• Naši slovinskí "bratia" majú na rozdiel od nás more a tak si zrejme povedali, že by sa im zišli poriadne potápky. Tak nejak ( :D ) vznikla slovinská značka Haldor. Ich prvý počin sú potápky Abissi, ktoré sú navrhnuté v Nemecku a vyrobené vo Švajčiarsku. Sú to pravé toolovky ale ponúkajú viac než len chlapácky dizajn. WR 1000m, 4mm hrubý zafír s AR, C3 superluminovu, héliový ventil, keramickú lunetu a ETA- 2824-2 v Top Grade prevedení regulovanú v 5 polohách. Toto všetko za 720 Eur, pre mnohých potápaniu chtivých Slovincov to je určite zaujímavá ponuka. ( a nie len Slovincov ). Rozmery púzdra 45.5mm , hrúbka 15.5mm, rozteč nožiek 24mm, dĺžka púzdra 57mm. Podľa recenzií, ktoré som čítal sú veľmi kvalitne spracované. Mne je ich hranatý a výrazne toolový vzhľad veľmi sympaticky. Veľké ručičky a indexy pasujú k masívnemu púzdru, tiež sa mi páči oranžová na lunete a minutovke. S 24mm širokým ťahom ale určite nie sú vhodné na časté civilné nosenie. Čo na ne hovoríte ?

    Haldor-Abissi-watch-2.jpgezaq2pwypcwdojow4ucr.jpgHALDOR%2BAbissi%2B07.jpgabissi%20(12)-500x500.jpg

  • Já bych je bral a klidně na každej den. S tím náramkem už asi budou na ruce pořádně cítit, ale nejsem zhejčkanej. Na jedný ruce hodinky, do druhý cihlu a svůj účel splní. Líbí se mi hlavně dvě věci, celkové tak trochu monstrózní pojetí do kterého zapadají jako celek, ale i jednotlivými částmi a potom ochrana korunky, která mi vzdáleně připomíná tlačítka chronografu.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Já bych je bral a klidně na každej den. S tím náramkem už asi budou na ruce pořádně cítit, ale nejsem zhejčkanej. Na jedný ruce hodinky, do druhý cihlu a svůj účel splní. Líbí se mi hlavně dvě věci, celkové tak trochu monstrózní pojetí do kterého zapadají jako celek, ale i jednotlivými částmi a potom ochrana korunky, která mi vzdáleně připomíná tlačítka chronografu.

    pre teba su ako stvorene :) to mas na celodennu posilovacku ;)