YouTube kanál HODINKOMANIA

  • Sem budeme sústreďovať všetku diskusiu, a verí že to dotiahneme do úspešného konca ;)

  • Trošku som nad tým rozmýšľal a prišiel som na nasledujúce:

    1. Na začiatok by bolo asi dobré určiť si či videá budú určené pre slovenský alebo zahraničný trh. S tým pochopiteľne súvisí aj jazyková stránka videa.

    2. Z kade budeme brať hodinky ktoré budú na videách prezentované. Predpokladám že na začiatok bude stačiť niekoľko modelov ktoré vlastníme my sami no čo potom neskôr? Skúsiť osloviť nejaký obchod ktorý by vedel hodinky na natáčanie požičať?

    3. Kto bude natáčať? AK už máme mať vlastný kanál, je dôležité aby mal nejakú úroveň. Či už obsahovú alebo technickú. Nechávať to ale všetko na jedného človeka (Spartana) je nemožné.

    4. Kto bude správcom takéhoto kanála a zrejme aj mnoho iných vecí ktoré ma zatiaľ nenapadli :)

  • Co sa tyka jazykovej stranky, videl som mnoho Youtube kanalov ktore maju rozdelene videa do dvoch sekcii podla jazyku. Cize si myslim ze by nebol problem aby na jednom kanali boli videa v slovencine aj anglictine. Ak by niekto chcel, a natacal by recenziu svojich hodiniek, mohol by natocit jedno zvlast po anglicky jedno po slovensky. Je to casovo narocne ale vytvaranie tituliek by bolo narocne asi rovnako a pre ludi/ divakov neatraktivne.

    Otazne vsak je, kolko ludi by bolo schopnych realne natocit recenziu v anglictine. A dalsia otazka kolko ludi je schopnych video aj upravit, postrihat atd.

    Co sa tyka hodiniek, myslim si ze spolocnymi slilami teda poziciavanim si hodiniek vramci fora by sa nazbieralo dost hodiniek na vytvorenie recenzii. Keby sa ukaze ze ten youtube kanal by mal uspesnost urcite by sa dalo oslovit obchody....

  • Určite by sa nás našlo viac ktorý by sme nemali problém poskytnúť svoje hodinky :) To je dobrý začiatok :D

  • Ja by som na tento kanál prispieval hlavne slovenskými verziami, keďže anglické plánujem stále dávať na môj pôvodný kanál a keďže je fórum slovenské, asi by to viac sedelo v slovenčine. Ja sa už chystám robiť iba voiceover videá, takže tvorba verzie v druhom jazyku by mi zabrala len pár minút navyše.

    Čo sa týka dvojjazyčných kanálov, to sa podľa môjho sledovania neosvedčilo, lebo ak to má mať nejakú úspešnosť, malo by to byť konzistentné, lebo ľudia sa neprihlásia na odber kanála, ktorého polovica videí je v jazyku, ktorému nerozumejú.

    Čo sa týka toho zdroja hodiniek, to som nevyriešil ani na mojom kanáli, preto som si práve myslel, že keby točili ľudia z fóra čo majú, bolo by materiálu dosť, spracovanie videí by som zatiaľ vedel zabezpečiť, pokiaľ by bol niekto ochotný zapožičať hodinky, tiež by to šlo.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Takže takto Spartan máš teraz v pláne nejaké video ktoré by si teda mohol spraviť aj v slovenčine a dali by sme ho ako prvé na tento kanál ? Chcelo by to zistiť nejak feedback a tak. Prípadne ak by si to stíhal mohli by sa nejaké hodinky k tebe poslať ... :)

  • Popravde všetko, čo mám som už natočil :mrgreen: uvažujem, že by som spravil nejaké videá "časť 2" a tie by som potom spravil aj v slovenčine.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Pánové dobrá myšlenka. Než bych se pustil do dalších teorií zjistil bych, kdo reálně mimo kolegy Spartana je jazykově a technicky připraven nějaká videa udělat. Kolega Spartan začal velmi dobře a je na tolik ochotný dělat něco i mimo svůj kanál, že klobouk dolů. Kdyby nechtěl chápal bych to daleko víc. Takže napište konkrétně kdo, ať má tahle debata smysl.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Jazykovo ak sa bavíme o slovenčine by som schopný bol :D A technicky možno tiež.. ôžem nahrávať iPhonom alebo zrkadlovkou.

    S postprodukciou skúsenosti nemám ale rád sa naučíme novým veciam.

  • Ak by som sa vďaka tomuto projektu dostal k nejakému materiálu, ktorý by som mohol dávať v angličtine na svoj kanál, pre mňa by to bola viac ako dostatočná kompenzácia, čo sa týka prispievania ostatných, tak sa to dá spraviť aj tak, že by mi ostatní dávali iba niekam na google drive zábery, a ja by som to dával dokopy.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Spartan čo tak spraviť teda prvú recenziu práve na BIATEC ? Jednak sa zvýši povedomie na slovensku, a takéto video by pomohlo aj v angličtine určite. Potom by sa mohol spraviť nejaký zoznam hodiniek ktoré by bolo možné pustiť do obehu v rámci natáčania, atď :) Prípadne iné video alebo tak :)

  • Biatec by bol super, ak by teda esqueleto poskytol hodinky na točenie.

    V podstate môžem spraviť video hocičoho, čo by mi niekto poskytol.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Tak teda kto by bol ochotný poskytnúť svoje hodinky na natáčanie ? :) Ja mám zaujímavé asi len LACO ktoré rád pošlem :)

  • Ja by som kľudne poskytol aj všetky čo mám. Sám nedokážem natočiť nič poriadne. A vlastne aj pokec krimi by bol obtiažny. Ale kľudne napíšte a môžeme sa dohodnúť.

  • OK, ďakujem, pozriem sa na počasie, aby boli priaznivé podmienky na točenie a ozvem sa.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches