Tissot seastar 1000

  • - u mna pepsiny 42ky :)

    - objednaval som priamo u steinhartu, nakolko ziadny reseller to nema skladom (ani peto, ani chronoshop).

    Ked ich budes mat daj vedieť, chcel by som ich vidiet na zivo ? btw ak si v Ba a okoli teda..

  • som v BA, mam ich na ruke aj teraz :) viac napisme do SZ

    Kde sa zdrziavas v Ba, akej casti, ja som stare mesto

  • Btw bol som sa pytat na tie spominane tissotky v modrom na kaucuku ale nie su nikde... Ze skusia mi zistit ci ich vobec vedia dotiahnut na predajnu

  • Ja som mal Seastar 1000 dve generacie dozadu. Este bez powermaticu a bez keramickej lunety a predal som ich pred dvoma mesiacmi.
    Velkostou boli trochu mensie ako tieto ale kupil by som si ich zas.
    Nieco do seba mali ale nikomu sa nepacili. Mne to bolo jedno lebo nosis ich kvoli sebe.

    Tu je nejaka starsia fotka


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Tak co, už jsi do nich šel? Právě jsem se dozvěděl, že Powermatic 80 u Tissotu a Certiny má 23 kamenů a plastové díly. Mido a Hamilton mají upravenou verzi na 25 kamenů bez plastu.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Ja som mal Seastar 1000 dve generacie dozadu. Este bez powermaticu a bez keramickej lunety a predal som ich pred dvoma mesiacmi.
    Velkostou boli trochu mensie ako tieto ale kupil by som si ich zas.
    Nieco do seba mali ale nikomu sa nepacili. Mne to bolo jedno lebo nosis ich kvoli sebe.

    Tie fotky sú krásne. Inak, chcel som ich od teba kúpiť a ľutujem to dodnes. Mne sa totiž naozaj páčili. Mal som si na to aj požičať. Bude ma to mrzieť ešte dlho.

  • V tej verzii modre na kaucuku este stale niesu nikde na Svk myslim, co som chcel tak zatial nic...

  • Tieto som myslel, ale tak nvm ako s tym strojcekom a plastovymi dielmi hmm...

  • Plastové diely v strojčeku vám prekážajú skôr pre pocit, alebo to má reálny vplyv na životnosť, presnosť....?

    Voľakedy sa aj 17 kameňový (základný) Valjoux 7750 vyrábal s plastovými dielmi a svojho času ho používal napríklad Tudor.

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • Každý plast sa trením opotrebuje oveľa rýchlejšie, ako špeciálne legovaná oceľ. To je môj dôvod, prečo to vadí napr. mne.:(

  • Neviem ci nejde len o pocit. Kovove suciastky sa po beznom servise (5 rokov +-) tiez casto menia za nove kvoli opotrebovaniu. Prakticky mozu byt plastove diely kvalitnejsie a trvacnejsie..

    Take Lego funguje aj po 30 rokoch stale dobre, nie je plast ako plast :)

  • Môže byť, nevadím sa. Viem, že sa z plastu robia rotory , čo iné, to už neviem, nehľadal som to. Powermatic považujem za veľmi slušne vymakaný strojček. Nuž, v podvedomí asi ten plast ako brzda , to mi už asi zostane. Pripúšťam však, že je to jeden z mojich predsudkov.:]