Pokec o nicom s flaskou piva alebo stamperlikom v ruke :)

  • OK. Vonku dnes leje cely den. Nemam co prekladat a remene sa mi robit nechce, partnerka je chora a tak som si otvoril flasku Henessy a pri zapalenej sviecke relaxujem s nohami na stole. Vitejte vo vlakne zufalcov :)

  • tak to sa asi nahladam. inac uz som hladal, ale tento model moc rozsireny asi nebude. preto typujem skor cenuvu hladinu okolo 2000 EUR..

    dnes mam cely den na ruke Guinandy. uzivam si ich a je mi luto ze si ich nemozem nechat. tuzba po akrylovom sklicku je prilis silna :rouge: aj ked buduci tyzden mi pride zasielka shell cordovanu uz aj v bledohnedej farbe tak mozno na novom remeni si ich necham :)

    • Official Post

    Tak to ti vydrzia o tyzden viac :mrgreen:
    A ak by si sa este nudil a zaroven nebol uz v nirvane z Henessy, mohol by si mi prosim objasnit v com spociva vyhoda akrylatoveho sklicka? Ja som totiz v tom, ze top je zafir.... :gene3:

  • Ach, hovoríte o pive, Henessy a ja doma nič nemám. Budem musieť zájsť do večierky. Dneska mám chuť na portugalské pivo (Super Bock rulez) a kukanie do blba.

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • "Dejinytrávy" wrote:

    Ach, hovoríte o pive, Henessy a ja doma nič nemám. Budem musieť zájsť do večierky. Dneska mám chuť na portugalské pivo (Super Bock rulez) a kukanie do blba.


    tak s tym ja problem nemam,pri mojom piti su tie zasoby(z mojho pohladu nadmerne)viac ako dostacujuce na veeelmi dlho bez doplnania :hehe:

  • "misoo" wrote:

    Tak to ti vydrzia o tyzden viac :mrgreen:
    A ak by si sa este nudil a zaroven nebol uz v nirvane z Henessy, mohol by si mi prosim objasnit v com spociva vyhoda akrylatoveho sklicka? Ja som totiz v tom, ze top je zafir.... :gene3:


    nirvana to veru je :) ale aby som ti to vysvetlil: medzi sklickami su podla mna 2 dobre a jedno zle. zle je podla mna mineral. je dost makky a pomerne lahko sa poskriabe a prelestenie je v podstate dost komplikovana zalezitost. okrem toho je aj dost krehky. vyhodou je nizsia cena od zafiru. dobre su 2 a trosku to rozvediem:
    a, zafir: vysoka odolnost voci poskriabaniu. nazoaj je len malo materialov o ktore sa da zafirove sklo poskriabat v dennodennom zivote, mozne to ale je. je pevnejsie ako mineral a tym sa teda tazsie rozbije. ale oproti haselitu ma minimalnu pruznost a praskne lahsie. prelestenie je aj na nom dost komplikovana zalezitost. ja mam ale voci nemu par vyhrad - bez antireflexu hadze neskutocne prasiatka a posobi to negativne na odcitanie casu. dalej na nom ostavaju mastne cmuhy od prstov popripade po kontakte s niecim mastnym. fakt neprejde den kedy nemam sklicko zacapkane a to som mal hodinky od najlacnejsich az po breitling. dalej je problem ked na nom zaschne voda, ostavaju na nom stopy po kvapkach ktore sa tazko cistia. a urcite som este na nieco zabudol. aha, cena pri vymene je nekrestanska :)

    b, moj favorit akryl/haselit: poskrabe sa, ale kedze je hruby da sa x-krat prelestit hoc aj zubnou pastou, ma pruznost takze pri narazoch praska tazsie ako safir. ked praskne, vymenia vam ho za par susnov :) okrem toho nepotrebuje antireflex..

    howgh

  • "obchodnik-o3" wrote:

    tak s tym ja problem nemam,pri mojom piti su tie zasoby(z mojho pohladu nadmerne)viac ako dostacujuce na veeelmi dlho bez doplnania :hehe:

    No veď to. Už som nejaký čas prestal s alkoholom, ale také večerné pivo a ničnerobenie... neodolal som. A keďže nič doma nemám, musel som zájsť do potravín. Nemali portugalské pivo, tak som kúpil francúzske, Fischer. Santé!

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • "obchodnik-o3" wrote:


    tak s tym ja problem nemam,pri mojom piti su tie zasoby(z mojho pohladu nadmerne)viac ako dostacujuce na veeelmi dlho bez doplnania :hehe:


    ja som na tom rovnako. v pivnicke mam mozno 20 litrov vina, 10 litrov domacej palenky, nejaky ten konacik a whisky. vacsina z toho su dary ktore sa nazbieraju a clovek to nestiha pit. okrem toho na vidieku nudza o alkohol nikdy nebola :mrgreen:

  • "Dejinytrávy" wrote:

    No veď to. Už som nejaký čas prestal s alkoholom, ale také večerné pivo a ničnerobenie... neodolal som. A keďže nič doma nemám, musel som zájsť do potravín. Nemali portugalské pivo, tak som kúpil francúzske, Fischer. Santé!


    nazdravicko :)

    • Official Post

    Janci, diky moc za vysvetlenie :super: Este ale par otazok: co su to tie prasiatka?
    A este k tomu antireflexu. Na seikach som ho na hardlexe nemal (SNZG15K1) a ked som to porovnaval so zafirom s antireflexom na Steinoch, tak na Seikach sa ovela menej odrazal okolity svet a bolo lepsie vidiet na cifernik. Nemal by toto potlacat antireflex?
    A este jedna lamerska: cim to je, ze su odrazy modre? Je to samotnym zafirom, alebo je to antireflexom?
    Diiik :gene3:

  • mna dnes prekvapili rodicia, zevraj je dnes den deti, tak som dostal flasku tatranskeho caju ::d tak sme si po jednom poldecaku hned dali a zapili sme ho :D

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • "misoo" wrote:

    Janci, diky moc za vysvetlenie :super: Este ale par otazok: co su to tie prasiatka?
    A este k tomu antireflexu. Na seikach som ho na hardlexe nemal (SNZG15K1) a ked som to porovnaval so zafirom s antireflexom na Steinoch, tak na Seikach sa ovela menej odrazal okolity svet a bolo lepsie vidiet na cifernik. Nemal by toto potlacat antireflex?
    A este jedna lamerska: cim to je, ze su odrazy modre? Je to samotnym zafirom, alebo je to antireflexom?
    Diiik :gene3:

    tie modre odrazy su kvoli modremu zafarbeniu antireflexu.. kvalitu AR zistis, ked sa pozeras na hodinky "zboku", nieco ako ked skusas pozorovaci uhol na LCD telkach :D

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

    • Official Post

    Aha, dikes. Takze Stajny maju teda brutal zly AR kedze sa v nom vsetko odraza... :-/ Ale na druhej strane to nerobi problem pri odcitavani casu, aspon je zabava sledovat vsetky tie odlesky :)
    A ten Tatransky cajicek to je paradny darcek pre dieta! Ja som malemu kupil Lego... Mam sa este co ucit... :mrgreen: