Citizen Chrono alebo Radio?

  • Dobrý deň. Rozhodol som sa že si kúpim hodinky. Na inom fóre mi odporúčili Citizen CB0010-02E a Citizen AT2141-87E. Je lepšie mať stopky alebo rádio? Mám totiž dilemu :D . Stopky nevyužijem moc často a rádiovo riadený čas je tiež len taká "hračka" keďže každý má hodinky nastavené inak a asi by som u autobusára nepochodil keby mu vysvetlím že išiel skôr o 1 minútu a 42 sekúnd a ja som zmeškal :D Tak poraďte, budem vám do smrti zaviazaný. Ďakujem

  • Dobrý deň. Rozhodol som sa že si kúpim hodinky. Na inom fóre mi odporúčili Citizen CB0010-02E a Citizen AT2141-87E. Je lepšie mať stopky alebo rádio? Mám totiž dilemu :D . Stopky nevyužijem moc často a rádiovo riadený čas je tiež len taká "hračka" keďže každý má hodinky nastavené inak a asi by som u autobusára nepochodil keby mu vysvetlím že išiel skôr o 1 minútu a 42 sekúnd a ja som zmeškal :D Tak poraďte, budem vám do smrti zaviazaný. Ďakujem

    Odpovedz na otázku, čo sa ti páči na hodinkách a určite nájdeš.

    Sto ľudí, sto chutí - ja som mal quartzové chronografy (na baterky) a dlho ma nebavili.

    Hľadal som niečo kultovejšie a viac nadčasové.

    Porozmýšľaj aj nad svojimi koníčkami a to ťa tiež nasmeruje.

    Osobne by som z japonských značiek bral iba Seiko a určite žiadny quartz, ale automat.

    Ale to som ja - inému možno quartz nevadí a túži mať hodinky s x funkciami.

    Na tom nie je nič zlé, ale garantujem ti, že ak raz prepadneš hodinkománii, tak časom dospeješ do štádia, kedy budeš hľadať čo najjednoduchšie hodinky (čistý štýl) a určite to nebudú quartzky.

    Ale pokiaľ ti urobia radosť quartzky, tak je všetko v poriadku.

    Tak držím palce s výberom a potom sa pochváľ :)

  • No tak to mas tazke. Ja by som sa najprv velmi zamyslel na tym co mam radsej, ci stopovanie alebo pocuvanie muziky. :mrgreen:

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Mám rozpočet do 300€ takže preto mi asi aj poradili tieto. Je mi jasné že existujú kvalitnejšie hodinky. Nechcem sa už ale vracať späť k výberu pretože som prelustroval asi každý eshop s hodinkami. Ide mi aj o to aby sa mi páčili vzhľadovo ale zároveň to nebol nejaký šmejd a tie čo som písal na začiatku ma zaujali.
    Stopovať nemám čo takže vyhravajú radiovky. Avšak trápi ma či to rádio nieje len taká "srandička". V tom prípade by som radšej zvolil stopky.

    No tak to mas tazke. Ja by som sa najprv velmi zamyslel na tym co mam radsej, ci stopovanie alebo pocuvanie muziky. :mrgreen:

    ^^

  • Tak Giuseppe, či vlastne Jožko, vykašli sa na odporúčania a ulap do svojej povestnej hrsti vlastný úsudok. Prejdi si niektoré predajné hodinkové portály, evtl. slušné obchody, potom si dačo nájdi v základnej stati tohto portálu, pozri si, o akých značkách či typoch sa hovorí na tomto fóre obecne, dobre preskúmaj svoje finančné zdroje, možnosti a chuť viac či menej investovať do takej bezvýznamnosti, ako sú náramkové hodinky, urči si priority jednak v tom, čo od kúpy očakávaš a jednak v tom, čo si za takúto malichernosť vôbec ochotný zaplatiť. No a keď si toto nejako dáš do kopy, tak nastáva viac vážnych rozhodnutí.

    1. Kúpiť či nekúpiť.

    2. Ak niečo kúpiť, tak čo.

    3. Ak niečo tak prečo.

    4. Ak prečo, tak za čo.

    No a ak sa dostaneš až sem, budeš mať s veľkou pravdepodobnosťou hodinky k svojej spokojnosti.:]

  • Keby sa dám na vlastný výber tak by som po mesiaci skončil s 10hodinkami a jediné východisko by bolo kúpiť všetky alebo žiadne :D
    Idem do rádioviek. Radšej budem mať úchylku na presný čas ako na stopovanie.

  • Tak. A si doma. Vieš, väčšinu rozhodnutí o tomto robím, teda konkrétne ja, spontánne. Keď sa mi dačo páči, tak je iba jedno dilema - mám na to alebo nemám. To je vlastne celá filozofia. Po čase, pokiaľ to bude ešte pre teba mať nejaký význam, prídeš na to, čo vlastne potrebuješ a čo ti najlepšie vyhovuje. Tak , ako je to vlasne so všetkým. Prajem pohodu a správne rozhodnutie.:)

  • Keby sa dám na vlastný výber tak by som po mesiaci skončil s 10hodinkami a jediné východisko by bolo kúpiť všetky alebo žiadne :D
    Idem do rádioviek. Radšej budem mať úchylku na presný čas ako na stopovanie.

    Pokiaľ sa ti páčia a urobia ti radosť, tak smelo do toho.

    Pokiaľ však chceš hodinky, ktoré o 50 rokov daruješ svojmu vnukovi, tak tie quartzové Citizen to určite nebudú.

    Všetci sme tak začínali (quartz+komplikácie) - pri úchylke zvanej "hodinkománia" nie je ale schopnosť merať presne čas až tak podstatná - taký paradox... :D

  • Pokiaľ sa ti páčia a urobia ti radosť, tak smelo do toho.

    Pokiaľ však chceš hodinky, ktoré o 50 rokov daruješ svojmu vnukovi, tak tie quartzové Citizen to určite nebudú.

    Všetci sme tak začínali (quartz+komplikácie) - pri úchylke zvanej "hodinkománia" nie je ale schopnosť merať presne čas až tak podstatná - taký paradox... :D

    Vnuk bude nosiť smart hodinky synchronizované satelitom v reálnom čase a automaty mi otrieska o hlavu :D Ale chápeme sa... A aké komplikácie majú quartz?

  • Pokiaľ svojho vnuka vychováš správne a o tom nepochybujem, tak iste ocení tú mechaniku práve tak, ako my vieme oceniť veci z časov minulých. Osobne sa však dôvodne domnievam, že tá mechanika vcelku v pohode prežije ešte zopár storočí...:]

  • Vnuk bude nosiť smart hodinky synchronizované satelitom v reálnom čase a automaty mi otrieska o hlavu :D Ale chápeme sa... A aké komplikácie majú quartz?

    Komplikácie ?

    Napríklad nenahraditeľný ukazovateľ roka, alebo mesiaca :D :D :D

    Pokiaľ to máš ako quartz, tak je to na smiech, pokiaľ to máš ako mechanickú komplikáciu, tak je to obdivuhodné umenie.

    Skôr sa otočíš za starým Chrobákom, ako za tým novým.

    Tvoj vnuk nebude nosiť smart hodinky - tie budú výsadou dôchodcov v starobinci.

    Tvoj vnuk nebude nosiť asi žiadne hodinky - lebo bude o čase informovaný omnoho sofistikovanejšie.

    Alebo bude mať na ruke nádherné tikajúce automaty po tebe a s úctou ich odovzdá svojmu synovi, alebo vnukovi.

    Je to o hodnotách, tradíciách a úcte k poctivej práci.

    Ale ešte raz - na tvojich rádiom riadených quartzkách nie je nič zlé - pokiaľ sa ti páčia.

    Kúp si ich a hádam ťa navnadia na naozajstné hodinky.

    • Official Post

    ved to mas jednoduche... obe funkcie su ti zbytocne, takze nemusis riesit... no a Citizen CB0010-02E maju zafirove sklicko na rozdiel od tych druhych, tak neni o com ;)

  • Vidím to takto: ak ideš do Quartz, tak ten bude presný aj bez rádia. Takže sa na to rc vykašli a kúp si niečo bez výstrelkov, aby si ich mohol nosiť čo najdlhšie.