• Čím začat?

    Po prvé by som sa chcel Janovi poďakovať za remeň, ktorý som dostal dneska. Jedná sa tu síce iba o remeň, ale môžem tvrdiť, že Jano je veľmi príjemný, ochotný a zaujímavý človek. Nepoznám ho dlho a len cez internet, ale myslím si, že je navyše veľmi dôveryhodný.

    Remeň ako taký je pre mňa dokonalý. Presne to, čo som chcel. Sedí mi ako uliaty a vonia... jedna báseň! Neviem síce čím (lepidlom a kožou?), ale furt ho očuchávam.

    Nie som asi jediný jeho spokojný zákazník, tak iba pridám svoj hlas : objednajte si uňho remeň, sklamaní nebudete!


    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

    • Official Post

    tiez mam rad vonu koze u novych remenov, je to parada :super:
    len mi nejako nesedi k tym damaskam, keby aspon nemali cervenu farbu, mozno by mi to sedelo lepsie... ale nazivo to moze posobit inak...

  • "misoo" wrote:

    len mi nejako nesedi k tym damaskam, keby aspon nemali cervenu farbu, mozno by mi to sedelo lepsie... ale nazivo to moze posobit inak...

    Naživo tá červená nie je vôbec krikľavá a koža má také oranžové odtiene. Mne proste ten remeň neskutočne sedí ;)

    A moja fotka je otrasná... Možno aj preto.

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • "misoo" wrote:

    no moze byt ze je to tou "fotkou" :mrgreen:

    Ty si ale zlý človek! :pleur4: :hehe:

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • "Dejinytrávy" wrote:

    Čím začat?
    Po prvé by som sa chcel Janovi poďakovať za remeň, ktorý som dostal dneska. Jedná sa tu síce iba o remeň, ale môžem tvrdiť, že Jano je veľmi príjemný, ochotný a zaujímavý človek. Nepoznám ho dlho a len cez internet, ale myslím si, že je navyše veľmi dôveryhodný.

    Remeň ako taký je pre mňa dokonalý. Presne to, čo som chcel. Sedí mi ako uliaty a vonia... jedna báseň! Neviem síce čím (lepidlom a kožou?), ale furt ho očuchávam.

    Nie som asi jediný jeho spokojný zákazník, tak iba pridám svoj hlas : objednajte si uňho remeň, sklamaní nebudete!


    Dakujem za slova chvaly Vivien :) Som rad ze remen dorazil v poriadku a este radsej, ze sa ti paci.

    Ked uz si zalozil toto vlakno, tak napisem nieco o mojich remenoch. Vacsinou nerobim nejake navonano-luxusno-elegantne remienky. Mojou oblubou je stara, pouzita koza hlavne z armadnych zdrojov. Pouzivam ale aj civilnu kozu. To, co citis na svojom remeni, je pach pusneho prachu zmiesany s vonou desatrocia zrejucej koze. Tvoj konkretny kus je vytvoreny zo svajciarskej brasne na municiu starej cca 40-50 rokov. Tato koza je aj napriek svojej typickej hrubke velmi formna a dobre sedi na ruke. Zaroven je odolna a dost toho vydrzi. Kazda brasna ma svoju historiu a ta je vidiet na povrchu koze. Rokmi sa tvori jedinecna patina, ktora tieto remienky vyrazne odlisuje od remienkov, ktore su seriovo vyrabane. Ten, kto mal na ruke pravy AMMO remen, casto uz iny ani nechce :)
    Dalsi material, ktory oblubujem je Horween Shell Cordovan. Je to jeden z najvyhladavanejsich materialov na nasej malej planete. Ma velmi dobru vodeodolnost, pevnost ale hlavne dlhu zivotnost. Topanky zo Shell Cordovanu vydrzia desatrocia. Pri remienkoch na hodinky kde je zivotnost zvycajne dost nizka je tato vlastnost neocenitelna :)

    No ale dost bolo zvastov. Hodim sem aj nejake obrazky. Myslim ze tie ludi aj tak zaujimaju viac..









  • nádhera!...určite si vyberiem aj ja nieco pre seba od janka, ked moj remienok dosluzi

    Steinhart Ocean Vintage Military

  • "jankoxxx" wrote:


    Dakujem za slova chvaly Vivien :) Som rad ze remen dorazil v poriadku a este radsej, ze sa ti paci.

    To, co citis na svojom remeni, je pach pusneho prachu zmiesany s vonou desatrocia zrejucej koze. Tvoj konkretny kus je vytvoreny zo svajciarskej brasne na municiu starej cca 40-50 rokov. Tato koza je aj napriek svojej typickej hrubke velmi formna a dobre sedi na ruke. Zaroven je odolna a dost toho vydrzi.

    Niet zač. Som zvyčajne skúpy na chvály, tak to asi znamená, že tvoja práca je viac ako vyhovujúca. Zaujímalo by ma, ako si sa k tomu dopracoval...

    Ďakujem za vysvetlenie, asi by som sám na to neprišiel. Viem síce ako rozváňa pušný prach, ale tú "zmes" s kožou som nepoznal. Ten Shell Cordovan si budem musieť vyskúšať, vyzerá skvelo...

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • "Dejinytrávy" wrote:

    Niet zač. Som zvyčajne skúpy na chvály, tak to asi znamená, že tvoja práca je viac ako vyhovujúca. Zaujímalo by ma, ako si sa k tomu dopracoval...

    Ďakujem za vysvetlenie, asi by som sám na to neprišiel. Viem síce ako rozváňa pušný prach, ale tú "zmes" s kožou som nepoznal. Ten Shell Cordovan si budem musieť vyskúšať, vyzerá skvelo...


    hlavne je dobre, ze sa ti ta vona paci. Vopred upozornujem ze to neni pre kazdeho. Vona vie byt pre citlivy nos prenikava. Aj shell cordovan ma krasnu a dlhotrvajucu vonu, mne osobne pripomina pomletu kavu. Tesim sa, na buduci tyzden mi pridu dalsie 2 farby :)

    Inac aby som to skompletizoval, tvoj remen bol vyrobeny presne z takejto brasne:

  • Ahojte pekný remeň sedí tým hodinkám aj prešitý je pekne :)

    PS: aj mne koža vonia niečo si vyberiem aj ja čo cca stoja takéto remienky ručne robené?a ako dlho trvá výroba na želanie?

  • to by aj mna zaujimalo, ak to nie je verejnym tajomstvom :)

    Steinhart Ocean Vintage Military

  • Verejne tajomstvo to samozrejme neni.

    Ceny u mna zacinaju na cca 45 EUR za remene z beznej koze. S AMMO kozou to je ale trochu inac. Kedze AMMO brasne su pomerne vyhladavany zdroj materialu, ceny stupaju a dostupnost klesa. Ceny za AMMO remene upravujem podla toho kolko ma dana AMMO brasna stala a inych faktorov. Ceny tu zacinaju na 60 EUR za remen.

    Remene zo Shell Cordovanu zacinaju na 75 EUR.

  • dakujeme za info :merci: ...priblizne taketo ceny som aj predpokladal

    Steinhart Ocean Vintage Military

  • Ja viem ze to neni malo, ale snazim sa drzat ceny co najnizsie. Ak by ste prebrazdili internet tak by ste zistili ze napriklad AMMO remene mam cenovo pod urovnou zapadnej Europy a USA a mozno niekde na urovni Azie.. Shell Cordovan mam tak isto HLBOKO (musel som to zvyraznit) pod cenami akehokolvek rucneho vyrobcu. Lacnejsie dostanete len Shell Cordovan z Nemecka, ktory sa bud sije v Azii alebo to siju vychodoeuropske sicky za nehorazne nizke platy... :mrgreen:

  • Poprosím ťa čo je to ten shell cordovan nejaké zviera? :rouge: ::d a aké farby remeňa môžu byť či ty vieš remeň nejak zafarbiť pola priania?

  • konik :)

    reasp. ide o cast konskeho zadku :) z kazdeho kona sa ziska menej ako 1m2 tejto koze, ta sa potom cca 6 mesiacov rucne spracovava a farbi.. hlavne z tohoto dovodu je cena a dostupnost tejto koze exkluzivna.. z praktickeho hladiska ide o jej vlastnosti. sam tuto kozu momentalne testujem a som velmi spokojny.

  • "misoo" wrote:

    ahoj, chcem sa opytat na shell cordovan... aka je hrubka takeho remena? lebo co som zakazdym videl, tak vsetko len tenke z fotiek odhadujem cca 2mm. existuje aj hrubsia varianta? povedzme 4 - 4,5mm ?


    jasne, otazky su vitane :)

    hrobka shell cordovanu je medzi 1,5mm az do okolo 2,1mm to znamena ze v pripade jednovrstvoveho remienku ide o dost tenky remen. na 44mm pilotky by som ho samozrejme nedaval. da sa ale urobit aj 2-vrstvovy remen, bud cisto zo shell cordovanu, popripade s inou kozou ako podlozkou.

    dufam ze som odpovedal vycerpavajuco :)