• A že jsem tak smělej, copak je na těch Sejkách extra za ty prachy?:ghee:

  • A že jsem tak smělej, copak je na těch Sejkách extra za ty prachy?:ghee:

    No to je otazka. Jakej rozdíl je je udělat třeba proti Modrejm dírám? Podle mne žádnej. Tak řekněme s ohledem na historii tohodle modelu bych vydejchal 2.000,- Tahle cena je fakt už moc, dyk to nejsou žádný géesa.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Hranaté a ešte k tomu nedotiahnuté ručičky... tie potápky vyzerajú ako za 130 Evri na Seriouswatch...nič pre mňa, keby som mal 4 a pol litra voľných , určite sa dá vybrať oveľa lepšie ako toto čudojudo...:mrgreen:

  • Uvidis ze toto sa preda jak teple rozky. Ale nie, len cena stacit nebude... ale myslim si ze na to maju aj technologiu (GS) aj kultovy status... bude to hlavne potrebovat cas… jednu mozno dve dekady kym to zakaznici akceptuju.

    Ked tak na tym rozmyslam…

    Hlavny tahunom seika po quartzovej krize boli krajiny tretieho sveta a masovy predaj lacnych hodiniek v miestach kde ludia naozaj nemali inu alternativu ako odcitat cas. Za poslednu dekadu nastal masivny boom lacnych smart telefonov a smart hodiniek v tretom svete a Seiko to muselo pocitit na predajoch hlavne v Azii a Afrike. V Europe a USA lacne Seika a Casia vytlacili fashion znacky a celkovo nemam pocit ze by v tradicnych lacnych analogovych hodinkach bola velka komercna buducnost. Myslim ze Seiko si uvedomilo ze ked chcu prezit ako vyrobca klasickych hodiniek musia ist do priameho boja so svajciarmi v luxusnom segmente. Zda sa ze sa pomaly zacinaju pokusat o presun do ineho cenoveho segmentu na trhu...

  • Aj ked kazdemu prajem uspech, myslim si ze potapkami za 4 a GS za 14 na Eu a Us trhoch Svajciarov neprestia, ci na Azijskych netusim, napriek technologii a kultu...

  • Seiko skusa byt Rolex... uvidime ako im to pojde… Omega ani Breitling to nedali...

    Zo Seika nikdy Rolex nebude, na to treba viac, ako vysoká cena "za nič". Nemyslím, že by normálneho spotrebiteľa alebo fanúšika hodiniek zaujímali nejaké nepravidelnosti púzdra. Napr. mňa skôr zaujíma technicky zvládnutý dizajn, kvalitný strojček a novinky v technologickom spracovaní hodiniek ako celku, nehovoriac o kvalite materiálov a spracovania... :] A nič na tom nemení ani to, či si niečo konkrétne môžem či nemôžem dovoliť...;)

  • hannes no prave si dokonale popisal Grand Seiko a to je tiez Seiko.

    Nikdy je velmi silne slovo… kde bol Apple pred 20 rokmi a tiez sa uz nemali nikdy spamatat…? Kde bola KIA a Hunday pre 20 rokmi ... tiez vsetci uz vtedy vedeli ze nikdy ale rozhodne nikdy nebudu konkurovat Europskym vyrobcom…? GS uz davno kope minimalne rovnaku ligu ako Rolex a Omega a dovolim si tvrdit ze Seiko Credor je uplne v pohode v Patek lige... len marketing a imidz aspon v nasich koncinach zaostavaju…

  • niekde na susednom fóre som videl porovnanie kvality spracovania GS a Rolex, fotkami z mikroskopu. Už si nepamätám na konkrétne modeli ale Rolex dosť zaostával.

  • Ja mam Rolex velmi rad ale budme realisti… je to solidna kvalita pre strednu burzuj triedu cenovo nafuknuta sikovnym marketingom… nic viac, nic menej...

    Aj toto tu je Seiko...

    https://www.credor.com/lineup/detail/?no=GBBD963

    https://www.credor.com/lineup/detail/?no=GBCC999

    Co sa technologie a kvality tyka, Seiko uz davno vie vsetko co Rolex a Omega akurat ze omnoho lepsie...

  • Zo Seika nikdy Rolex nebude, na to treba viac, ako vysoká cena "za nič". Nemyslím, že by normálneho spotrebiteľa alebo fanúšika hodiniek zaujímali nejaké nepravidelnosti púzdra. Napr. mňa skôr zaujíma technicky zvládnutý dizajn, kvalitný strojček a novinky v technologickom spracovaní hodiniek ako celku, nehovoriac o kvalite materiálov a spracovania... :] A nič na tom nemení ani to, či si niečo konkrétne môžem či nemôžem dovoliť...;)

    Vysoká cena za nič a potom popísať seiko vo vyšších radách ako svoju preferenciu? Ja som mal niekoľko Grand Seiko aj Rolexov a v prospech rolexu hovorí kult dizajnu a hnačky spolu s pohodlnostou nosenia. Ostatne je v prospech Seik(samozrejme nie toho čo sa predáva v radoch desiatok, max stoviek EUR). Teda ak máš preferencie ako píšeš vyššie, tak pozrie ešte raz na Seiko, tam už za 2.000€ v second hande budeš veľmi prekvapený čo za tu sumu dostaneš.

  • Seiko je obrovský gigant, snažiaci sa o zákazníkov zo všetkých vrstiev a finančných možností. Pochybujem, že sa niekedy dá inou cestou. Pre mnohých a aj pre mňa, je Seiko napriek slušnej kvalitatívnej úrovni, reprezentantom mohutnej veľkovýroby a mňa osobne vôbec neláka byť súčasťou obrovského obecenstva, nosiaceho túto značku. Okrem toho ma v prípadnej kúpe produktu tejto firmy brzdí istý zážitok, ktorý som zažil na výstave hodiniek tejto značky pred rokmi v Košiciach. Aj preto prosím fanúšikov tejto značky o prepáčenie, no mám tvrdú osobnú averziu proti Seiko a inak to už nebude. A to, že Seiko nemám a mať nebudem, ma nijako nelimituje....:] Rolex ide inou cestou a určite nebude robiť hodinky v segmente 500 - 1000 €. Je rovnako pravdou, že Rolex nie je v domovskej krajine považovaný práve za etalón kvality, skôr je táto značka hodnotená ako tá, ktorá je niekedy preceňovaná a jej produkty bývajú spravidla skoro vždy dosť predražené...:]