• To chce vyskusat… na vysku maju tusim len 12,5 a lug to lug vyzera v norme… tych 41 by stale mohlo byt na ruke v pohode. Mne sa napriklad velmi pacia tieto... 39,5/13.5... ale uz to samozrejme nie je Snowflake... https://shop.hodinkee.com/products/grand…nt=878019772431

    Wau tie su super. Trochu zvlastna ochrana korunky ale parada.

    hej no, :) okrem snehobieleho ciferniku som este ochotny zobrat na milost SBGX103, lenze bojujem sam so sebou kvoli quartzu..

    Quartz je podla mna fajn z kratkodobeho hladiska, alebo ked ma clovek vela inych hodiniek. Z dlhodobeho hladiska to bude podla mna vzdy dovod na predaj.

    Co sa tyka SBGA011/211 to rozlozenie cifru by bolo pre mna casom asi tiez dovod na predaj. Nie je to idealne, a casom to mozno zacne iritovat.

    Tie Baby GS ci uz jedny alebo druhe maju nieco do seba !! :)

  • Michal si na seba usil bic… :D Mne to pride celkom vtipne… nova typologia dizajnu hodiniek… mame Aquajusty, Submastre a Navispeedy… vsetko ostatne je Hornbach… :mdr1:

    Myslim ze ze vo svete dizajnu dnes tazko vymyslis nieco prevratne nove pokial sa nebude jednat o uplne novy typ produktu. Navrhni smartphone ktory sa aspon trochu nebude podobat na I-phone a zaroven bude aj pekny a funkcny… Pri naramkovych hodinkach je to asi este tazsie lebo je to nieco co ma cez 200 rokov a to co je pekne a funkcne je uz davno vymyslene a odskusane… Ked sa chces zmestit do overenych noriem funkcnosti a estetiky vzdy sa to bude na nieco podobat. Podla mna posledny novy prevratny dizajn v hodinarstve boli Casio digitalky a G-Shock ale to bol uplne novy druh hodin.

    Samozreme vselikto skusa nebyt Aquajust ale vacsinou to dopadne takto…

  • U tych SJE073J1 teda novych Baby GS by ma este zaujimalo, ako sa bude vyvijat cena. Kedze je to limitka 1881 kusov celosvetovo, mohla by to byt fajn investicia, ponosit rok dva a potom predat bez velkej straty. Aj ked nemam ziadne skusenosti a prehlad o vyvoji cien u takychto limitiek.

    Napriklad TU ich maju na nezaveznu predobjednavku, kedze este nie je znama ani presna cena.

  • Ja ma tiez rad biele matne ciferniky ale takych hodiniek je malo. Vraj je to tazke na vyrobu a vacsina bielych cifernikov ma leskly lak alebo su postriebrene… Ak su tvoje kriteria biely dial a 40 alebo menej tak mozno skus pozriet nemeckych vyrobcov. Napriklad Nomos, Stowa a Sinn maju naozaj velmi pekne biele kusky a na rozdiel od GS kvoli ich kupe nemusis predat oblicku :). Samozrejme je to uplne ina estetika ako Seiko a CH vyrobcovia a nemusi to byt pre kazdeho. Mne uz dlho vrta v hlave Stowa Marine, Rimske cisla, No date... sice pisu ze cifernik ma vysoky lesk ale podla toho co som zatial videl na fotkach a videach mi to nepride rusive… a ta kombinacia s modrymi rucickami je proste bozska https://www.stowa.de/Marine+roemisch+weiss.htm A tieto Nomos su tiez na zozratie… :) https://nomos-glashuette.com/en/club/club-38-campus-735

  • Maju… aj Datejust aj Oyster Perpetual 39... co mne nesedi je ze ho maju v kombinacii s indexami z bieleho zlata… chyba mi kontrast a podla mna to vyzera prilis damsky. "King of white dials" je jednoznacne Exporer II. @lordsoft... Snowflake je podla mna super volba… presne ako vravis kombinacia materialu, technologie a dizajnu cifernika z nich robi nieco specialne… Osobne mam u nich len jednu "hesitation" a viem ze uplne strasne hlupu… Aky je to asi pocit vycalovat 5-6 K za nieco na com je napisane Seiko... :D :D :D

  • Tie baterkace pusti z hlavy… :nono: Mozno si trufam ale ako ta tu sledujem tak typujem ze kupis baterkace a do 48 hodin tu budu na predaj… ;) Baterkace su OK tak do litrika ked ich clovek moc chce… Ako Snowflake su podla mna realne hodne aj viac penazi… vlastna titanova zliatina, in house stroj aky fakt nikto nema, neskutocna technologia lestenia puzdra, atd… U mna je to cisto len "brand value perception" co pripustam je hlupe clise… ale mam ho.