Nomos Club Campus

  • Pri poslednom prezerani netu a hladani som natrafil na Cluby, ktore som este nevidel. Najprv som si myslel, ze sa jedna o nejaku limitku, ale ked som pozrel na Nomos Store, tak sa jedna o realny model - nie limitku.

    Club Campus (36 mm puzdro), Club 38 Campus (38 mm puzdro), Club 38 Campus Nacht (380 mm puzdro).

    Vsetky modely su osadene kalibrom Alpha - rucny natah.

    Rozdiel voci modelu Club (rodine Club) je vo vyhotoveni cifernika. Povodne arabske indexy 4 a 8 su zamenene za rimske IV a VIII (cifernik ala California).

    Ako velke plus pre mna je to, ze je pouzita Luminova - takze v noci svietia.

    Co je dalsia vec, ktora potesi je cena. 1 000 resp 1 100 € za skoro inhouse je podla mna skvela cena.

    Ako bonus Nomos dava moznost gravirovania textu na zadne kovove viecko - bez priplatku.

    Za mna palec hore. Co ma potesilo este viac, je to, ze sa celkovo rodina Nomos Club rozrastla o nove modely.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Veľmi pekné, no pre mňa kapku primalé. Škoda, bral by som také štyridsaťdvojky.....;(;(;(

  • Malá poznámka. Nechápem, prečo Nomos išiel popri šírke púzdra 36 ešte do šírky 38 mm. Je tam rozdiel iba 1 mm na polomere. Podobne to urobil aj Laco na vintážnych modeloch. To si tak tí Nemci ctia tradíciu alebo majú také malé labky? Prečo neurobili už aspoň kombináciu 36 a 40?:mrgreen:

  • Pre zeny maju 33 mm puzdra. 36 mm puzdro Clubov je unisex. Maju dlhe nozicky, takze rozmer lug to lug je dost velky. Mal som ich na ruke (36 mm) a nezdali sa mi male.

    Club automat maju puzdro 40 mm. Club automat datum maju 41,5 mm.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Super woče, dřív mě moc nebraly, ale koncentrováním zájmu jiným směrem než jsou hodinky se mi zas trochu vrací zájem a pěkný vlákno.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Pre doplnenie info, tento model je novinka. Zda sa mi, ze bol predstaveny pred Baselworldom. Najprv ma nebrali, ale kedze som len na ne pozrel a odsudil ich, tak som si nevsimol aku peknu maju lumi. Takze moja laska k Nomos pretrvava.

  • Prezrel som si komplet ponuku Nomosu. Robia kvalitné hodinky, no nič, pre mňa sú tie púzdra jednoducho malé. Presvedčil by ma ručný náťah, čierny cifr a aspoň 41 mm.

  • Super woče, dřív mě moc nebraly, ale koncentrováním zájmu jiným směrem než jsou hodinky se mi zas trochu vrací zájem a pěkný vlákno.

    Pre doplnenie info, tento model je novinka. Zda sa mi, ze bol predstaveny pred Baselworldom. Najprv ma nebrali, ale kedze som len na ne pozrel a odsudil ich, tak som si nevsimol aku peknu maju lumi. Takze moja laska k Nomos pretrvava.

    Dakuje.

    Club datum su moja srdcovka - a zaroven dalsia planovana akvizicia.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133