Jaký si vybrat pásek k hodinkám :-)

  • Zdravím,
    vždy, když si kupuji nové hodinky a že je to někdy i 8x do roka, mám dilema jaký je lepší pásek - kožený, pryžový nebo kovový k danému typu hodinek :) .
    Proto jsem už kdysi pátral a prohlížel různé typy webů, kde jsou profi fotky dražších hodinek a k tomu si udělal určitý obrázek...
    Viz. odkaz níže...
    Co se týče elegance, je lepší kožený pásek. Co se týče nošení, kůže je příjemná, protože na ruce nestudí. Tak toto jsou výhody koženého řemínku. Mezi nevýhody koženého řemínku patří ta, že kůže se za čas nasákne potem a může čpět a trošku pozměnit vzhled. Proto i u vodotěsných hodinek kožené řemínky nejsou zcela ideální záležitostí. Další nevýhoda koženého řemínku je ta, že i ten nejdražší kožený řemínek dříve nebo později bude nutné vyměnit.

    Pryžový kaučukový pásek výborně odolává vodě a nečpí, je tedy hygienický. Nevýhoda pryže je krátká životnost.

    Kovový náramek má pouze jednu nevýhodu - studí zezačátku na ruce, možná se dá vytknout kovu ještě trošku sportovnější design. Výhody kovového náramku jsou však značné - je prakticky nezničitelný, většinou přežije celé hodinky. Další výhoda je, že se s ním můžete koupat, sportovat, vše a náramek nečpí, nepáře se, tvrdě odolává i mechanickému zatížení. I designově může být krásně upravovaný matem či leskem do elegance či sportu a právě díky své tvrdosti zůstává mnoho let stále pěkný.

    Mám-li utvořit stupnici, jak který pásek vydrží nejméně dlouho při každodenním nošení, vyhrál by pásek pryžový. Pryžový pásek při denním nošení vydrží cca. 1 - 2 roky.
    Na druhém místě je kožený, ten při denním nošení vydrží cca. 2 - 4 roky.
    A nejdéle vydrží náramek kovový - tam je životnost prakticky neomezená.

    Pokud bych měl ohodnotit výhody a nevýhody kovového náramku, koženého řemínku a pryžového pásku, vyhrává samozřejmě kovový, jelikož vím, že většina z nás si není na začátku s výběrem docela jistá, ale za čas nošení bych se přiklonil ke kovu (napč. k titanu) právě kvůli naprosté bezstarostnosti po dobu nošení. Toto je však můj názor, spoustu kamarádů si zvyklo a nosí kožené pásky, ale většinou u lepších hodinek. Poslední hodinky co jsem měl déle než čtvrt roku byly právě Maurice Lacroix Reserve de Marche a ty bych si bez kůže nedovedl představit :-).


    A víte jaký je rozdíl mezi kovovými náramky a tahy?
    Kovové tahy se skládají z článků a tyto články jsou buď ohýbané - lisované a nebo plné - lité.
    Ohýbané články jsou levnější variantou kovových pásků, jejich nevýhoda spočívá v tom, že při denním nošení se za cca. 15 let vytahají a pronosí. Jejich výhodou je nižší váha. Hodinky většinou na kovovém pásku do 1.500,- kč mají právě ohýbané články. Lité články jsou těžší, avšak jsou napořád - nikdy se nevytahají. Jsou i výrobně dražší.
    Petr

  • K výhodám koženého a gumeného remienka by som ešte pridal to, že ich výmenou sa oživí / zmení vzhľad hodiniek. K čiernemu obleku vezmem čierny remienok, k svetlému napr. hnedý a hodinky sú tie isté ;) . Aj keď je pravda, že kovový ťah je univerzálny, predsa len ... zmena je zmena a k obleku sa mi ťah nepáči.

    Rád by som však túto tému rozšíril o ďalší rozmer. KDE kúpiť nový remienok / ťah k hodinkám? Ak poznáte nejaký obchod s kvalitnými remienkami skúste sa podeliť, lebo ja som na SK nič nenašiel (na internete). Nakupovať ich v CZ je predražené, takže momentálne si ich nechávam posielať z Nemecka ...

  • Na našem českém foru máme pár super kluků co pásky šijí. Od jednoho jsem měl pásek na Fortis B-42 a byl až k neuvěření lepší jako v originále... cena za něj byla cca 1100,-Kč (43 EU).. Má vlastní salon a šije z kůže.. Nedělám mu reklamu, neznáme se osobně, jen vím že u nás šije pro stovky lidí a nidky jsem nepotkal nikho kdo by nebyl spokojený..
    Petr

    Simon (Šíma Prague)
    http://www.sima-prague.com/en/leather-watchstraps.html

  • "Spen" wrote:

    K výhodám koženého a gumeného remienka by som ešte pridal to, že ich výmenou sa oživí / zmení vzhľad hodiniek. K čiernemu obleku vezmem čierny remienok, k svetlému napr. hnedý a hodinky sú tie isté ;) . Aj keď je pravda, že kovový ťah je univerzálny, predsa len ... zmena je zmena a k obleku sa mi ťah nepáči.

    Rád by som však túto tému rozšíril o ďalší rozmer. KDE kúpiť nový remienok / ťah k hodinkám? Ak poznáte nejaký obchod s kvalitnými remienkami skúste sa podeliť, lebo ja som na SK nič nenašiel (na internete). Nakupovať ich v CZ je predražené, takže momentálne si ich nechávam posielať z Nemecka ...

    Možno by sme mohli tiež vytvoriť nejakú sekciu, kde a čo kúpiť.. Lebo máme sekciu výhodná kúpa, ale možno by bolo dobré mať aj niečo ako "Skúsenosti s predajcami".

    Inak pokiaľ by si mal záujem aj o drahšie remienky, cca. 100 € za kus, môžeš si pozrieť moje od MEVA (http://www.meva-straps.de) alebo si pozri značku Kain Heritage (http://www.kainheritage.com). Tiež som sa stal ich autorizovaným predajcom a budúci týždeň by mi mala dôjsť vzorka 5 remienkov. Potom spravím recenziu. Ale podľa referencií je to kvalitka :)

  • Od toho druhého machra mám aj ja jeden a je veľmi príjemný, ale bohužiaľ zatiaľ ho nenosím, lebo neviem na SK zohnať čierne spony a z DE sa mi zatiaľ nechce objednávať. Okrem toho mám niekoľko remeňov od zakladateľa tejto stránky (Steinhart a MEVA) a sú na moje veľké prekvapenie oveľa lepšia ako napr. ospevovaný Di-model. A to Di-model ktoré mám sú omnoho príjemnejšie a kvalitnejšie spracované ako napr. Certina. Hirsch je pre mňa veľké sklamanie. Môj subjektívny názor teda je, že ak chcete niečo iné tak napríklad MEVA, ak kvalitné ale klasiku tak Steinhart a samozrejme ku vsetkým hodinkám kovový ťah...
    Ku tým dvom predajniam v Ke poviem len toľko, že ak si človek raz dá na ruku poriadny remeň, tak si už v tých obchodoch nevyberie (tým samozrejme nehovorím že je to zlá firma).

  • Vďaka za tipy.
    Na české fórum chodím, takže možnosti v Česku poznám. Pri objednávkach z Čiech je však napr. pri remienkoch ten problém, že ak si k cene jedného remienka prirátam poštovné, náklady za platbu na účet do zahraničia tak v Nemecku mám za tú istú cenu jeden a pol remienka.

  • "itSTYle" wrote:

    Od toho druhého machra mám aj ja jeden a je veľmi príjemný, ale bohužiaľ zatiaľ ho nenosím, lebo neviem na SK zohnať čierne spony a z DE sa mi zatiaľ nechce objednávať. Okrem toho mám niekoľko remeňov od zakladateľa tejto stránky (Steinhart a MEVA) a sú na moje veľké prekvapenie oveľa lepšia ako napr. ospevovaný Di-model. A to Di-model ktoré mám sú omnoho príjemnejšie a kvalitnejšie spracované ako napr. Certina. Hirsch je pre mňa veľké sklamanie. Môj subjektívny názor teda je, že ak chcete niečo iné tak napríklad MEVA, ak kvalitné ale klasiku tak Steinhart a samozrejme ku vsetkým hodinkám kovový ťah...
    Ku tým dvom predajniam v Ke poviem len toľko, že ak si človek raz dá na ruku poriadny remeň, tak si už v tých obchodoch nevyberie (tým samozrejme nehovorím že je to zlá firma).

    S tými sponami je to dosť problematické. Dodávatelia požadujú veľké odbery a inak sa to ani neoplatí predávať. Ale stále skúšam na tom pracovať :)

  • "esqueleto" wrote:

    S tými sponami je to dosť problematické. Dodávatelia požadujú veľké odbery a inak sa to ani neoplatí predávať. Ale stále skúšam na tom pracovať :)

    Pozeral som na tú tvoju kamošku http://watchwerkz.com.sg/store/accessories/buckles, tak by si sa mohol inšpirovať, alebo toto som ti už raz spomínal (dúfam že nevadí že tikám) http://www.watch-band-center.com/shop-watchstrap.html.

  • Watchbandcenter je dobrý obchod ;) . Využívam pravidelne. Ale majú zrejme o dosť vyšší obrad ako toptime, tak to by som neporovnával, ale nejaká taká značka strednej triedy remienkov (Di-modell) by potešila aj u Teba ;) .

  • Jasné, na každom správnom fóre si ľudia tykajú:-) V osobnom styku si môžme aj vykať, ale tu sa to nehodí.

    Inak tie spony, ktoré sú na watchwerkz, tak v prípade záujmu ich vybavím :) Takisto spony, ktoré sú na http://www.kainheritage.com
    Pred včerom mi dorazili nejaké ich remienky, tak spravím dnes nejaké fotky a zavesím ich sem (medzi recenzie).

  • tiez moc spekulujem poslednu dobu ohladne hodiniek, povodne som nosil svoje hodinky na kovovom tahu, teraz skusam kaucuk a ako tretiu (moc inych uz nie je :D ) som si nechal u nasich zapadnych bratov usit na mieru remienok viac ci menej inspirovany Tissotmi PRS 516 vratane preklapacej spony.. pridavam fotku zatial iba takuto, realne az po vyzdvihnuti z posty :)
    ..sam som zvedavy, ako to v reale ukaze

  • ja sa chystam konecne spravit prvu objednavku na watchbandcentre, maju tam snad vsetky typy remienkov, uz si len vybrat. v bratislave sa mi zatial nepodarilo najst obchod kde by mali siroky vyber remienkov na hodinky. vacsinou je to len o lacnych nahrazkach remienkov prestriedanych s nejakym tym hirshom a di-modellom.

    stálice: // DAMASKO DA36 // SEIKO SCVS 001 // CHR.WARD C60 38 mm // +-

  • "Alexion" wrote:

    ja sa chystam konecne spravit prvu objednavku na watchbandcentre, maju tam snad vsetky typy remienkov, uz si len vybrat. v bratislave sa mi zatial nepodarilo najst obchod kde by mali siroky vyber remienkov na hodinky. vacsinou je to len o lacnych nahrazkach remienkov prestriedanych s nejakym tym hirshom a di-modellom.

    Myslím, že hlavný problém je, že Slovensko je malý trh na tak úzko špecializované obchody. Ale uvidíme, keď raz toto fórum bude mať tisícky členov, možno zistíme, že až tak malý ten trh nie je :D

  • Ja si nemyslim, ze trh je maly. Uplnou zhodou nahod mam v mojom blizkom okoli dalsich styroch ludi, ktorych hodinky fascinuju. Na druhej strane je samozrejme otazka kupyschopnosti. Tu zase dokazu vyrovnat ludia, ktorí "na to maju" a tesia sa z nie jedneho kuska, v cene mensieho auta ;) A samozrejme, na vsetko musi clovek dozriet. Povedzme, ze cenu okolo 2000e povazujem za normalnu. Ale sam sebe zatial nedokazem vysvetlit a ustat predstavu hodiniek za povedzme 4-5000e. Vsetko ma svoju nejaku postupnost a vyvoj. A naviac plati, ze nie vsetko drahe musi byt super. Samozrejme velke Becka putaju pozornost...ale to neznamena, ze su lepsie v zmysle chronomagoriny ako Stowa chrono s Durowe strojcekom. Ale to viem ja a nemusi to vediet ten oproti a aj macher index je o par poschodi nizsie...ale cena pre mna je niekde inde. Uz koncim, nebudem filozofovat :perv: