• Zdravim vospolok… Moj dobry kamarat sa rozhodol vyhodit znacnu sumu penazi takpovediac z okna a kupit Rolex. Ma s tym trochu dilemu a tak ma napadlo ze mu mozem este viac zamotat hlavu a skusim tu spustit malu debate o jeho vybere :malin1: Po dlhom uvazovani sa ako kandidati ustalili Explorer, Oyster Perpetual 39 s modrym cifernikom a Air King. Dovod na tento vyber nie je ze su to najdostupnejsie Rolex modely ale skor to ze chce len klasicky steel oyster case, bez datumu (vadi mu kyklop na DJ) a bez otocnej lunety. Poslednych par tyzdnov ho zacal naozaj silne tahat Air King... presne pre tie iste dovody pre ktore ho verejnost nemusi…. farebne logo, zelena rucicka a minutove indexy.

    Co vy na to pani kolegovia?

  • mne osobne sa najviac pacia tie "dj" ale nazivo posobia dost zensky... expy su klasika, s tou nic nepokazi a air king su rozhodne zaujimave, ale mna by rozdielne cislovanie miatlo... hodiny aj minuty v jednom...

    nech si ide pozriet do Viedne, tam ich budu mat vsetky na jednej kope a nech sa rozhodne nazivo. takto z fotiek je to prd :)

  • AirKingy ne, malej cifr s moc blbinama, bral bych expy, teda být na jeho místě. Já z tohodle nic. Rolex pro mne začíná až subama.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Ja by som zase naopak zobral tie Airkingy. Ked uz nie je datum, tak nech je aspon zabava.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • No ja neviem, mna celkovo Rolex nelaka. Nie ze by som neponosil, ale moj ciel to nie je.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Ja som sa rozhodoval v máji v podobne (medzi Explorer I 39 a šedými OP 39) a keď som si ich obe pozrel naživo, rozhodol som sa pre Omega Speedmaster Moonwatch.

    Za mňa každopádne skôr Explorer I.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • - AirKingy za mna nie, ten zeleny prvok v podobe loga ich pekne ozivuje, ale ako pisu vyssie kolegovia ten mix cislic je dost matuci.

    - OP39 - sam som nad nimi uz viackrat vahal, ale pridu mi take moc obycajne az seniorske

    - EXP1 - tieto su z tohto vyberu urcite najuniverzalnejsie takze za mna tieto :) (sam by som ich vsak nechcel, su nudne imho)

    Velmi podobne uvazujem aj ja… Akurat mne cislice na Air King nepridu matuce, naopak sa mi to zda atraktivne akurat im podla mna beru univerzalnost. Explorer je urcite do istej miery "nudny" aj ked mna skor napada slovo timeless...

  • Netajim sa velkymi sympatiami k Rolexu. Expy zeriem od zaciatku, Suby som neznasal, a uz sa mi pacia aj tie. Ale vsetko je to mimo moj rozpocet bohuzial.

    K veci - z danej 3ky jednoznacne expy. Pekne su aj niektore OP, ale oproti expom nechytacka. Airkingy nove su pekny ulet podla mna.... Co sa tyka tahu, OP-cka nemaju ani to user friendly predlzenie naramku (easylink). Expy maju oysterlock + easylink (5mm posun bez naradia) a najlepsie su na tom suby s glidelockom.