Crown Pointer Date 40 mm...

  • Pre manzelku sme pokukovali po Aquisoch v 38 mm puzdre (ak sa nemylim). Pekne hodinky. Ja by som od nich bral ich inhouse - ale su tam dva problemy:

    a) velkost

    b) cena

    Inak hodinky robia paradne.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Oris ma rad, jedna z mala znaciek kde sa mi paci vela modelov
    ... slabost mam pre DG v ciernej so zltou gumkou, ten hlbkomer je genialne jednoduchy, neviem preco sa to nemontuje do kazdych potapiek

    Pravdu vravis. Dizajnovo sa mi od nich paci skoro vsetko. Podobne aj Fortisky skoro vsetky. Ale pre mna velky problem ze je vsetko 42+mm az na par vynimiek a to ma dost obmedzuje. A to je skoda. Ale buduci rok nieco vymyslim.
    A tusim sme to uz riesili niekde inde. S gumou je to vzdy naprd ale ta zlta gumka by mi nevadila.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Miško, a nepomohlo by ti trošku cvičenie zápästí s činkami? Takými fitnes , kilečko, pol kilečka? Zápästie ti zosilnie a aj ten Oris 42 mm ti bude malý...;)Nič vo zlom...:)

  • Miško, a nepomohlo by ti trošku cvičenie zápästí s činkami? Takými fitnes , kilečko, pol kilečka? Zápästie ti zosilnie a aj ten Oris 42 mm ti bude malý...Nič vo zlom...

    Rekreacne hravam pravidelne ladovy hokej. Tam je to vsetko o zapasti. Napriek tomu tie svaly na predlakti/zapasti zacinaju trochu vyssie ako sa zvycajne nosia hodinky. Takze tam jedine trochu tuku. Idem si odhryznut z mangalice.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Hannes a ty mas na zapasti svaly? :D Na hrubku zapastia viac funguje tuk! :D

    Neviem, skôr tam cítim nejaké kosti...:( Ozaj a to, čo som napísal Miškovi, to bolo skôr na odľahčenie a myslené trocha ako humor...Asi sa to veľmi nepodarilo. Nuž, moja huba nevymáchaná sa zasa predviedla...:(

  • (Quote from misoo)

    Neviem, skôr tam cítim nejaké kosti... Ozaj a to, čo som napísal Miškovi, to bolo skôr na odľahčenie a myslené trocha ako humor...Asi sa to veľmi nepodarilo. Nuž, moja huba nevymáchaná sa zasa predviedla...

    Ja sa neurazam. Takze kludne. Mam rad humor a aj podrypovanie priatelske mi nevadi.

    Zacnem nosit damske verzie a budem este hovorit ze aku mam hrubansku ruku.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Ono je to totiž tak, že niekedy dačo začujem alebo si prečítam, potom mi v makovici dačo zasvieti a ja sa neviem udržať a už to zo mňa, starého psa , ide.:P A najhoršie na tom je, že čím som starší, tým som sarkastickejší. Takže budem po sebe čítať viac a pomalšie, aby som správne pochopil mnou napísaný text. :ghee:

  • Hej, prehoďme list, toto tu patrí Orisu a jeho majiteľom... Ale je to fajn pocit, mať kamošov na linku....:super:

  • hannes no starký, mal by si si dávať väčší pozor a nevyhováraj sa na vek :mrgreen: v prílohe ti posielam pohľad, čo ti dušu pohladí

    Dobre vidím??? Spišské Podhradie :)

  • Dobre vidíš. Tu bývam, kúsok doľava, na vedľajšom námestí.:)

  • Dobre vidíš. Tu bývam, kúsok doľava, na vedľajšom námestí.:)

    Ja to tam veľmi dobre poznám, pretože som roky chodieval do školy do Levoče, a v Spišskom Podhradí som bol toľkokrát, že to nespočítam :)