Pokus o výrobu koženého remienka

  • Pretoze som nenasiel vlakno, kde by som sa mohol podelit o moj pokus vyrobit remienok v domacich podmienkach bez naradia, rozhodol som sa zalozit nove vlakno. Myslim, ze sa tu najde viac clenov, ktori sa s podobnymi a niekolkonasobne lepsimi vytvormi mozu pochvalit ;)

    Nedavno som sa zastavil na vypredaji vojenskeho oblecenia, kde mi padli do oka sikovne cca 40cm dlhe kozene remene na upinanie vystroja k vojenskym nielen batohom.
    Az ked som prisiel domov, dostal som napad, ako tento remen vyuzit.

    Nie je to ziaden zazrak a profik ako Janko zo mna nikdy nebude, ale na to ze som drzal ihlu v ruke snad 2x v zivote sa to snad da povazovat za nositelny remen :hehe:
    Podotykam, ze sirka remena bola 20mm a hodinky maju roztec 22mm.
    Chcelo to hadam este doladit detaily, prebrusit pretrcajuce odrobinky koze a mozno aj zatriet farbou, ale na to zial nemam know-how, takze som to nechal tak ako to je a nastriekal impregnaciou. Surova farba koze sa mi paci asi najviac, ale patina na takejto kozi by asi nevyzerala nijako vabne.

    Rad privitam Vase nazory, co, ako a kde cerpat inspiraciu a know how pre pripadne dalsie kusky. Remen som vyrobil s pouzitim ostreho noza, vrtacky a ihly, preto je v takom "AMMO" stave ako vidite na fotkach. Fotil som zial len mobilom, pretoze velitelka si vzala zrkadlovku na vikend so sebou a fotaku dosla stava.

    Ak som netrafil spravnu temu/vlakno, prosim admina o presun.

    • Official Post

    tie hodinky su mi volake povedome... :gene3:
    remen je v pohode nositelny, az sa mi nechce verit ze si to robil prvy krat... 8| k hodinkam ako takym sa paradne hodi, len by som asi bral nejaku tmavsiu kozu. no nazivo to moze vyzniet inak... kazdopadne klobuk dolu !! :amen:

  • Dakujem chlape, namorit kozu je najmensi problem, aj ked teraz ked som ju naimpregnoval to bude asi tazsie :) Mne sa zatial paci takato, casom urcite chyti patinu tak ju pravdepodobne prebehnem moridlom. Bola to taka "hura system" akcia. Za hodinku som si uz hodinky obzeral na ruke. Remienok nie je sity z prelozenej koze a zlepeny ako je zrejme z obrazku. Len som konce "ohobloval" nozom, zahol, zalepil a presil. Uvidime ako dlho to vydrzi, ale kedze som to ohobloval tak na 2mm z povodnej hrubky cca 4mm, tak nejaky cas snad si ho snad uzijem.

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • ja si myslim ze na to ze si to robil prvy krat a v podstate bez naradia je to slusna praca. hlavne je ze si sa pri tom nezranil a ze ta to bavi :) skoda ze remen nemali aj v sirke 22mm ale nevadi budes musiet dokupit hodinky ktore budu mat 20mm a je to vyriesene :)

    este k tej impregnacii. to radsej nerob. impregnacia neni velmi vhodna na kontakt s ludskou kozou. okrem toho si myslim, ze ta koza by mohla chytit peknu patinu.

  • Dakujem, cenim si nazor niekoho, kto ma skusenosti a vyrobil mnozstvo peknych remienkov.
    Impregnoval som len vrchnu cast, cize v kontakte s rukou je len koza. Trochu ma mrzi, ze som zobral remen ktory bol dost nahrubo vybruseny, resp. strutura koze z vnutornej strany je taka "chlpata". Dalsi remen mam lepsie vyhladeny. Keby ma to napadlo skor, vezmem ich viac, ale ako hovoris, potreboval by som 22mm.
    Kazdopadne 20mm sa urcite do buducnosti zide ;)

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • Práca s kožou nie je vôbec mojím revírom, ale tvoj remeň je podľa mňa viac ako nositeľný. Možno by to chcelo, ako hovoríš, prebrúsiť odrobinky, ale inak : :super: A sa mi páči ten farebný rozdiel ciferník/koža.

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • Sikovna praca!

    tissot prc 200 automatic chronograph
    certina ds 1 automatic chronograph
    longines master collection retrograde
    certina ds action diver automatic
    doxa into the ocean
    seiko monster
    fortis b-42 flieger day/date
    tissot pr 516 automatic

    • Official Post

    Páni.. máme tu nejak veľa talentov :) Za mňa :super: Samozrejme, že by to chcelo ešte pár vecí doladiť, ale ako prvý remeň viac než slušné ;)
    Viac by sa ti tam hodila PRE-V spona:


    Inak, ja som teraz tiež dostal celkom zaujímavý remienok. V kombinácii s riflami :)

  • "fermuello" wrote:

    Čo naň vravíte ? :ange:


    To akože hneď na prvý pokus Ti vyšlo toto, alebo to je prvé, čo sa podobá na remienok? :mrgreen: Lebo myslím, že ako prvotina je to podarené a ak to je na prvú šupu, tak klobúk dole :merci: .