Tissot seastar 1000

  • Ahojte,

    posledne dni stale myslim na tieto tissotky, uz sa mi o nich aj snivalo..... pozeral som aj fora atd, ze vraj naj potapky pomer cena vykon za rok 2018

    Dostal som na nich uz aj zlavu v obchode na 630e (priemerne cca 700e stoja) - co pri tissot automat a 80h rezerva atd mi nepride prehnana cena , len mojej frajerke a to dost :P

    Tak teda otazka znie , resp pytam sa Vas o radu : Tissoty alebo radsej Steinhart ocean one , co by bolo asi o 200e lacnejsie ???

  • Kup si to po com ti srdce pisti. Ak budes robit kompromisy, tak ich raz urcite predas a kupis to, co si povodne chcel.

    Inak, oboje su potapky, ale designovo su totalne rozdielne. Tissoty maju vlastny design, Steinharty su kopirkou (homage) Rolex Submariner. Ani s jednymi chybu nespravis.

    Este by som bral do uvahy velkost. A ak je moznost, tak by som ich urcite skusil na ruke. Rozhodoval by som sa po skuske.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • cauko,

    ja mam objednane nove seastary uz nejaku dobu. ale verziu ktora bude dostupna az v decembri.

    ale na tvoju otazku odpovedat neviem :)

    odporucam ti zajst do kamenej predajne a vyskusat si oboje hodiny na ruke.

    zatial som nazivo videl tie seastary v ciernej verzii na oceli a vyzerali velmi dobre.

  • Viem si niekde aj na Svk pozriet tie Steinhart-y? Tu v Ba napr?

    A odkial si obiedneval svoje? Ja som skusal zatial tie cierne na oceli a chcel by som vidiet aj na modrom pozadi.. Alebo aka kolekcia ma este vyjst? :)

  • Steinharty vidiet mozes jedine tak, ze sa dohodnes s niektorym z clenov fora, ktory ich vlastni a stretnete sa.

    Objednval by som ich z http://www.toptime.sk. Je to overeny shop.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Viem si niekde aj na Svk pozriet tie Steinhart-y? Tu v Ba napr?

    A odkial si obiedneval svoje? Ja som skusal zatial tie cierne na oceli a chcel by som vidiet aj na modrom pozadi.. Alebo aka kolekcia ma este vyjst? :)

    Julio, so Steinhartom chybu nespravíš. Overená a spoľahlivá značka. Na novinky čakám aj ja, spravidla sa niečo nové objaví na stránke Steinharta v pondelok ráno. Idú Vianoce, možno príde niečo nové.:]

  • A odkial si obiedneval svoje? Ja som skusal zatial tie cierne na oceli a chcel by som vidiet aj na modrom pozadi.. Alebo aka kolekcia ma este vyjst? :)

    Ja mam pocit, ze tato veta sa uz tyka Tissotov Seastar.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Nevravim, ze kopiruje, len pouzili ich dizajnera :) Obrovske rucicky, malinke indexy, obrovske cisla na lunete, elegantny naramok, 43mm velkost, klasicke Tissot logo, Star trek napis modelu.. Tak bud robim elegantne potapky, alebo toolove. Takto to vyzera, ze sa nevedeli rozhodnut, tak to mixli. Ale ano, da sa to nazvat ako originalny dizajn :D

    Julio chcel radu, za mna vravim Steinhart.

  • Myslím, že tie indexy na Tissotoch sú cca rovnako široké ako ručičky. Použitie výrazných farieb cifra mi nevadí, skôr lunetu mali urobiť kapku jemnejšiu...:]

  • Potápky, jasně, takže nový keramický seastary mi nemohly uniknout. Kupodivu je mi značka štajnů bližší než Tissot. A konkrétně tenhle model mě dost odpuzuje těma ručičkama. Ty mě mrzí, protože hodinky maj slušnou strojovnu. Taky konečně vylezly hydry v keramice, jak já se na ně těšil a teď žádný emoce.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Fuha, prebrali dakeho dizajnera od Invicty? :D V tomto pripade by som siel na 100% do Steinov, kopirka nekopirka.

    No prostě takhle dokurvit hodinky s ambicema už vyžaduje talent. U mne stále vede první generace, pak už to šlo do kytek.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Potápky, jasně, takže nový keramický seastary mi nemohly uniknout. Kupodivu je mi značka štajnů bližší než Tissot. A konkrétně tenhle model mě dost odpuzuje těma ručičkama. Ty mě mrzí, protože hodinky maj slušnou strojovnu. Taky konečně vylezly hydry v keramice, jak já se na ně těšil a teď žádný emoce.

    Mam to rovnako s Tissotom aj Steinami :) Hydroconquest podla mna stratili caro po facelifte ciferniku, povodny "komplikovany", ale vyvazeny, bol a stale je paradny. Stary model si urcite necham, ale preskumam ci sa nahodou neda osadit keramicka luneta.. :)

    No prostě takhle dokurvit hodinky s ambicema už vyžaduje talent. U mne stále vede první generace, pak už to šlo do kytek.

    Tak kto vie, mozno v dalsej iteracii uz z toho vylezie daco fajn. Len sa budu musiet rozhodnut, ci idu do toolov alebo lesteniek. Oboje naraz nefunguje.

  • Edit som zase raz nestihol..

    Lunetu na Hydroconquest som preskumal, neda sa vymenit. Aj keby sa dala, nahradne diely priamo zakaznikom nepredavaju, treba ist cez AD. Nevadi, aj tak sa mi viac paci povodna hlinikova :)

  • A skusali ste tie tissotky alebo videli na zivo aspon? ? Lebo ja som skusal tie cierne na oceli a pacili sa mi ? a neda mi nevyskusat nevidiet tie modre na kaucuku, tie su vsade ospevovane,... Co sa tyka Steinov skoda ze ich neviem vidiet vyskusat... Tam si neviem pomoct ale ocean one rose gold sa mi mega pacia ☺️

  • Ved ked sa ti pacia, tak si ich kup, my ich nosit nebudeme.. Pytal si si radu, dostal si. Ako sa zariadis je na tebe. :)

    Inac neviem ci sa mi uz stalo, ze hodinky ktore su na foto hnusne by boli na zivo nadherne. Takze ak neprejdu prvym vyberom na dialku, ani sa nenamaham ist do obchodu, je to strata casu.

  • A skusali ste tie tissotky alebo videli na zivo aspon? ? Lebo ja som skusal tie cierne na oceli a pacili sa mi ? a neda mi nevyskusat nevidiet tie modre na kaucuku, tie su vsade ospevovane,... Co sa tyka Steinov skoda ze ich neviem vidiet vyskusat... Tam si neviem pomoct ale ocean one rose gold sa mi mega pacia ☺️

    Ja sice nemam Steiny, ale pozriet si ich mozes nazivo, ak by si chcel. Vzor - predlohu maju rovnaku ako steiny. Spracovanie u Steinov mozes ocakavat na velmi podobnej urovni. Moje Davosy maju rozmerovo 40 mm.

    Davosa Ternos Ceramic

    Alebo sa dohodni s @lordsoft , on ma teraz nove pepsi Steiny.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133