Seiko Presage SJE073J1

  • Ďaľšie parádne Baby GS, tento krát je aj cenovka pomaly na úrovni GS - 2200 Dolárov. Limitovaná edícia 1881 kusov

    Nový Kaliber 6L35, ktorý je pre nižšiu hrúbku púzdra vkladaný do hodiniek z predu, takže aj pri servise bude pravdepodobne potrebné pristúpiť k strojčeku z predu. Čo znie veľmi zaujímavo ale opäť by to zúžilo okruh servisov na ktoré by som sa bezstarostne s takýmito hodinkami obrátil.

  • Paradne su, len ta cena, len ta cena.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Podla mna v reale ta podoba so Snowflake nebude az taka velka… Presage maju skor strieborny dial. Stale su to ale nadherne hodinky. Daju sa najst za ceny okolo 1200 USD teda nejakych 1300 EUR aj s clom a a ostanymi prkotinami… Nepride mi to az tak vela ked si clovek uvedomi ze druho a treto-triedny CH vyrobcovia predavaju ich zaklade auto modely za ceny okolo 1000... u Seika je toto ale top of the line...

  • dámske ?

    či prečo baby GS ?

    Seiko ma zaujimavy zvyk robit "homage" na svoje vlastne aktualne modely… Casto ked maju uspesny model hodia na trh nieco lacnejsie s podobnou optikou. Ludia tie hodinky zacali volat baby+meno modelu na ktory sa podobaju… Baby Tuna, Baby Turtle, Baby Monster su najznamejsie ale uz som niekde cital aj Baby SARB :)

  • Pekne, ale to lezenie do strojceka cez cifernik ich zabija. Jak si to ma potom clovek doma frisko zregulovat? :D Aj ked teda niektore podobne modely mali regulacnu skrutku dostupnu z vonku puzdra, neviem ci aj tieto maju tuto vychytavku. Inac mi tiez pripominaju snow flaky.. :)

  • Podla mna v reale ta podoba so Snowflake nebude az taka velka… Presage maju skor strieborny dial. Stale su to ale nadherne hodinky. Daju sa najst za ceny okolo 1200 USD teda nejakych 1300 EUR aj s clom a a ostanymi prkotinami… Nepride mi to az tak vela ked si clovek uvedomi ze druho a treto-triedny CH vyrobcovia predavaju ich zaklade auto modely za ceny okolo 1000... u Seika je toto ale top of the line...

    Ja myslím, že si si pomýlil model SARX055 a SJE073J1. 1200eur možu stáť SARX055, tie majú tiež prezývku Baby GS. So snowflake cifrom sa robia iba v titane a strojček majú 6R15 a sú hrubšie ako spomínané SJE073J1. V podstate rozdiel medzi nimi čo som si zatiaľ všimol je hrúbka púzdra, material púzdra, strojček, finiš povrchov, cena, počet vyrobených kusov a asi aj ďalšie drobné vizuálne zmeny. Plus tá srandička, že do SJE073J1 sa dáva strojček z predu.

  • A co potom kopirka? ta je tiez kopirka?:mrgreen:

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Ja myslím, že si si pomýlil model SARX055 a SJE073J1. 1200eur možu stáť SARX055, tie majú tiež prezývku Baby GS. So snowflake cifrom sa robia iba v titane a strojček majú 6R15 a sú hrubšie ako spomínané SJE073J1. V podstate rozdiel medzi nimi čo som si zatiaľ všimol je hrúbka púzdra, material púzdra, strojček, finiš povrchov, cena, počet vyrobených kusov a asi aj ďalšie drobné vizuálne zmeny. Plus tá srandička, že do SJE073J1 sa dáva strojček z predu.

    Uuuups… clovece ma uplnu pravdu… pomylil som si model. Neviem kde som nechal oci ked som to hladal… Mea Culpa a vdaka za opravu

    Su mi zname SARX055 a SARW041 ktore su titanove, maju 6R15 respektive 6R27 ale dial je skor strieborno-biely podobne ako u SJE0731. Doteraz som si myslel ze jedine modely so skutocnym snowflake cifernikom su titanove, spring drive caliber 9R65 - GS SBGA011 alebo nove SBGA211. Existuje iny Seiko albo GS model ktory kombinuje titanove puzdro, snowflake dial a automaticky caliber? Vzdy som bol v tom ze snowflake dial bol pouzity len na GS modeloch so spring drive calibrom.

  • sak ten dizajn... kopirka datejust a aquaterra :mrgreen: viem, odvazne a mozno odveci tvrdenie ze vsetky GS a spol. su kopirka dacoho, ked mozno aj boli s tym dizajnom prvy... ale mam to tak v hlave... psycho, a primitiv, viem... :rolleyes::D

    Fuha, akoze vela krat mam podobne divoke predstavy a asociacie ako ty, ale toto tu fakt nevidim :)