• zase rozmer ako pre mastodonta

    nuž Roman, čo k tomu dodať :( snáď odkedy som na tomto fóre tak som neraz a opätovne vyjadril svoj kritický názor na uvedenú tému a nikdy sa nestotožním s podľa môjho názoru absolútne nezmyselným trendom výrobcov zásadne produkovať rozmery nad 42mm. V poslednej dobe takmer všetko na čo pozriem, prípadne ma zaujme má 44mm. A tu už nejde o "stotožnenie" ale o praktický problém, pretože si nedokážem vybrať nič nositeľné v pre mňa triezvom rozmere :( a keď už sa niečo vyskytne, ponuka je zredukovaná na tak chabé množstvo modelov že mi nevyhovujú po estetickej či funkčnej stránke, napr. v prevažnej miere ide o quarz :( prípadne ak aj sa aj vyskytnú nejaké mechaniky tak vždy niečo niečo ako povedzme Štajny Ocean One 39 - opäť zas a znovu obohratá platňa hommage od Steinhartu :( čiže nijaká invencia... +mercedes a kyklop sú prvky cez ktoré sa neprenesiem a tak čakám z roka na rok či sa nenájde niečo solídne ale už to takto trvá snáď 4-5 rokov a ja si postupne začínam uvedomovať že Hodinky s veľkým H asi tak skoro mať nebudem a postupne to vzdávam

  • ten 44mm rozmer je aj umna maximum to je pravda no kedze hodinky nemaju ziadne nozicky tej velkosti by som sa nebal i ked je fakt, ze pri kupe by som ich radsej najprv omrkol...

    External Content youtu.be
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.


    Prim sport II
    SEIKO 5 snk 645 k 1
    Seiko 5 snk 369 k 1

  • nuž Roman, čo k tomu dodať :( snáď odkedy som na tomto fóre tak som neraz a opätovne vyjadril svoj kritický názor na uvedenú tému a nikdy sa nestotožním s podľa môjho názoru absolútne nezmyselným trendom výrobcov zásadne produkovať rozmery nad 42mm. V poslednej dobe takmer všetko na čo pozriem, prípadne ma zaujme má 44mm. A tu už nejde o "stotožnenie" ale o praktický problém, pretože si nedokážem vybrať nič nositeľné v pre mňa triezvom rozmere :( a keď už sa niečo vyskytne, ponuka je zredukovaná na tak chabé množstvo modelov že mi nevyhovujú po estetickej či funkčnej stránke, napr. v prevažnej miere ide o quarz :( prípadne ak aj sa aj vyskytnú nejaké mechaniky tak vždy niečo niečo ako povedzme Štajny Ocean One 39 - opäť zas a znovu obohratá platňa hommage od Steinhartu :( čiže nijaká invencia... +mercedes a kyklop sú prvky cez ktoré sa neprenesiem a tak čakám z roka na rok či sa nenájde niečo solídne ale už to takto trvá snáď 4-5 rokov a ja si postupne začínam uvedomovať že Hodinky s veľkým H asi tak skoro mať nebudem a postupne to vzdávam

    zlata slovicka, pane, zlata slovicka :super: ja v poslednom case pozeram po mikrobrandoch a tam sa nositelne rozmery, teda pre mna, daju najst. aj Certina ma pekne modely v 40mm puzdre.

  • Nuž, pre nás, čo máme namiesto ramien a rúk medvedie tlapy, tie štyridsaťštvorečky sú nejfajnejšie. :ghee: Ale súhlasím s predpisateľmi, výrobcovia musia predsa pamätať na celú sporebiteľskú obec. :amen:

  • :fesse: na nas, resp. :.h::.o::.v::.n::.o: musia. Musime iba zomriet.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Páni, máte pravdu :) výrobcovia "by mali pamätať" ale napamätajú, bo nejak sa z porfólia hodinárskych firiem vytrácajú rozmery pre tých "menej obdarených" :) :) :) Roman - tie microbrandy nie sú zlý nápad akurát asi treba mierne navýšiť rozpočet, alebo sa mýlim? nechcem sa nikoho dotknúť, Bože chráň, ale aj Biatec je v podstate (zatiaľ) "micro" ... osobne sa domnievam že v tomto prípade cenovka plne zodpovedá originalite a kvalite. teda ja som nakoniec od akcie "putovné hodinky" odstúpil, ale aspon na fotkách vizuálne veľká paráda. avšak tu sa naskytá otázka či microbrandy nie sú tak trochu dvojsečná zbraň - na jednej strane ak sa človek trochu zorientuje môže "vymáknuť" veľmi slušný kúsok + skrytý bonus že bude mať niečo neopozerané a originálne... a možno raz keď sa z micro stane "komerčný brand" tak majiteľ hodiniek s ktorými kedysi "micro" firma začínala bude v nich mať minimálne nostalgickú pridanú hodnotu :) ale môže to celé vypáliť aj v obrátenom garde... trochu ma tam odrádza riziko "autorizovaného" servisu, garancie etc... ale nechcem "plevelit" vlákno... ospravedlňujem sa opäť raz za off topic :(

  • to menej obdarenych znie ako by sme sa bavili o niecom inom ako o zapasti.:malin1:

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • No OK. Ja som sa len uistoval.

    pepescom : udmera?

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • ako sa vravi: "podla nosa, poznas kosa" :happy1: a podla zapastia hodinkomania :happy1:

    nemyslim, zeby bolo nutne navysovat financie. teda aspon ja som si nasiel take, kde som nenavysoval.

  • Ja som iba dedukoval a opytal som sa.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133