• Dobrý deň.

    Chcel by som realizovať projekt vlastného modelu hodiniek.

    Chcel by som Vás poprosiť o radu. Je praktické a vhodné, aby ručičky boli kruhy s ryskou ako na priloženej skici?

    Zelený kruh by bol minútový ukazovateľ, modrý kruh by bol hodinový ukazovateľ. Oba kruhy by boli z tenkého plechu.

    Sekundová ručička by bola klasická ručička.

    Strojček by som chcel použiť pravdepodobne ETA 2428-2. Prípadne, čo sa zmení, keby použijem strojček na baterky?

    Ďakujem za Vaše rady a názory.

  • áno, principiálne by to malo byť takto riešené. Avšak kruhový ukazovateľ bude len minútový a hodinový, zato bude ťažší oproti tamtým priehľadným. Naviac by ma zaujímalo, ako sa pri tom Zodiac- u demontujú " ručičky " tak, aby sa nepoškodili...

  • Ak dobre viem, Zodiac ma ručičky natlačené na sklenených diskoch a tie disky sa demontujú ako celok na stredovej osi...

  • Ak dobre viem, Zodiac ma ručičky natlačené na sklenených diskoch a tie disky sa demontujú ako celok na stredovej osi...

    Ďakujem za odpoveď.

  • aj Orient robi nieco podobne... tam je tusim len hodinovka s deravym diskom...

    10_1_1.jpg

    Ďakujem. Zaujímalo by ma, či majú rôzne strojčeky limity zaťaženia na ručičku. Alebo to výrobcovia neudávajú? Je nejaký spôsob, ako sa k tejto informácii dopracujem?