Baume&Mercier inhouse

  • Takze Baume&Mercier sa zaradil medzi firmy, ktore maju inhouse strojovnu. Trosku som zostal zaskoceny - ked som videl zakladne info o stroji, mal som pocit, ze sa to dost silno zhoduje so specifikaciou pre SH21 (CHR. WArd). Po chvili patrania sa to potvrdilo je to ich stroj.

    BM12-1975A

    120 hodinova rezerva natahu

    antimagneticky do 1500 Gauss

    4Hz

    COSC

    Baumatic BM12-1975A calibre

    Do predaja uz spustili aj prvych 5 modelov s touto strojovnou.

    Baume & Mercier Clifton Baumatic

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • ...nie je to celkom tak. Baumatic síce nie je strojček "in house" v pravom zmysle slova (Baume Mercier nemá na to výrobné kapacity), je vyvinutý a vyrobený firmou ValFleurier, vlasnenou skupinou Richemont a dodávajúcou kalibre aj pre iné značky skupiny (Montblanc, Panerai), t. zn. že daný strojček je "in house" Richemontu...či vyrábajú a predávajú kalibre aj mimo skupinu netuším..

  • No to je sice pravda, ale je prezentovany ako inhouse Baume&Mercier. Vo velkych skupinach to tak byva. Rozhodnutia idu zhora.

    To je podobne ako v Swatch Group. Jedna strojovna od ETY je pod roznymi znackami skupiny inak oznacena: H10 (Hamilton), Powermatic (Tissot), ....

    Tak isto aj Christopher Ward a jeho inhouse SH 21. Pre Christopher Ward ho vivinuli v Synergies Horlogères SA. Na vyvoj a popripade vyrobu kalibrov su v takychto grupach specializovane firmy. Len malo znaciek to zvlada upne vo vlastnej rezii.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133