Prosím poraďte mi s výberom hodiniek cca 200€

  • Ináč až teraz som zistil že sa moje recrafty nedajú natiahnuť korunkou ale len pohybom ruky...je to tak aj u vás? :)

    Barra, aspoň sa druhý raz poriadne kukneš na to, čo kupuješ. Lebo takto sa to končí, keď sa kupuje citom a nie makovicou. ;) Za tou "dobrou" cenou sa vždy dačo ukrýva...Ale je možné, že pôjdu skvele...:) Škaredé nie sú.

  • Barra, aspoň sa druhý raz poriadne kukneš na to, čo kupuješ. Lebo takto sa to končí, keď sa kupuje citom a nie makovicou. ;) Za tou "dobrou" cenou sa vždy dačo ukrýva...Ale je možné, že pôjdu skvele...:) Škaredé nie sú.

    Tak z časti máš pravdu áno kupoval som očami priznávam :) ale tak na druhej strane mi bolo povedané že aj strojček je retro len nejako som nepočítal s tým, že sa hodinky nebudú dať natiahnuť ručne ale neva veď keď ich dám na ruku tak pôjdu :)

  • niektoré seika majú i ručný natah ale to sú iné modeli ... Pekná modrá chválime...som zvedavý na koži a skús cvaknut i Lumi večer pod perinou :mrgreen:


    Prim sport II
    SEIKO 5 snk 645 k 1
    Seiko 5 snk 369 k 1

  • Páči sa mi , ako ostatne drvivej väčšine z nás, veľa hodiniek. Je to taká moja choroba, či úchylka, nazvite to ako chcete, že sa ako prvé pozerám na dve veci a to na veľkosť (tá musí byť vzhľadom na moje labisko 42 - 44) a hneď potom sa snažím zistiť, čo je v nich za strojček. Poviem vám, niekedy je to detektívka. Predajcovia vám na hodinkách popíšu všetky možné aj nemožné veci, z ktorých väčšinu aj tak vidíte. No a o tom najdôležitejšom, teda strojčeku, buď nič, alebo 1-3 slová- O tom, či sa dá natiahnuť ručne , to je už nad ich sily. Osobne už hodinky bez ručného náťahu nechcem. Dosť ma naotravovali Vostok, keď mi hocikedy zastali a ja som sa strápňoval pýtaním sa na čas s hodinkami na ruke. Okrem toho sú mi malé a tak zaujali čestné miesto v šufli, ako jedna z ikon ruského hodinárskeho umenia.:]

  • to som si ani nevsimol až teraz ....

    A. Môj odbaretovac si nevidel ?? už mesiac ako by sa pod ním zem zľahla ?

    To ja mám podobne vždy keď ho použijem poviem si a tu ťa dám budeš na očiach a o pár dní zas všetko prehrabujem lebo neviem kďe som ho položil alebo tam už nieje :D

  • Páči sa mi , ako ostatne drvivej väčšine z nás, veľa hodiniek. Je to taká moja choroba, či úchylka, nazvite to ako chcete, že sa ako prvé pozerám na dve veci a to na veľkosť (tá musí byť vzhľadom na moje labisko 42 - 44) a hneď potom sa snažím zistiť, čo je v nich za strojček. Poviem vám, niekedy je to detektívka. Predajcovia vám na hodinkách popíšu všetky možné aj nemožné veci, z ktorých väčšinu aj tak vidíte. No a o tom najdôležitejšom, teda strojčeku, buď nič, alebo 1-3 slová- O tom, či sa dá natiahnuť ručne , to je už nad ich sily. Osobne už hodinky bez ručného náťahu nechcem. Dosť ma naotravovali Vostok, keď mi hocikedy zastali a ja som sa strápňoval pýtaním sa na čas s hodinkami na ruke. Okrem toho sú mi malé a tak zaujali čestné miesto v šufli, ako jedna z ikon ruského hodinárskeho umenia.:]

    to mas ako s autami. prva informacia je ta, ze sa da cez modreho zuba nabijat tlf. a potom velkost displeja.

  • Pokiaľ má Seiko kaliber medzi číslami "s", tak nemá ručný náťah. Pokiaľ je tam "R", tak ten ručný náťah má. Je to dobré na zapamätanie, R ako ručný...;)