• Zdravím vás hodinkomaniaci.

    Nedávno som narazil na značku ROAMER. Počul som o nej už dávnejšie ale až teraz som si prezrel ich ponuku a jeden model ma zaujal. Konkrétne SEAROCK. Sú to naleštené oblekovky s ETA 2824-2 za cca 570 Eur čo mi pripadá ako veľmi fér cena.

    Každopádne máte niekto s touto značkou skúsenosti?

    _DSC1482.JPG_DSC1506.JPG

  • V roku 1968 ešte ako študent som si kúpil v Budapešti hodinky zn. Roamer. Boli to čisté mechaniky, naťahovací rituál som mal denne o šiestej ráno. Biely cifr, strieborné indexy a labky, červená centrál sekundovka. Stáli asi tak 520 Forintov, teda necelých 300 Kčs, čo bola super cena, lebo u nás sa dali kúpiť iba Certiny za vyše 3500 korún a to už bolo iba pre nomenklatúrne kádre KSČ.^^ Po asi 10 rokoch nosenia som bol na náhodnej služobke v Moskve, kde som ich vymenil s jedným domŕzavým majorom za vtedy absolútne nedostupné Vostoky. Roamerky som nosil denne, vydržali všetko aj tvrdú fabrickú robotu. Asi tak v roku 1980 som bol znova v Budapešti a chcel som si kúpiť zasa Roamerky. Ale ouvej, cena bola viac ako 8000 Ft, čo už bolo nad 4000 Kčs a teda moc.:) Tak som si vtedy kúpil Delfíny, tiež mechaniky, za asi 180 Kčs, ktoré vydržali 8 rokov, kým som ich v lete v Grécku roku 1988 neroztrepal na dverách miestnej banky. Asi ti moje extempore moc nepomôže, ale je to zaujímavosť. Myslím, že súčasný Roamer robí spoľahlivé hodinky, ako ostatne všetci, čo majú Swiss Made. :]

  • Tie Roamery nie su zle, ale znacka mi je nesympaticka. Priklonil by som sa k misom navrhovanym Seikosom.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • tiez som mal antipatiu voci Hamiltonom a potom som zisitl, ze robia velmi dobre hodinky. Roamer robil v minulosti velmi pekne a dobre hodinky. skoda, ze tento dizajn nie je celkom tak cisty.

  • Urcite by som rad priplatil, ale ked uz tieto seika tak so snowflake cifrom a tie sa robia tusim len v titane takze su drahsie. Navyse porovnanie 6R15 u Seika a ETA u Roameroch by asi vyhrala ETA. No vo vseobecnosti mas pravdu BabyGs je urcite atraktivnejsie ako Roamer :)

    Roamer mi boli na prvy pohlad velmi sympaticke. Po par dnoch to vsak trochu vyprchalo. Kazdopadne precital som viac recenzii a zaver bol vacsinou ten, ze za tu cenu velmi dobra kvalita.

    ...neviem ci by som kusok nepriplatil na sarx035 :/

    cc06b425c35ca6b72ef1d8a338384f5f.jpg

  • Urcite by som rad priplatil, ale ked uz tieto seika tak so snowflake cifrom a tie sa robia tusim len v titane takze su drahsie. Navyse porovnanie 6R15 u Seika a ETA u Roameroch by asi vyhrala ETA. No vo vseobecnosti mas pravdu BabyGs je urcite atraktivnejsie ako Roamer :)

    Roamer mi boli na prvy pohlad velmi sympaticke. Po par dnoch to vsak trochu vyprchalo. Kazdopadne precital som viac recenzii a zaver bol vacsinou ten, ze za tu cenu velmi dobra kvalita.

    ja by som nad nimi este palicu nelamal