Biatec - Floating hour hand KONCEPT

  • No tak to je uz lepsie.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Určite je to to krajšie :) A len tak mimochodom je možné dať takýto ciferník aj do modelu Corsair ? :) povedzme na želanie ?

  • pridám svoj príspevok týkajúci sa pôvodnej farby ciferníka, tak ako ju hannes nazval "kráľovská modrá" - môj osobný názor je že tento odtieň je pre daný model neskutočne dobrým výberom... modrý ciferník vo mne evokuje niečo luxusné, noblesné, decentné a nevtieravé zároveň... tak napr. včera som si skúšal hodinky s modrým cifrom (aspon podľa môjho farebného nastavenia monitora značne podobný odtieň) a v danej kombinácii boli tie hodinky absolútne! všetko uvedené z mojej strany platí, takže by som sa na pôvodné prevedenie kt. je na prvom obrázku vrhol ako Ind na kari... až pokiaľ som neuvidel druhú alternatívu s ciferníkom z aventurínu... len jediné slovo - DOKONALOSŤ! a ako som uviedol v predošlých príspevkoch, nemám tým na mysli čiste vzhľad ku ktorému nemám absolútne nijaké výhrady - tá hodinárska KALOKAGÁTIA v poňatí a spracovaní tohoto modelu spočíva v komplexne dokonale vyváženom vizuálnom prevedení púzdra, korunky, ciferníka, jemnej a vkusnej farebnej kombinácii ktoré sa snúbi s až lahodne technicky prevedeným kalibrom. úprimne - dlho som nevidel tak vydarené a príťažlivé hodinky a to sme stále na úrovni grafickej vizualizácie...

  • Kedysi som sa zaoberal farbami a farbením profesionálne. Kráľovská modrá - táto farba sa vyskytovala , ako známka najvyššieho rangu, na kráľovských hermelínových plášťoch, ktoré boli súčasťou kráľovských insígnií. Preto je aj táto farba všeobecne braná ako symbol najvyššej elegancie. Avanturín je krásny kameň, stačí sa spýtať šperkárov. Ciferník z tohto kameňa by bol zaujímavým, dosť zriedkavým a hlavne neopozeraným. Vedieť urobiť ciferník z kusa polodrahokamu tohoto typu, teda kremeňa, chce aj kus brusičského umenia. No najviac ma prekvapila farba. Modrá, najmodrejšia. To sa mi vidí dosť zriedkavé. Najčastejšie sa totiž avanturín vyskytuje ako jasno až hráškovo zelený, menej ako červený a hnedý. Takýto avanturín, v tejto farbe, je teda dosť unikát a veľmi by ma zaujímal jeho pôvod, lebo aj veľkosť nad 20 mm je zriedkavá. Efekt hviezd na oblohe vytvárajú malé stopy (prach) iných druhov kamienkov, spravidla tiež kremeňov.:]

  • Inak, ak sa vám páči aventurín, tak sa príďťe pozrieť na výstavu SEW Brno (http://www.sewbrno.cz). Tam vám radi ukážeme novinku pre rok 2019. Niekedy vo februári by sme chceli vydať limitku Night Sky, ktorá bola mimochodom tiež pôvodne ako koncept a pre dobre ohlasy napokon uzrie svetlo sveta ;)

  • AK sa náhodou chystá niekto na SEW ku komu sa môžem pridať smelo mi napíšte :D

  • Kedysi som sa zaoberal farbami a farbením profesionálne. Kráľovská modrá - táto farba sa vyskytovala , ako známka najvyššieho rangu, na kráľovských hermelínových plášťoch, ktoré boli súčasťou kráľovských insígnií. Preto je aj táto farba všeobecne braná ako symbol najvyššej elegancie. Avanturín je krásny kameň, stačí sa spýtať šperkárov. Ciferník z tohto kameňa by bol zaujímavým, dosť zriedkavým a hlavne neopozeraným. Vedieť urobiť ciferník z kusa polodrahokamu tohoto typu, teda kremeňa, chce aj kus brusičského umenia. No najviac ma prekvapila farba. Modrá, najmodrejšia. To sa mi vidí dosť zriedkavé. Najčastejšie sa totiž avanturín vyskytuje ako jasno až hráškovo zelený, menej ako červený a hnedý. Takýto avanturín, v tejto farbe, je teda dosť unikát a veľmi by ma zaujímal jeho pôvod, lebo aj veľkosť nad 20 mm je zriedkavá. Efekt hviezd na oblohe vytvárajú malé stopy (prach) iných druhov kamienkov, spravidla tiež kremeňov.:]

    Trošku sa začínam namotávať na ten star-dust navy-blue aventurine.

    Biatec je však úplne mimo moju peňaženku (mal som sa viac učiť a mať aj Biatec na ruke - len zase s rodinou by som bol iba 58,3 minút týždenne).

    :)

    Poľský mikrobrand Balticus je však pre mňa už dostupnejší a síce "len" s Miyotou, ale zato s antireflexným zafírom a vodotesnosťou 200 m.

    Ale späť k Biatec-u.

    Nenapadlo vás skombinovať ten modrý star-dust so super-lumi indexami, prípadne komplikáciu floating hour navrhnúť tak, aby to viac evokovalo planetárium, resp. slnečnú sústavu ?

    Veď nejaké svetielkujúce okrúhle indexy by si to priam (v kombinácii s aventurínom) pýtali ...

  • Samozrejme, možnosti je mnoho a určite by to mohlo byť pekné aj so Super-LumiNovou. No my sme to poňali skôr ako elegantné hodinky. V podstate môžem povedať, že limitka Night Sky (s aventurínom) vychádza z ciferníka Majestic. Tento mesiac ešte vydáme limitku Golden Ratio (zlatý rez), ktorá taktiež vychádza z Majesticu a až potápky Leviathan prinesú kompletne nový dizajn a aj strojček...

  • Samozrejme, možnosti je mnoho a určite by to mohlo byť pekné aj so Super-LumiNovou. No my sme to poňali skôr ako elegantné hodinky. V podstate môžem povedať, že limitka Night Sky (s aventurínom) vychádza z ciferníka Majestic. Tento mesiac ešte vydáme limitku Golden Ratio (zlatý rez), ktorá taktiež vychádza z Majesticu a až potápky Leviathan prinesú kompletne nový dizajn a aj strojček...

    No tak ale to máš prácu na plný úväzok