Biatec - putovné hodinky na testovanie

  • 01. 20.februar - 13 april 2018 bomber 66 (Vietnam, takze teplo a vlhko, potapanie cca 9m, kupanie v slanej vode. V nasich podmienkach nejake lahsie turistiky.)

    02. 15.april - 29. april 2018 mapo

    03. 03.maj - 17. maj 2018 riki

    04. 17.maj - 24. maj 2018 lordsoft

    05. 24.maj - 31. maj 2018 misoo

    06. 31.maj - 6. jun 2018 Duko

    07. 06.jun - 12. jun 2018 bejduko

    08. 12.jun - 24. jun 2018 rustin

    Asi 10 dní pepescom

    10. 14.jún - 23. september 2018 Adam (kancldiving)

    11. 23. sep - 30. sep 2018 Ivanhoe34

    12. 4.nov - 19.nov SseNno

  • Caute chlapi!

    Chcem pridat zopar postrehov, kedze som nedavno posunul putovne dalej.
    Najskor sa chcem hlavne velmi pekne podakovat, ze som mal moznost vyskusat si a byt aspon chvilku "majitelom" tychto hodiniek.
    Fotiek je tu dost a kvalitnych, takze s tym som sa nejak netrapil.
    Zacnem asi takto, zamiloval som si Corsair, hned ako sa objavili. Uz len fakt ze su slovenske, kvalitne bla bla ved viete. Ale cena sa mi zdala privysoka. Takze, ked som sa dozvedel ze bude moznost ich vyskusat, hned som sa zapojil a mal som naozaj dost velke ocakavania, ale bol som aj skepticky. Chcel som zistit hlavne jednu vec, ci stoja za tie prachy.
    Hodinky dorazili. balenie krasne, velmi solidne, kvalitne a urcite sa nebojim povedat ze luxusne. Pri otvarani krabice, je tam ten pocit v ktory som dufal. Ked sa hodinky prvy krat blysnu na svetle a sposobia vam ten hrejivy pocit. :) Rovnako pri noseni, ked o ne zavadite pohladom, tak vam chvilku myslou prejde ten pocit hrdosti. :) Takze pecka. Popravde toto su pre mna asi dolezitejsie veci ako nejake technicke parametre a pod.
    Ale podme trosku aj k nim. Nejdem sa rozpisovat, vacsina ludi tu vie, alebo si ich rychlo dohlada. Strojcek, podla mna, absolutne prekypuje robustnostou a chcel by som spomenut velmi zaujimavy/ skvely pocit pri rucnom natahovani, nic podobne som este v rukach nemal. Ziadne rapkanie, hlucne klikanie, proste, pouzijem klise zo zahranicia, buttery smooth... Velkost je fantasticka. Mam skor vacsie zapastie (20cm), a neholdujem nejak stupidne velkym hodinkam, ale zase nejake 38cky primky vyzeraju na mojej ruke naozaj smiesne a mensie rozmery ma uz menia na zenu. V tomto pripade je velkost skvela. Neviem ci im to tak vyslo nahodou, :D ze strojcek je dost hruby atd. ale kombinacia nie velkeho priemeru a dost velkej vysky hodiniek z nich robia maximalne univerzalne hodinky pre kohokolvek.
    Vzhlad moze vnimat kazdy inak. Absolutne subjektivna vec. Pre mna su fantasticke, citit z toho styl a hlavne harmoniu/vyvazenost, do temy trafeny, a dovolim si tvrdit ze originalny, takze za mna TOP. Pozdvihol by som korunku. Ja nechapem, kto moze proti nej nieco mat. Je absolutne fantasticka, prakticka, krasna, dava hodinkam charakter a uplnu jedinecnost a aj vdaka nej je natahovanie hodiniek pekny zazitok. Chvalim priehladny "caseback", podla mna vzdy krasne ked sa clovek moze kukat na pracujuci strojcek, bez ohladu ako to bolo v minulosti a ci to patri do temy a pod. Dnes je doba kedy sa to takto robit da.
    Nejake negativa asi hodinky maju tiez, ale clovek by ich musel naozaj hladat a to sa mne nechce...
    Ostatne veci komentovat nejdem.
    Zijeme v dobe ked nam hodinky nosit naozaj netreba, napriek tomu sa bez hodiniek na ruke nikam nepohnem. Podla mna su hodinky o emociach. Ako sa clovek citi, alebo chce citit, ked na hodininky pozrie, ako doplnaju styl, oblecenie, situaciu... Je to len o pocitoch a emociach. A je jedno ci ide o Patek, alebo G shock.
    Biatec Corsair pre mna vyhrava na vsetkych frontoch. A mozem skonstatovat jednu vec: tieto hodinky za tie prachy rozhodne stoja!
    Samemu mi je uz trochu tazko od presladenia celej "recenzie", ale neda sa mi inak.. :)


    Zdar

  • SseNo, tomu sa teda fakt hovorí chválospev a zdá sa, že úprimne nadšený :super:

    o tom raz písal môj obľúbený pán Neff, že v profi recenziách výrobkov treba hlavne sledovať mieru nadšenia recenzenta a podľa toho kupovať. po tomto musí ísť Biatec na dračku.

    dúfam, že už sa z nich vytešuje mihalnátor a potom sa mi dostanú do rúk, či presnejšie na ruku

    BTW: ja som síce za úprimnú spätnú väzbu, ale musím uznať, že aj teória "chváľ prednosti, mlč o nedostatkoch" má niečo do seba :amen: a to nie len pri recenziách

  • SseNo, tomu sa teda fakt hovorí chválospev a zdá sa, že úprimne nadšený :super:

    o tom raz písal môj obľúbený pán Neff, že v profi recenziách výrobkov treba hlavne sledovať mieru nadšenia recenzenta a podľa toho kupovať. po tomto musí ísť Biatec na dračku.

    dúfam, že už sa z nich vytešuje mihalnátor a potom sa mi dostanú do rúk, či presnejšie na ruku

    BTW: ja som síce za úprimnú spätnú väzbu, ale musím uznať, že aj teória "chváľ prednosti, mlč o nedostatkoch" má niečo do seba :amen: a to nie len pri recenziách

    Zatiaľ mi ešte neprišli, takže ešte nevytešujem:/ Ale verím, že v pondelok už prídu a začnem:)

  • Takze zajtra uz by mali dojst do BA ? :) , dajte vediet potom tiez by som si ich aspon rad pozrel ;)

  • fuha..to si davaju dost nacas..posielal som ich v utorok... snad bude vsetko ok... ale daval som to poistit na 2 500,- ... pre najhorsi pripad... verim ze zajtra uz dojdu...

  • Chalani, začína to byť nepríjemné, skúste prepravcu jemne nakopnúť, kde to viazne....:hurt3::hurt3::hurt3:

  • uff.. chlapi ospravedlnujem sa za neprihemnosti, hlavne tebe mihalnator... Totiz ja som bol dohodnuty s GLS kurierom, ten dva dni po sebe mal prist a neprisiel a este mi tvrdil ze mi volal a pritom ziadne zmeskane hovory...proste deges... tak som s tym siel nakoniec na postu, kedze znami ma uistovali ze Posta je v pohode.. Tam som priplatil za kuriera(!) a za poistenie do vysky 2500,-... A posta sa evidentne neobtazovala nielen ze nedorucit balikna miesto ale ani neoznamit ze balik je na prislusnej poste.. tak to je pekne od veci...

    Uff...mrzi ma to...

    Hlavne ze to dobredopadlo a mozno je to trosku info pre dalsich testerov, nech dobre vyberu sposobdorucenia...

    Mihalnatorovi zelam peknych par dni so skvelymi hodinkami :super:

  • uff.. chlapi ospravedlnujem sa za neprihemnosti, hlavne tebe mihalnator... Totiz ja som bol dohodnuty s GLS kurierom, ten dva dni po sebe mal prist a neprisiel a este mi tvrdil ze mi volal a pritom ziadne zmeskane hovory...proste deges... tak som s tym siel nakoniec na postu, kedze znami ma uistovali ze Posta je v pohode.. Tam som priplatil za kuriera(!) a za poistenie do vysky 2500,-... A posta sa evidentne neobtazovala nielen ze nedorucit balikna miesto ale ani neoznamit ze balik je na prislusnej poste.. tak to je pekne od veci...

    Uff...mrzi ma to...

    Hlavne ze to dobredopadlo a mozno je to trosku info pre dalsich testerov, nech dobre vyberu sposobdorucenia...

    Mihalnatorovi zelam peknych par dni so skvelymi hodinkami :super:

    Uplne bez problemov, hlavne ze uz je vsetko ako ma byt :) Ďalšia predávka je vrámci BA tak to vybavíme tzv. z rúčky do rúčky:P

  • no, zásadne prijímam zásielky len cez podateľňu a za účasti notára, ale v tomto prípade urobím výnimku a budeme niekde v BA pekne rúčkovať ;)

    testovacia lehota bývala tuším tak 1-2 týždne, na kedy to cca vidíš, mihi? :)

    BTW: oni už fakt nedávajú lístky, ale posielajú SMS, len neviem, odkiaľ berú čísla

  • Od nás si telefónne číslo vypýtala poštárka, tí čo majú paušál sú v zozname.

  • no, zásadne prijímam zásielky len cez podateľňu a za účasti notára, ale v tomto prípade urobím výnimku a budeme niekde v BA pekne rúčkovať ;)

    testovacia lehota bývala tuším tak 1-2 týždne, na kedy to cca vidíš, mihi? :)

    BTW: oni už fakt nedávajú lístky, ale posielajú SMS, len neviem, odkiaľ berú čísla

    Piatok ti ich předám nech nezdržujeme:) detaily dohodneme ok?

  • zdravím všetkých maniakov a najmä maniačky, ak sem nejaké omylom zablúdia!

    oznamujem, že z putovníc sa po mihalnátorovi už vytešujem ja, je to veru niečo celkom iné, mať hodinky takto pár dní v kuse na ruke, než ako len minútu - dve v predajni. a ešte u takýchto exkluzívnych majsterštykov osobitne, takže veľká vďaka Peťovi, že nám také umožnil. a tiež všetkým prihláseným čakajúcim, že som sa dostal tak nečakane skoro na rad.

    v predchádzajúcich recenziách už bolo o týchto "blúdivých" Corsairoch popísané veľa a inými odborníkmi, takže ja, ako učeň a diletant len krátko prvé impresie:

    áno, šokantný dojem z veľkej a luxusnej krabice (pamätám si, že jedny z mojich prvých Primiek boli v krabičke, v akej sa dnes predávajú plniace perá :-), zhíknutie, že ani po dlhej a strastiplnej púti medzi maniakmi vyzerajú na prvý pohľad mojich ďalekozrakých očí z blízka stále ako nové, len pod lupou badať nejaké zuby času.

    veľmi sa mi páči remienok - kvalitná kožička, príjemná na omak, profi prešívanie a hlavne sa mi páči ten tapacírung pri beretách, ktorý im dodáva masívnosť adekvátnu hrúbke puzdra.

    to má "len" 40ku priemer, ale keďže je celkom hrubé (fakt žiadne oblekovky), aj na mojom nie celkom útlom zápästí nepôsobí zženštilým dojmom, ale ani nejakým prerasteným á la mafioso úspešne pôsobiaci v oblasti EU fondov. rád veľa čítam, :) takže oceňujem husto popísanú spodnú časť puzdra, ale zároveň som minimalista a ak nejde o stopkáče, preferujem práve takýto jednoduchší, asketickejší ciferník.

    nemám rád príliš ťažké watche, nosievam poväčšinou titanky na ťahu, Biateky na koži sú nečakane ľahké, teda zase nie príliš, nosia sa fakt neskutočne príjemne. na základe predchádzajúcich ohlasov a fotiek som sa veru obával zarezávania korunky do chrbta ruky, na čo som u mojej ľavačky kvôli dávnejšiemu úrazu nesmierne precitlivelý, ale s tým absolútne žiaden problém a veľké palce hore za jej tvar a vzhľad. je to fakt taká koruna na hlave kráľa Časomíra I.

    dizajn je vecou dišputátu o vkuse a cieľovej skupine, ja vidím elegantné pilotky až luxusného blýskavého charakteru (niekomu sa to môže javiť ako ambivalencia), ktoré celkom pútajú pozornosť a to nie len na prvý pohľad!

    ako som už zmieňoval dávnejšie, práve táto farebná a materiálová kombinácia ma na fotkách najviac oslovila, po prvých hodinách nosenia som zvažoval, že by kvôli rýchlej orientácii pri horšom svetle asi bola lepšia verzia s nejakým kontrastnejším povrchom ručičiek (šedé cifre milujem :-), ale je to tiež asi o zvyku, lebo teraz už viem, čo mám na ciferníku hľadať, keď ma zaujíma presný čas. :) mimochodom, aj centrálne sekundovky neeskutočne milujem, táto má ešte k tomu lahodiaci štíhly tvar zakončený akurátne veľkou šípkou, takže +++! áno, to je ono! proporčnosť, či vyváženosť po všetkých stránkach, tak by som pomenoval hlavný atribút týchto hodiniek. z ich vzhľadu nič extrémne netrčí, nebije vulgárne do očí.

    aby ste pri čítaní tohto traktátu nepospali úplne všetci dvaja, budem pre dnešok končiť. k nejakým technickejším poznatkom a foteniu som sa v tomto hektickom predvianočnom čase nedostal, takže ak sa zadarí, možno cez víkend.

    ešte info, že by som si s nimi síce rád voľkal aj do konca roka, :) ale ak je záujem ešte u niekoho z BA a blízkych polí, (ne)rád :) ich na budúci týždeň posuniem na inú veľkopanskú rúčku. aby sme ich zase neposielali krížom krážom po našej dlhej republike.

    takže, milá Slowatch, howgh! :alcool1: