Prosim o radu CITIZEN AN3600-59E alebo SEIKO SSB257P1

  • toto je v podstate identicke, baterkovy stroj a chronograf 12 hodin, WR 100m, SEIKO ma HARDLEX sklo, ktore je lepsie ako obaycajny mineral. osobne by som siel do SEIKO.

  • A dievča, ak to nie je tajnosť, prezradíš, aký máš rozpočet? A môžeš aj doplniť, kedy je deň D. :]

  • pozerala som aj casio. Pripadne mi poradte nejaku znacku. Vyzorovo cca ako som dala prve foto

    Snažím sa dačo vymyslieť, aby to neboli vyhodené peniaze. Hádam sa niekto pridá. Dám si pár dní roboty, lepšie je trocha myslieť, ako iba dačo blbé tresnúť. A aj to je bez záruky, že sa ti to osobne zapáči. Tak už to chodí....:]

  • bolo by dobre zodpovedať na pár otázok: aké nosí hodinky teraz? veľkosť zápastia? vek? čo robí? ako sa oblieka? majú to byť every day hodinky? musia byť chroná? aký má vzťah k hodinkám? ocení mechaniku, či stačí kvarc?:]

  • bolo by dobre zodpovedať na pár otázok: aké nosí hodinky teraz? veľkosť zápastia? vek? čo robí? ako sa oblieka? majú to byť every day hodinky? musia byť chroná? aký má vzťah k hodinkám? ocení mechaniku, či stačí kvarc?:]

    nenosi ziadne teraz, velkost zapestia neviem ale ma mohutnejsiu dlan aj prsty, ma 39 rokov, robi veduceho v sklade, oblieka sa sportovo, a myslim ze staci kvarc nakolko vztah k hodinkam nema ziadny. A tie chrona asi hej, lebo po takych pozeral ked sme boli v obchode.

  • no tak vzhľadom na rozpočet chrono quartz vyber niečo z Seiko, Citizen, Casio, Timex. Rozhodne vynechaj krajčírske značky. Pozeral som niečo, je to v podstate o tom istom. Veľkosť min.42mm, ak má hrubšiu ruku, robí v sklade tak hodinky asi aj dostanú na papuľu, ale neveim či zoženieš zafír v tejto cenovej kategórii. A pozeraj oceľový náramok (ťah) je uzniverzálnejší ako kožený.

    hodím niečo čo sa mi celkom pozdávalo, sú tam aj tie tvoje vybraté:

    https://www.timestore.sk/Znacka/Seiko-2…ronograph-60218

    https://www.timestore.sk/Znacka/Seiko-2…ronograph-72380

    https://www.timestore.sk/Znacka/Citizen…ronograph-73572

    https://www.timestore.sk/Znacka/Timex-3…telligent-42580

    https://www.hodinky-365.sk/seiko-ssb323p1-x1171283

    https://www.hodinky-365.sk/citizen-sports-at2390-82l-x1173354

    https://www.hodinky-365.sk/casio-ef-539d-1a-x122881

  • No ja som povodne radit nechcel a ani ti nedam radu typu tu su tieto, stali by za hriech. Quartz nie je mojou domenou, nevyznam sa v nich, neviem aka je ponuka, na ruku by som ich nedal, tak preto nechcem radit tymto smerom.

    Moja rada je z ineho sudka.

    Ja by som s nim hral otvorenu hru. Pocuj drahy na vianoce ti chcem kupit hodinky, vyberiem ti ja, alebo sa toho chces zucastnit. Podla mna sa tym vyhnes sklamaniu pod stromcekom. Nic nie je horsie, ako ked sa svojim vyberom netrafis do toho po com tuzi. Lepsie riesenie je to co som napisal, alebo mu potom pod stromcek vloz obalku s listom v ktorom mu ich venujes (aj s planovanym rozpoctom), ale vyber nechavas nanho. Pokial hodinky u Vas doma nie su temou, tak vobec nemozes vediet ci tajne netuzi po mechanikach. Hovorim za seba, a myslim si, ze aj ostatni clenovia to takto vidia. Ja osobne by som si neprial, aby bez mojej ucasti na vybere moja zena kupila hodinky a darovala by mi ich. A to u nas su hodinky na dennom poriadku. Vie presne co chcem, vie presne po com tuzim. Zo zartu mi na moje caste otazky: kedy mi kupis hodinky? odpovie Aurioly? Tie kedykolvek.

    Dalsou vecou je, ze kupovat hodinky bez vyskusania na ruke nie je moc dobry napad. Vsetko moze sediet (velkost, L2L, chrono, nechrono, dizajn), mozu sa mu pacit, ale ak na ruke to proste nebude ono. Je to ako kupovat macku vo vreci.


    Ty si poznas svojho manzela, ty musis vediet ci bude na ruke nosit hodinky, ktore mu kupis nazavisle na tom ci sa mu pacia, alebo nie. Mne sa uz stalo, ze som si sam vybral a nebol som spokojny, teda museli ist do sveta. Dovodom boli vsak kompromisy ohladom rozpoctu, ktore som pri vybere robil.

    Tu si este precitaj pribeh jedneho kolegu z fora: mozno sa na to potom budes pozerat inak.

    Cakanie na hodinky alebo spovedna zavislakov

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • netreba to vždy prežívať tak vážne, všimol si si že písala že teraz nenosí žiadne hodinky? asi teda nebude taký postihnutý chronomagor ako ty, alebo ja. :] Niekedy aj pri darčekoch treba trocha zariskovať a potešiť svoju polovičku niečím konkrétnym. Ja osobne nezášam keď sa ma moja opýta čo chcem napr. na vianoce. O čom sú potom také darčeky?

    ale to už je na nej...:saint:

  • Ako vidim, kazdy to mame inak. Ja zase neznasam, ak ma niekto obdaruje niecim co mne neurobi ziadnu radost. Neznasam a nedokazem potom predstierat radost. V konecnom dosledku je to uplna skoda: skoda namahy (hoci vynalozenej s laskou) a skoda penazi (su to peniaze vyhodene do luftu). Najlepsie su darcekove kozmeticke balicky - mega kravina. Ja pouzivam jedine detske mydlo a nic ine nepouzijem. Kupit darcek len preto aby nejaky bol je blbost.

    K tomu, ze nenosi hodinky, neznamena ze po nejakych konkretnych netuzi, a ze ine by mu radost dajme tomu nespravili.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • jasné, súhlasím, ale tu sa nebavíme o tom že ma NIEKTO obdarí, ale práve ten najbližší človek, tak je aspoň trocha pravdepodobné že ťa trocha pozná a vie čo sa ti páči.:)

    a to že prišla na toto konkrétne fórum a dala konkrétne typy vypovedá že trocha vie čo sa manželovi páči.:super:

  • S tým, čo tu vraví Rustin sa dá súhlasiť. Uvedomil som si základnú skutočnosť - dotyčný nenosí hodinky vôbec. Teda doteraz. Niečo kúpiť a potom si komplikovať život s nevhodným darčekom nie je žiadna sláva, zažil som to a tú vojnu nikomu neodporúčam. Do daného rozpočtu sa vtesnajú japonské chronografy - kvarcky. To je jasné od začiatku. Problémom je vhodný model. S kovovým náramkom, je pre neho praktickejší, keďže sa ráta s používaním hodiniek v práci. Možno by nezaškodilo spoločne prebrať zopár internetových obchodov, tak nezáväzne, nech sa pán trocha vymáčkne, čo sa týka jeho vkusu.:]

  • mathyk : no u nas je to dost jasne, kedze meliem o hodinkach kazdy den, ale oni to ako temu nemaju. Usudzovat z toho, ze si niekde nieco pozeral by som si netrufol.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Ked sa mu páčia Quartz chrono, treba mu kúpiť Quartz chrono.

    A kľudne niektoré z prvej dvojice. Citizen bude mať výhodu 5r záruky. Inak je to na výber hodom mincou.

  • No. Trocha som sa loudal po nete a dospel som k záveru, že som k žiadnemu záveru nedošiel.:( Stále viac som akosi presvedčený, že v prípade kvarc chronografu mu to bude skoro šumafuk, čo dostane. Dôležitý môže byť ten kovový náramok a ako vraví Pete, možno tá 5 ročná záruka od Citizenu bude mať svoju váhu....:]

  • dakujem Vam za Vase nazory ?, asi ho teda dotiahnem niekam do obchodu popozerat a poskusat a nieco vyberieme. Ja som aspon chcela vediet na aku znacku sa zamerat a tak. Ale teda budem pozerat po tych seiko a citizen asi.

    Ked nieco vyberieme hodim to sem.

  • Nuž, je to pre zmenu švajčiarska značka. Myslím, že to chce vidieť a skúsiť aj naživo. V tých intenciách, v ktorých sa pohybuješ, chybu nespravíš. Skús to ešte premlieť cez Heureka, či dačo neušetríš....;)