• Zdravim som tu novy,mal by som otazku viete mi niekto povedat ci su omegy hodne svojej ceny? Mam vybrate nove PO na tahu k 30 tym narodeninam, ale stale vaham ci su hodne svojej ceny. Popripade viete o nejakych inych hodinach v rovnakej cenovej hladine ,ktore su pouzitelne na kazdodenne nosenie a maju podobnu vodeodolnost? Prehladne dno a su aspon tych 42-43 mm velke? Mensie na mojej ruke vyzeraju smiesne Viem ze je tu vela skusenych uzivatelov ,tak vas ziadam o radu. Breitlingy som pozeral ale tie mi pridu ako hrackarske co sa potapiek tyka. Prestudoval som zatial vsetko dostupne o Omegach a nenasiel som nic zle,ale stale som si neni isty. Za rady dakujem

  • Hodinky su zbytocnost, takze v podstate ziadne nie su hodne svojej ceny. Omegy si si vybral urcite aj kvoli znacke samotnej, takze s alternativou "vela muziky za malo penazi" vo forme microbrandu spokojny nebudes. Ak by hej, existuje nespocetne mnozstvo viac ci menej exotickych potapiek, co technicky splnaju snad vsetko co chces a casto krat za zlomok ceny. Akurat s nimi tak nezamachrujes no.. :)

    Long story short - ak sa ti pacia a sedia ti, kup si ich..

  • PO dobrý, značka, in house a td. Mrkni na nový bondovky, zase maj vlnky a in house. Budou na podzim. Béčka potápky jsou super, sice v nižší cenovce eta ale chronometry. Colty vůbec nejsou špatný.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Ja si hodinky kupujem lebo ich chcem... ci maju hodnotu za aku sa predavaju je velmi subjektivne. Podla mna nemaju. Rolex za 10k ti spravi tu istu sluzbu ako Seiko za kilo.

    V cenovej kategorii OP uz vela potapiek nie je. Priehladny case back ako podmienka ti tiez dost zuzi vyber a vacsina toho co vymenujem ho nema. V podobnej cene ma napada len IWC Aquatiner ale ten je fakt vec vkusu (nie mojho) a este sa mozno zmestis aj do Panerai Luminor (Ak ich povazujes za potapky). V kategorii trochu lacnejsie by som urcite pozrel Tudor Pelagos (podla mna naj alternativa). Ak mas rad velke hodinky tak urcite daj Breitlingu sancu a chod ich vyskusat. Superocean a Superocean Heritage su podla mna super. Colt a Avanger sa tiez daju povazovat za potapky... sam mam Colt 44 a hrackarsky rozhodne neposobia. Ako uz kolega spominal novy Seamaster bude 42 a na fotkach vyzera fakt dobre. Este trochu lacnejsie mas TAG Heuer Aquaracer. No a pokial si nepotrpis na super znamu znacku urcite pozri Oris Aquis 43,5.

  • Ako pise mysiak , aj podstatne lacnejsie hodinky posluzia, mozu byt vpohode na kazdodenne nosenie a budu robit radost. Tak isto si kupujem hodinky pretoze ich chcem a pacia sa mi. Pokial by som nemal v sebe vyriesenu dilemu o ktorej pises, tak by som ich nekupoval. Odporucam najprv sa s tym vysporiadat a podla toho sa zariadit.

    Omega je super, hodnotu na trhu taku maju (platis vsak velku cast za prestiz znacky). Keby nemali, tak by sa predavali lacnejsie.

    Tie Orisky su dobry tip.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Sorry ak ti do toho moc kecam... ale ak toto maju byt tvoje prve luxusne hodinky, nieco co si chces dopriat na 30-tku a mozno sa trochu aj pochvalit uspechom skus zvazit aj nieco ine ako potapky. Su ja ine pekne univerzalnejsie kategorie sportovych hodiniek... Omega Seamaster Aqua Terra, Omega Speedmaster. Btw pri Planet Ocean na tahu sa bavime tak o 5,5K... to uz mas Rolex Oyster Perpetual, Air King a ked prihodis par stovak aj Explorer... a to je uplne iny statement na ruke ako Omega.

  • Isiel by som do nejakeho dobreho obchodu kde maju vela veci na sklade a sam uvidis co ti sadne/bude sa pacit. V BA napr. WDL v Eurovei, pripadne chod do Viedne a tam mas este vacsi vyber. Niet nad osobnu skusenost! ;) Enjoy :)

  • Presne ako hovori Michal… podla mna ani do Viedne netreba chodit v BA to obehas za pol dna... Sheron v meste ma Omegu, Tudor, Rolex a Breitling. WDL v Auparku/Eurovei ma Omegu, TAG, Zenith, IWC, Breitling, Longines a neviem co este. V Avione mas zase obchod (neviem meno) s Oris, TAG a Longines. Dohromady maju velmi bohaty vyber na predajniach a podla mojich skusenosti su prijemny aj ked prides len na obsmrdacku… :) A netreba sa hambit spytat aku cenu ti vedia spravit… :)

  • Tak zase vo Viedni je mozne vidiet aj to co v BA nenajdes. Ja by som tu vieden zaradil. Omegy ma dnes kazdy - treba vybocit z davu.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • co sa tyka vzhladu,oni sa mi pacia asi najviac z toho co som videl,len nvm ci som vsetko videl, ja ich mam moznost kupit z 27% zlavou od autorizovaneho dealera v UK,myslite si ,ze sa da taka zlava hodit aj na SK popripade Vieden?pozeral som aj Aqua Terra ale tam mi zena hned povedala nie pretoze su na mojej ruke male, musim popozerat este ostatne znacky kedze na vsetky mam taku zlavu.

    Ja dufam ze toto budu moje prve a posledne hodinky. Hodinky stoja v UK 4600£ a z tou zlavou som na cca 3300£ cize nejakych 3500€ na tahu. Predajca je goldsmiths.co.uk.

    Do 30tky mam este rok, ale ked som tu cital niektore prispevky typu 5 rokov hladam a este nemam tak som zacal radsej teraz.

  • Ak smiem poradit nesustred sa pri vybere velkosti len na priemer a na to to ako vyrazne posobia hodinky na zapasti. Daj si pozor aj na ich vysku… vyskusaj si ich v koseli s dlhym rukavom. Dlhy rukav nosime minimane polovicu roka a nie je nic frustrujucejsie ako mat pekne hodinky co sa ti nezmestia pod manzetu, robia ti na ruke skaredu bambulu a drhnu sa o rukav pri kazdom pohybe.

  • Pride cas, ked sa zacne vrazdit aj koli Omegam - nerobil by som si plane nadeje na tvojom mieste.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Ak smiem poradit nesustred sa pri vybere velkosti len na priemer a na to to ako vyrazne posobia hodinky na zapasti. Daj si pozor aj na ich vysku… vyskusaj si ich v koseli s dlhym rukavom. Dlhy rukav nosime minimane polovicu roka a nie je nic frustrujucejsie ako mat pekne hodinky co sa ti nezmestia pod manzetu, robia ti na ruke skaredu bambulu a drhnu sa o rukav pri kazdom pohybe.

    Presne pre toto som pozeral tie aqua terry, tiez ma odradza tych 16mm

  • Sorry ak ti do toho moc kecam... ale ak toto maju byt tvoje prve luxusne hodinky, nieco co si chces dopriat na 30-tku a mozno sa trochu aj pochvalit uspechom skus zvazit aj nieco ine ako potapky. Su ja ine pekne univerzalnejsie kategorie sportovych hodiniek... Omega Seamaster Aqua Terra, Omega Speedmaster. Btw pri Planet Ocean na tahu sa bavime tak o 5,5K... to uz mas Rolex Oyster Perpetual, Air King a ked prihodis par stovak aj Explorer... a to je uplne iny statement na ruke ako Omega.

    Ja chcem potapky hlavne preto , ze ked budem niekde pri vode nemusim ich nechavat v hoteli alebo na deke a nemusim sa bat ,ze pri plavani znicim hodinky ,ktore budu mat vodotesbost do 100m