Ake hodinky na 16,5cm?

  • Ahojte,

    nadväzujem na svoje predajné vlákno, kde sa to zvrhlo na diskusiu :)

    Rád by som poprosil každého s Vás chalani, kto má chuť mi pomôcť respektíve vyjadriť svoj názor. Určite to pozná väčšina, keď Vás začne nahlodávať chronobundus a Vy zrazu neviete, že čo vlastne chcete a vtedy ste obmedzený iba na vlastný úsudok, ktorý je ale zahmlený touto vzácnou “úchilkou” zvanou chronobundus.

    Nie som zas tak úplný nováčik, som v tom až po uši cca 7 rokov a od tej doby sa mi na zápästí vystriedalo pár kúskov ako:

    Tag Heuer 2000 chrono biely cifer

    Longines HydroConquest čierne

    Omegy staršie bondovky 2x modré

    Breitling Colt II modré

    Omega Seamester PO chrono 38mm

    LumTec

    Omega Seamaster keramické

    Tak Heuer Link oblekovky

    Omega Speedmaster date biele

    Seiko SKX009 pepsi

    Vždy som mal iba jedny hodinky, neunosím naraz toho viac takže vždy zásadne iba jedny.

    Ruku mám 16,5cm a všetky mi boli v pohode, okrem LumTec tie som mal tyzden.

    Pri všetkých tých hodinkách som cítil tú príjemnú emóciu a mal som s nich úprimnú radosť, pri niektorých dlhšie a pri niektorých kratšie.

    A tu je kameň úrazu. Mám čerstvé Steinhart Ocean One black keramické, na ktoré som sa veľmi tešil a myslel si, že toto bude ono.

    Ale, nestalo sa.... absolútne žiadna emócia a vôbec nemám z nich radosť ako z predošlých kúskov a to som ich naozaj dlho obdivoval a nakoniec objednal.

    Asi najväčiu radosť mi urobili naposledy Seiko SKX Pepsi, hlavne ako som už písal v inom vlákne, svojim púzdrom a celkovým spracovaním na svoju cenu ale to som čítal o takmer všetkých potápkach od Seika, majú to proste vychytané. Aj som si myslel, že sa preorientujem na Seiko vlnu, dovtedy som bol zástancom iba swis made. Ale opäť zaúradoval chronobundus a chcel som opäť mať v hodinkách swis etu. Tak som prišiel k poslednému zmienenému kúsku Steinhart.

    Teraz už viem, že pôjdu žiaľ z domu, naozaj vôbec pri nich nič necítim, len dúfam, že to tak máte aj vy a nie som nejak postihnutý sám, že musím pri hodinkách cítit tú uspkojujúcu emóciu :)

    Čo by som chcel poradiť? no niečo na moju ruku 16,5.

    Preferujem štýl potápky na tahu

    Skôr modrý ciferník bez chrona

    Max strop 500 euro, aspoň teda momentálny.

    Nechcem už dávať za hodinky majland, predsa len som otec troch detí ;)

    Nejakú predstavu mám ale tá mi bola v inom vlákne vyhováraná, že mi budú veľké.

    Pôvodne som chcel Seiko Sumo a moje top by boli MM300 videl som ich naživo a bol som nadšený kvalitou spracovania ale to je ďaleko na tie teraz proste nemám.

    Poradte prosím chronmagorovi ktorý bojuje s pocitom, že zrazu nevie čo chce :/

    Ak ste to vydržali a dočítali až sem, veľmi ďakujem a budem naozaj rád, za každý jeden názor, ktorý ma možno priblíži k finálnemu rozhodnutiu.

    ďakujem

    Seiko SKX009 pepsi

  • Si mal modré bondovky a predal ich???!8| Škoda, to mohli byť hodinky na furt. Rovnaký názor mám aj na pepsiny, bude ich škoda. Keď Steinhart, asi by som miesto klasických O1 kúpil tieto vintage. A keď by si netrval na potápkach, tak tieto Certiny sú na živo fajn, také obyčajné, nudné, ale o to dlhšie by mohli baviť. Neutrálny design neni vždy na škodu. Swiss made v mechanike do 500€ moc na výber nebude:/

  • no áno Bondovky som predal 2x vlastne 3x lebo aj keramiky som mal. ale to bolo v case ked som mal väcsi budget no.

    netrvám samozrejme na swis strojovni lebo viem ze do 500 je tazke najst napr etu, takze aj Seiko strojky su v hre samozrejme ;)

    No zatial to vyzerá teda na návrat k pepsinám, tie ma fakt ohromne bavili.

    Ale som nahlodaný aj na tie Seiko Sumo ale tie mi vraj budú veľmi veľke.

    Ale toto je asi čisto osobný nazor každého jednotlivca a vkusu samozrejme.

    EDIT: a Stainy uz nechcem, aj ked som ich velmi chcel. Takze tuto znacku uz vylucujem.

    a dakujem za koment samozrejme ;)

    Seiko SKX009 pepsi

  • Ak sa ti páčia Seiko Sumo, tak ich skús. Zbytočne tu budeš teraz vymýšľať aj tak si myslím, že už si pre ne rozhodnutý. No a keď ti na ruke dobre sedeli SKX, tak by mohli aj Sumo, ktoré majú ergonomicky lepšie tvarované púzdro aj keď papierovo majú väčší priemer.

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • mas pravdu, nebudem špekulovať.

    tak koniec diskusie.

    ďakujem ;)

    Seiko SKX009 pepsi